Malý Velký Bojovník (2010)

Nebýt kočkování a komediálních kousků Jackieho Chana a Lee-Horn Wanga, tak by byl film hodně slabý, protože děj je jen vatou k těmto komediálním scénám, souboje jsou taky o ničem a konec je zbytečně teatrálně dramatický a snaží se ze sebe vyloudit nějakou tu myšlenku, což se do tohoto filmu vyloženě nehodí. Jinak je to ale povedený kousek, zasmál jsem se...hlavně scéna s vystřeleným šípem je brilantní :-D. 60 %

Centurion (2010)

Film má pěknou stylizaci, ale hlavně překrásnou a nemluvící Olgu Kurylenko. xD 60 %

Dokonalý únik (2009)

Film, který se rozjíždí pomalu, ale jistě a posledních 20 minut je přímo infarktových. Není to nic extra, co by lámalo rekordy v originálnosti, ani precizně natočený film v daném žánru, ale takový pohodový, který vás pobaví a ani u toho nemusíte příliš přemýšlet nad detaily, režisér to na konci udělá za vás. Z herců vyčnívá asi nejvíce Timothy Olyphant, jehož role k tomu přímo vybízí, ale i zbylá trojice hraje dobře a jejich role jsou uvěřitelné. Musím ale říct, že u mě Millu na plné čáře přejela Kiele Sanchez xD. 70 %.

Balík peněz (2000)

Taková oddychovka, kdy se vám nechce přemýšlet a jen se bavit na úkor klišé. Chvílemi to nudí, chvílemi zase ne. Je to tuctový televizní film kterých jsou stovky. 50 %

Smrt v Šanghaji (2010)

Přiznám se, že na tenhle film jsem se hodně těšil a vkládal do něj velké naděje a musím konstatovat, že oprávněně. Film od začátku zaujme dobou, místem a zajímavým jiskřením asíjsko - amerických vztahů. Příběh je trochu složitější a je rozvětvený na více dějových provázků a pokud divák nedává dobrý pozor, tak se v něm může lehce ztratit. Na konci však vše zapadne a vytvoří se krásné a pevné lano. Už když jsem poprvé viděl tu plejádu herců, kteří v tom hrají, tak jsem byl na 100 % přesvědčený, že to bude i po herecké stránce na úrovni, ale netušil jsem jak. Film absolutně ovládla Li Gong, která podala podle mě životní výkon, také tradičně silný v kramflecích je Ken Watanabe, ten chlap snad ani nemusí hrát, bohatě stačí jeho silný osobní šarm a přirozený respekt, zbytek podal svůj tradiční standard. Kombinace silného příběhu a kvalitních hereckých výkonů vyneslo tomuto filmu ode mě 5* a pro mě zatím jednoznačně nejlepší film, co jsem tento rok viděl. Co mě však mrzí je skoro nulová propagace snímku, dokonce na imdb tento snímek zhlédlo jen pár stovek lidí, což je škoda, rozhodně by jsi zasloužil víc.

Zemřít mladý (1991)

Přeslazená sračka, nic víc. Film hraje zbytečně a okatě na city.

Saltová (2010)

Hodně slabé a asi nejhorší herecký výkon od Angeliny Jolie. Film je zajímavý cca 40 minut, kdy ještě víme o příběhu jen základní informaci, poté spadne do samotné žumpy, kdy by jste příběhu nevěřili ani nos mezi očima. Strhne se taková snůška nesmyslů a kravin, že by se dalo s nadsázkou říct, že filmy o agentovi 007 jsou realistické díla. No prostě se na to nedá po 70 minutách ani dívat a dokoukal jsem to s obrovskou vůlí a sebezapřením a posledních 15 minut jsem si fakt říkal, na jakou skupinu diváků je tenhle film zaměřen. Každopádně u tohohle jsem vypnout mozek nedokázal a proto dávám krásných a poctivých 25 %.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Kvalitní western opírající se především o Eli Wallacha, režii, zpracování a podivnou, ale zajímavou a v celkovém kontextu i pěknou hudbu. Ale i tento film není bez chyb, především prostor Lee Van Cleefa je opravdu na celkovou stopáž filmu tristní, na konci když umíral, tak jsem neměl pocit, že jeho charakter dokonale znám a to je u tak propracovaného westernu škoda. Kdyby o chlup zkrátily jednotlivé scény, které jsou zbytečně až moc natahovány a ten prostor dali Krásnoočkovi, tak bych se nezlobil. Každopádně se jedná o výborný western, který pokud jste neviděli, tak jako já do teď, tak to hned napravte. 85 %