Vloupačka (2012)

,,KAM TEDY TATO SITUACE VEDE?“ … ,,SITUACE VEDE KE SPIKNUTÍ S CÍLEM SPÁCHAT ZLOČIN...“ /// Harvey seděl. Ten rok mu nikdo nevrátí a teď chce, abysme pochopili…. Ve stylu Dannyho parťáků je tu loupež pro všechny, vyznávající spíš krimi atmosféru Zmetků, než hotelů v Las Vegas. Taková svěží pohodová anglická povídka, která stejně jako třeba Andělský podíl ví, že může překvapit (ohromit) jedině závěrem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Marně přemejšlím nad skutkem, kterým bych obnovil víru v lidstvo. 2.) Bo mám času dost. 3.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Volte mě! (2012)

"VÁLKA MÁ SVÁ PRAVIDLA, ZÁPASY V BAHNĚ MAJÍ SVÁ PRAVIDLA …. POLITIKA ŽÁDNÁ PRAVIDLA NEMÁ." … /// O tom, že volby v Americe jsou ta nejnepředvídanější událost (pokud teda nemáte hafo prachů)…. Dva podivní kandidáti a jejich souboj, má blíž ke komedii než k politice. Líbí se mi ironie a parodie na reálný politický věci, stejně jako zajímavý postavy a do nich obsazený herci. Jeden, dva (tři) kurevský ,,zápichy“ a vlastně dokonalý znevážení všeho kolem voleb (v klídku, v Americe, u nás je to přece v pořádku…) by mohlo potěšit i apolitickýho diváka. A to včetně toho ,,nádherně“ patosáckýho závěru. Komedie? Jo! Taková ta vkusná a milá zábava (…co to meleš za sračky ….?) s jednou (dvěma) nechutnostma, po který dostanete chuť vzít do ruky košťata a …. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Filmy vo politice mě nebavěj. 2.) Karel Schwarzenberg prezident? Kurva kolik mám v prasátku…? (P.S.: to zjistíte po volbách!) 3.) Thx za titule ,,Beddny“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Vrásky z lásky (2012)

,,40 LET UČÍM DĚTI, ABY DODRŽOVALI PRAVIDLA .“ … ,,TAK TO JE NEJVYŠŠÍ ČAS S TÍM PŘESTAT!“..... /// Rodiče a děti. Děti a jejich rodiče. Rodiče, ze kterých stáří dělá děti. Výkvět českých hereckých důchodců, ale hlavně duo B+B (kterýmu vévodí klející a ironickým humorem sršící Bohdalka) v sympaticky pojatý road-movie. Na konci jsem překvapenej, jak si mě všichni získali na svoji stranu. Sympatickej a malej film o dvou důchodcích, kteří se navzájem zachráněj. Fajn dialogy, scénář, obsazení a (pro někoho) zjištění, že když staroušci nepruděj, dá se s nima i žít (ne babi, ve čtvrtek do Kaufláče s tebou fakt nejdu!). No řekněte: nebyly by 3* málo? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Je mi tak kolem pětasedmdesáti. 2.) Sháním film, kterej mi podle nekrologů bude připomínat český herce. 3.) Co dělaj angličtí důchodci vím, ale nikdo mi neřekl, na co se mám připravit já. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Výlet s mámou (2012)

,,TY CHCEŠ STRÁVIT TÝDEN SE SVOU MATKOU V JEDNOM AUTĚ?“ … ,,VÍC, NEŽ COKOLIV NA SVĚTĚ!“...... /// Andrew je frajer (?), co vybádal mikroemulzní suspenzi, která spojuje přirozené čistící schopnosti kosovýho i palmovýho oleje a sóji. Ble, ble, ble… na úvod se vykecávaj, vona (jako máma) nemá chlapa, von (jako syn) taky ne (ani dokonce holku) a dvacet minut v řiti. Konečně vyrážej a myslíte, že se to zlepší? (tak schválně – jak moc?) Aspoň už nekydaj vo těch intimních rodinnejch tajemstvích a můžou se věnovat prodeji. Bohužel Andrew je trapnej prodejce a aby těch trapností nebylo málo, máme tu trapnou zastávku u známejch – neznámejch lidí. … Tož, další z těch road movie, kdy se dítě s rodičem víc poznávaj. (jasně že se znaj…, jen se poznaj ještě víc!) Dozvědí se něco novýho, prožijou malý soukromý zklamání, objevy (i takový ty dojemný), ale sorry, mě tyhle vobyčejný příběhy z vobyčejnýho života vobyčejnejch lidí, kteří vlastně ani nemaj co ukazovat, moc neberou. Možná, že je to taková standardní road movie, která si svoje příznivce koupí pár vtipnejma momentama, nebo happy endem, či snad tím, že všichni voláme mámě (aha, tak upřímnou soustrast). Ale rozhodně není nestandardní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu poznat americký velkoobchody. 2.) Jsem ženská s menopauzou. 3.) Thx za titule ,,sonnyboy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Vyšinutí (2012)

