Would You Rather (2012)

,,A VEČER ZAKONČÍME TAKOVOU HROU. O VÍTĚZE BUDE POSTARÁNO. ÚČTY, ŠKOLA, DŮM.....VŠECHNO“...... /// Přesně tak. Když už vás nebaví nechat se vořezávat Pilou, (ani Vile už vám nepřipadá moc ftipný…) nastal čas na další level, zvanej zvrácená hra. Vosum zoufalců s nadějí života jako v pohádce, ve hře plný oken do povahy člověka a rozhodnutích pod tlakem. Psycho ve skupině a sadomasochistický žně – prostě taková píčovina, kde si lidi (dobrovolně) ubližujou. Abych pravdu řek – všeho je tu tak napůl a to s těma překvapeníma má u mě furt navrch. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč Sjambok v akci viděti, celý den dobrou náladu míti. 2.) Kvůli větě ,,MÁME VÍTĚZE“ bych i vraždil. 3.) Thx za titule ,,Carl“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Xiao shi de zi dan (2012)

,,NEEXISTUJE NIC TAKOVÉHO JAKO DOKONALÝ ZLOČIN, TO JEN DOBŘÍ LIDÉ SE ZKAZÍ.“...... /// No a co? Tak už nekopčej jen auta (voblečení, voňafky, boty….), ale i filmy. Zase takový překvápko to není (nebo sis nikdy nevokopčil film?) Fantómovej vrah – záhada hodná vyšetřovatele(ů) nejvyššího kalibru. Atmosféra ujde, Šanghaj třicátejch let i těch pár akcí (jde vo továrnu na munici … nečekejte ruční práci, ale střílet se bude…) ukazuje, že na CGI se nešetřilo. Sedne i soundtrack (vokopírovanej? Asi jo.). Mám trochu hokej ve jménech (sračky na to…) taky ty propletence … ale su ten jednodušší divák. Filmařina solidní, snad jen ten příběh by potřeboval kapku živější vody. Takovej žlutej film, kterej neprudí debilním chováním (padouch je kretén, toho vynech…) a kterej všichni, jenž maj rádi zamotaný krimi v klidu strávěj. Von i ten příběh nakonec honí body kde může, a ani se nedivím, že se u spousty lidí k tý čtyřce* vyhoní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že Adidas a Puma jsou z Číny. Co Sherlock Holmes? 2.) Vždycky mě zajímalo, kdo je nejrychlejší pistolník v Tianchengu. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Yuma (2012)

,,JUMA - TERMÍN POUŽÍVANÝ NA HRANICI ČÁSTÍ POLSKA, KTERÝ ZNAMENÁ KRÁDEŽ ZBOŽÍ ZE ZÁPADNÍCH OBCHODŮ, PŘEVÁŽNĚ NĚMECKÝCH... /// Pád komunismu a větry velkejch změn nevanuly jen z hajzlu, ale zasáhly taky polsko-německý pohraničí. A ti obyčejní lidé zatoužili po DRUHOTNÉ, SLOVANSKÉ, SPRAVEDLIVÉ DĚLBĚ ZBOŽÍ… Zlodějská story. Žádní vykutálení Dannyho parťáci – prostě východní blok! Pamatuju hodně. Třeba bony, ale až teď je mi jasný, kde bylo to pravý El Dorado. Sice ne filmový, dneska už mě tyhle věci do sesle nepřibijou, a že buran zůstane buranem i kdyby ukradl půlku Německa – to vyprávějte jinejm, a né mně! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen v příbězích podle skutečnejch událostí. 2.) Zajímá mě, na čem všem se podílí Státní fond kinematografie. 3.) Chystám se nahradit slovo ,,čórka“ a slyšel jsem, že YUMA …(ty vole, to je SLOVANSKÁ tradice!) 4.) Thx za titule ,,bzucak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Zabít tiše (2012)

,,TENHLE PODNIK JE O VZTAZÍCH“..... /// … I mafie musí šetřit! Rozhovory, na jejichž pozadí běží zprávy, informace a projevy o navrácení důvěry Američanů v ekonomiku … ,,ZABIL JSI NĚKDY NĚKOHO? JE TO EMOCIÁLNĚ VYHROCENÝ“ – taky vám ten gangsterskej dialog něco připomíná? A vono se tady všeobecně dost kecá. Pět minut rozhovorů mezi těma, pak zas mezi těma…. to vždycky záleží, jestli maj co říct i těm vostatním. Překvapivě to nenudí, i když pravda, ti unavenější můžou dostat od spánku dvojitýho Nelsona. Bez nějakejch skrupulí - je to vlastně vo hovně. Pitt jako machr, co jde po lidech, kteří udělali chybu (v rámci organizace. Ty u toho soustruhu buď v klidu…) a jeho pomalá role přesvědčovatele mi taky někoho připomíná (Vincenta? Vegu? To byl jinej týpek…) a celkem mu i sekne, ale je to malej film, ze kterýho ani von se svým cynickým humorem nevybočuje (ale měl by, když to produkoval…). Takový … zvláštní. Nejednoznačný 3*. Nejednoznačný 4*. Jebu na to, ať rozhodne totálně korporativní mentalita! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Cogan's Trade“, kterou napsal v roce 1974 George V. Higgins číst nebudu. 2.) Nevěřím, že jde na současnost našroubovat příběh ze 70tejch let. 3.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Záblesky chladné neděle (2012)

