Auta (2006)

Animáky mám velmi rád a poznám opravdu málo nekvalitních animáků. Tento se řadí k průměru. Nebyla to nuda, ale pořádně že bych se zasmál ? Možná dvakrát. 60 %

Počátek (2010)

Christopher Nolan je můj nejoblíbenější režisér a znovu dokazuje, že u jeho filmů se slova jako "geniální" a "úžasné" skloňují od Mementa až po jeho nejnovější počin Inception. Inception je však od jeho posledních dvou počinů odlišný a sází především!! na detailně propracovaný a originální příběh s tím, co nejvíc šokovat diváka a po celý čas působit na jeho myšlenkový aparát. Film je tak postavený na detailech, že jedna projekce nestačí na pochycení všech detailů a malých odkazů, které hrají důležitou roli v konečném rozuzlení příběhu a přesto přezevšechno Nolan na konci stejně všem ještě jednou vytře zrak a vnukne vám malou záhadu, která vede k tomu abyste nad filmem zas a znova přemýšleli i po skončení projekce. I když je film postaven především na příběhu, tak by se neobešel bez skvělých hereckých výkonů a dokonalém zpracování, to však Inception všechno má. DiCaprio, Levitt, Page, Hardy, Watanabe i Murphy podávají nadprůměrné výkony a nikdy jsem neměl pocit, že bych těmto hercům nevěřil jejich roli. Malá role se našla i pro Nolanového oblíbence Michaela Caina, který vždy na plátně potěší (všimli jste si, že hraje vždycky takového "moudrého" muže?). Technické zpracování je na nejvyšší úrovni i když tu o originalitě nemůže být řeč, protože tyto "zpomalovačky" už jsme viděli v Matrixu. Nemám filmu co vytknout a aj kdyby tam nějaké chybky byly, tak jako Nolanův fanda je bubu tiše ignorovat :-D. 100 %

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Dávám 3* , bylo to zábavné a u některých scének jsem se plazil smíchy, ale na konci už to nudí. Mělo to být o 20 minut kratší, pak by to možná získalo 4 hvězdu. Jde ale vidět, že Adam Sandler spolu s Benem Stillerem jsou mi humorem nejblíže. 60 %

World Trade Center (2006)

Zbytečně hodně přislazené. Hold Američani umí vydělat na všem a přitom to strašně a uměle romantizovat.

Poslušně hlásím (1957)

Druhý Švejk je ještě lepší než ten první. Co dodat, jasných 5*.

Postřižiny (1980)

Tomuhle "českému klenotu" jsem nepřišel na chuť.

Tři veteráni (1983)

Jedním slovem prostě nádhera. Chytlavé písničky, pěkný příběh a herci. Tomu není co vytknout. Vždy když to jde v televizi musím to vidět. 100 %

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nejlepší akční thriller s myšlenkou všech dob. Schwarzenegger se pro tuto roli narodil. Je fuk jestli byl špatný herec (což můj názor je, že nebyl) nebo ne, tuto roli by nikdo nezahrál a ani nezahraje jako on. Cameronova fatalistická budoucnost je děsivá, každý záběr s této doby mi naháněl husí kůži. Tenhle snímek je a bude nesmrtelný. 100 %

Kletba zlatého květu (2006)

Film je jedna velká nuda a nezachrání to ani uřvaná Li Gong ani krvavý masakr na konci. Yun-fat Chow tu zahrál příšerně, takovou fušařinu jsem od něho fakt nečekal. Čínskou tvorbu mám rád, ale tohle bylo strašné a vyhozených 50 Kč za DVD na které teď lehne po zhlédnutí stoletý prach. 40 %