,,…NAKAŽENÍ SE VYZNAČUJÍ ZVÝŠENOU CHUTÍ K JÍDLU, ANIŽ BY PŘIBÍRALI NA VÁZE. NÁSLEDUJE POKLES APETITU, DOPROVÁZENÝ OBROVSKOU ŽÍZNÍ. PO 2 AŽ 3 DNECH NÁSLEDUJE SMRT“...... /// Když zničeho nic začnou kurevsky stoupat akcie farmaceutický firmy a zmatení Korejci začnou plnit řeky (i vany) těly plavoucími břichem dolů (my totiž u nás plavem všichni znak….), netrvá dlouho, aby pár chytrejch hlav přišlo na to, že se nejedná o dílo emzáků, ale …(čuráků). První půlka je standartní rozbíhání nákazy a v tý druhý už jde vo boj s časem na získání léku. Ne však u vědeckýho týmu, ale …. no prostě je to vo lidech. Až moc velká řada nešťastných náhod sice zvyšuje mojí nervozitu, ale taky mě sere. A několik citovejch vydíraček nedojímá. Obyčejnej ,,standardní“ příběh s množstvím nešťastnejch situací, směřující pomocí různejch zdržovaček k happy endu. Nečekejte Nákazu ani Slepotu. Jen takovou normální - byť originálně postavenou hru, s citovou vydíračkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci porovnat, jestli je Gordius Nudatus zábavnější než Cymothoa exigua. 2.) Přemejšlím, jak snížit počet obyvatel a ještě vydělat. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Wadjda (2012)

,,CHCI KOLO, AŤ MŮŽU JEZDIT S ABDALLEM.“ … ,,VIDĚLA JSI NĚKDY HOLKU NA KOLE?“.…“ /// Wadjda je odvážná dívka, která zatím nemusí šahat na Korán ubrouskem a nebaví ji vypadat jako Batman. Navíc chce kolo a tak s její pomocí můžem nakouknout za oponu arabskýho světa, porovnat problémy ženskejch tam a u nás, zjistit, jestli se jejich fotr nemá tak nějak celkově líp a že škola pomáhá nejen s učením, ale i morálkou. Hodně se čte z Koránu (kniha vole… jo hawban kabír…) a kdybych měl filmu měřit jen odvahou režisérky a poselstvím, tak jsou ta jasný 4*. Když voni mně ti parchanti s teniskama připadali mnohem lepší… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu koupit svýmu arabskýmu panchartovi kolo. 2.) Chystáme se s chlapama pořádat soutěž v Koránu. 3.) Thx za titule ,,Dadel“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Would You Rather (2012)

,,A VEČER ZAKONČÍME TAKOVOU HROU. O VÍTĚZE BUDE POSTARÁNO. ÚČTY, ŠKOLA, DŮM.....VŠECHNO“...... /// Přesně tak. Když už vás nebaví nechat se vořezávat Pilou, (ani Vile už vám nepřipadá moc ftipný…) nastal čas na další level, zvanej zvrácená hra. Vosum zoufalců s nadějí života jako v pohádce, ve hře plný oken do povahy člověka a rozhodnutích pod tlakem. Psycho ve skupině a sadomasochistický žně – prostě taková píčovina, kde si lidi (dobrovolně) ubližujou. Abych pravdu řek – všeho je tu tak napůl a to s těma překvapeníma má u mě furt navrch. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč Sjambok v akci viděti, celý den dobrou náladu míti. 2.) Kvůli větě ,,MÁME VÍTĚZE“ bych i vraždil. 3.) Thx za titule ,,Carl“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Xiao shi de zi dan (2012)

,,NEEXISTUJE NIC TAKOVÉHO JAKO DOKONALÝ ZLOČIN, TO JEN DOBŘÍ LIDÉ SE ZKAZÍ.“...... /// No a co? Tak už nekopčej jen auta (voblečení, voňafky, boty….), ale i filmy. Zase takový překvápko to není (nebo sis nikdy nevokopčil film?) Fantómovej vrah – záhada hodná vyšetřovatele(ů) nejvyššího kalibru. Atmosféra ujde, Šanghaj třicátejch let i těch pár akcí (jde vo továrnu na munici … nečekejte ruční práci, ale střílet se bude…) ukazuje, že na CGI se nešetřilo. Sedne i soundtrack (vokopírovanej? Asi jo.). Mám trochu hokej ve jménech (sračky na to…) taky ty propletence … ale su ten jednodušší divák. Filmařina solidní, snad jen ten příběh by potřeboval kapku živější vody. Takovej žlutej film, kterej neprudí debilním chováním (padouch je kretén, toho vynech…) a kterej všichni, jenž maj rádi zamotaný krimi v klidu strávěj. Von i ten příběh nakonec honí body kde může, a ani se nedivím, že se u spousty lidí k tý čtyřce* vyhoní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že Adidas a Puma jsou z Číny. Co Sherlock Holmes? 2.) Vždycky mě zajímalo, kdo je nejrychlejší pistolník v Tianchengu. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Yuma (2012)

,,JUMA - TERMÍN POUŽÍVANÝ NA HRANICI ČÁSTÍ POLSKA, KTERÝ ZNAMENÁ KRÁDEŽ ZBOŽÍ ZE ZÁPADNÍCH OBCHODŮ, PŘEVÁŽNĚ NĚMECKÝCH... /// Pád komunismu a větry velkejch změn nevanuly jen z hajzlu, ale zasáhly taky polsko-německý pohraničí. A ti obyčejní lidé zatoužili po DRUHOTNÉ, SLOVANSKÉ, SPRAVEDLIVÉ DĚLBĚ ZBOŽÍ… Zlodějská story. Žádní vykutálení Dannyho parťáci – prostě východní blok! Pamatuju hodně. Třeba bony, ale až teď je mi jasný, kde bylo to pravý El Dorado. Sice ne filmový, dneska už mě tyhle věci do sesle nepřibijou, a že buran zůstane buranem i kdyby ukradl půlku Německa – to vyprávějte jinejm, a né mně! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen v příbězích podle skutečnejch událostí. 2.) Zajímá mě, na čem všem se podílí Státní fond kinematografie. 3.) Chystám se nahradit slovo ,,čórka“ a slyšel jsem, že YUMA …(ty vole, to je SLOVANSKÁ tradice!) 4.) Thx za titule ,,bzucak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Zabít tiše (2012)

,,TENHLE PODNIK JE O VZTAZÍCH“..... /// … I mafie musí šetřit! Rozhovory, na jejichž pozadí běží zprávy, informace a projevy o navrácení důvěry Američanů v ekonomiku … ,,ZABIL JSI NĚKDY NĚKOHO? JE TO EMOCIÁLNĚ VYHROCENÝ“ – taky vám ten gangsterskej dialog něco připomíná? A vono se tady všeobecně dost kecá. Pět minut rozhovorů mezi těma, pak zas mezi těma…. to vždycky záleží, jestli maj co říct i těm vostatním. Překvapivě to nenudí, i když pravda, ti unavenější můžou dostat od spánku dvojitýho Nelsona. Bez nějakejch skrupulí - je to vlastně vo hovně. Pitt jako machr, co jde po lidech, kteří udělali chybu (v rámci organizace. Ty u toho soustruhu buď v klidu…) a jeho pomalá role přesvědčovatele mi taky někoho připomíná (Vincenta? Vegu? To byl jinej týpek…) a celkem mu i sekne, ale je to malej film, ze kterýho ani von se svým cynickým humorem nevybočuje (ale měl by, když to produkoval…). Takový … zvláštní. Nejednoznačný 3*. Nejednoznačný 4*. Jebu na to, ať rozhodne totálně korporativní mentalita! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Cogan's Trade“, kterou napsal v roce 1974 George V. Higgins číst nebudu. 2.) Nevěřím, že jde na současnost našroubovat příběh ze 70tejch let. 3.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Časové pásmo bylo změněno