,,NEJSEM JEHO MAJETEK! NEMÁ PRÁVO SE KE MNĚ TAKHLE CHOVAT!“...... /// Vlastně mi ani nevadí, že se dlouho o atmosféru stará ,,jen“ pomalý tempo a hudební motiv. Spíš by mohlo lehce nasrat, že Dora (nebo jak jí chcete říkat) není zrovna reklamou na prudkou inteligenci. Ale co, nehraje tady jadernou fyzičku. Všechny postavy (i budovy) jsou opředený tajemstvím nebo záhadou. Škoda, že všechny ty otazníky až nekřesťansky natahujou. Míň bejvá někdy víc, a mě to začíná nudit. Namísto nějakýho zajímavýho konfliktu se mluví, mluví, mluví a (ano!) mluví! To co zajímavě začalo, končí jako nepodařenej pokus o upletení filmovýho biče z (filmovýho?) hovna. Thriller? Ale děte! Ovšem v neděli večer v televizi pro odpírače superstár a podobnejch píčovin – proč ne. Vy si tam klidně jednu hvězdu přidejte! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spoďáry jsou moje montérky. 2.) Nečetl jsem ,,oficiální text distributora“ a proto mě má ještě co překvapit. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Za borovicovým hájem (2012)

,, NEMYSLÍTE SI, ŽE MÁTE POTÍŽE DÍVAT SE NA VLASTNÍHO SYNA PROTO, ŽE TEN DRUHÝ CHLAPEC UŽ NIKDY NEBUDE MÍT OTCE?.…“ /// Ryan s Evou ležej, povídaj si o minkovi a každej ví, že tenhle týpek, co to začne dělat jedný bance po druhý, to má sečtený. Jen to mohli vodplácat rychlejc, než za ¾ hodiny. Pak zvrat – svět se zbavil padoucha a máme tady vítěze - místo pomalovanýho Luka, hrdina socialistický práce (soráč, možná tomu na západě říkali jinak…) Cross. Leží si to s manželkou, povídaj o traumatu a vo miminku, a já…TÁPU. Co mi chce básník říct? Jsem pomalejší a tak až pozdějc mi dochází, že se jedná o jakousi zkrácenou verzi ságy dvou rodin. Překvapivě (?), trochu nuda. Zvlášť, když jsou na řadě parchanti a se mnou furt nic dramaticky nesmejká. Spíš se jedná o věci, který nechápu – myslím tím lidsky. Asi proto se tam, za borovicovým hájem podle mě toho nakonec stane ještě míň, než Za trnkovým keřem. (a proti tomu, co se stává za flaškou slivovice… ti moudřejší vědí…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě příběhy, který řeší, jak daleko padaj jablka vod stromu. (jasně, pak je to calvados… za flaškou vod něj jsou taky k vidění zajímavý kousky!) 2.) Fascinuje mě pohled na omalovanýho chlápka. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál)

,,STE SI JISTÝ, ŽE TO ZVLÁDNETE, DOKTORE?“ … ,,NE. ALE NIKDO JINÝ TU NENÍ, ŽE? ŽÁDNÝ DOKTOR V OKRUHU STA MIL“...... /// Anglickej humor řízlej ruskou realitou – znáte něco šílenějšího? Já už asi ne (kurva to víš že znám, to má bejt jako řečnický….). Ve čtvrtý části už (bohužel) končí všechna legrace a veškerý zesměšňování vážnejch (drsnejch) případů jde do prdele, páč je tu – závislost. Víte co, je to krátký, má to v sobě punc zajímavosti (točej to Angláni), je tam drsnej ftip…, ale kdyby se někdo ptal na můj názor – radši bych doporučil ten film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Michaila Bulgakova "Zápisky mladého lékaře“ ani film Morfij neznám. 2.) Amputace nohy malý holce tupou pilou mi připadá jako dobrej fór. 3.) Thx za titule ,,V.Silver“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *

Zásahová jednotka č. 7 (2012)

,,UŽ NIKDY TU NEBUDEŠ PRODÁVAT! JESTLI TĚ ZNOVA UVIDÍM, ZABIJU TĚ! ZŮSTAŇTE NA PŘEDMĚSTÍCH!“..... /// Miguel, Mateo, Rafael a Angel. Ne, to nejsou želvy ninja, ale chlapáci z protidrogovýho. Kdyby jste náhodou nevěděli, tak jen podotýkám, že maj netradiční (my lingvisté říkáme - neortodoxní) vyšetřovací metody, a … ble… ble…ble. Jejich úkol zněl jasně: vyčistit centrum Sevilly (to je město vole…) vod smažek (to jsou takový spoluobčané…). Než začne Expo (to je výstava… no pro jistotu…). Sledujeme zásahy, trochu toho soukromý, zásahy, ale i takový ty věci, jako že je dobrý mít doma alarm. Zajímavý, ale kapku monotónní. Jasně, závěr to lehce zrychlí, ale když vezmu podobný policejní dramata (Španělský, Francouzský, Italský, Brazilský), zamixuju….. vychází mně průměr. Takový neosobní a přestože je film prošpikovanej zásahama, tak i málo dramatický. Ale trágu bych z toho nedělal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) To mě tenkrát v Seville, v roce 1992, při Expu zajímalo, jak to ti kluci Španělský dokázali, že sem tam neviděl žádnou smažku. 2.) Zjistím, co se dá dneska natočit ve Španělsku za 3 a půl mega. Eur. 3.) Thx za titule ,,Rob Roy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Zasažen bleskem (2012)

,,ŽIVOT…. PŘIJDE RYCHLE, PŘEJDE CELÝM VAŠIM TĚLEM A SNAŽÍ SE DOSTAT VEN A BÝT VYJÁDŘEN JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM. VLASTNĚ JE TO DOST PODOBNÉ ... BLESKU“..... /// O životě před smrtí (hmm…). Pohodově, protože Carson je pohodář a celkem vtipně, páč Carson je celkem vtipnej. Možná trochu jinak, ale tak už to u moudrejch lidí (který vlastně tenkrát matka nechtěla) bejvá. Film plnej optimismu (i s matkou na antidepresivech), film plnej problémů, o cílech, snech a snaze bojovat za to, aby ten život za něco stál, s nešťastnou (dojemnou) tečkou. Já miluju, když můžu s kopytama nahoře čumět na většího optimistu než su já! …,,VŽDYCKY JSEM SI MYSLEL, ŽE SMRT BUDE VYPADAT JINAK…“ Bereš mi slováky z houby! (slova z úst - poznámka překladatele) Co chcete vědět? Příjemně strávenejch 80 minut! . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že sympatickejm lidem nemusí (za každou cenu) růst na nohách listí. 2.) Hledám optimistickej film o smrti. 3.) Strašně rád bych (na škole) vydával literární časopis, ale nevím jak na to. 4.) Thx za titule ,,marosh1“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

,,MYSLÍM, ŽE NEMŮŽEME VYŘEŠIT VŠECHNY NAŠE PROBLÉMY, PŘED TÍM NEŽ SE VEZMEME. A JSEM SI DOCELA JISTÁ, ŽE BUDEME MÍT NĚJAKÉ PŘÍŠTĚ. ALE SLIBUJU TI, ŽE TĚ BUDU MILOVAT CELÝ MŮJ ŽIVOT....“ /// Toužíte se stát hosty jednoho (dvou, tří, …) dojemnýho momentu v životě dvou lidí? Jo? Tak dobrá (tak to se vožeňte!!!). Připravte se, že ten moment (ne)bude trvat věčnost (ale dlouhý to je jak kráva). Svatební proslovy (v klidu, spíš z toho trapnějšího soudku…), Alex zpívá … se divím, že to netrvá třebas čtyři hodiny, vždyť lidi by si měli svatbu užít. Vztah, kde ten větší sobec buduje kariéru, není plnej ftipnejch situací (překvapení!?). Abych nekecal, pár úsměvů jsem hodil. Z romantiky přecházíme postupně (bo času je dost) ke dramatu, až k předstírání orgáče – chlapskýho (tak to se nežeňte!!!). Manželská krize ve vztahu bez manželství. No co vám budu vyprávět. Delší vztah je kravina (jako voni to tak viděj, neříkej mámě, že se máte kvůli mě rozvíst...NENÍ TO VO STÁŘÍ KOBLIHY, ALE VO JEJÍ PŘÍCHUTI). Miluju (platonicky samozřejmě) Emilku. Nemám rád vztahy (ve filmu). Natož pak neurčitý dramata a řešení píčovin, při kterejch ze sebe lidi (herci) dělaj idioty. Nebaví mě přemejšlet, jestli ten trapnej kousek měl bejt vtipnej. BYLA TO DLOUHÁ CESTA…. film jako reklama na manželství? To na chlapa nemůže fungovat. Co vy na to holky? (ty 3* hlavně kvůli vám...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju svazek manželský. 2.) Pícháme pod plakátem ,,Wham“. 3.) Thx za titule ,,mireczech11“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *