Kryšpín

Twitter: kryspin

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 8.12.2013  18:11
    Jáma (2003)

Člověk se vždycky bojí, když jde o adaptaci jeho oblíbené knížky. Ale v případě tohoto filmu to nemohlo dopadnout lépe. Jako by se vaše představy zrealizovaly a vy tak měli pocit, že se můžete stát taky filmařem, protože to je přesně tak, jak jste si přáli. Ammaniti je mistr příběhů. Film, mě stejně jako kniha, vtáhl do studny slov dětského hrdiny, jehož příběh vzbuzuje strah i smích. Syrový a něžný příběh o krutosti světa.

• 9.10.2013  09:36
    Zmizení (2013)

Atmosférický thriller, při kterém vám bude běhat mráz po zádech. Zoufalost z filmu Výkupné je posunuta na vyšší level a k tomu je přimíchán styl Zodiaca (aby ne, když v něm taky hrál Jake Gyllenhaal). Jedinou nevýhodou filmu je, že pozornější divák už od poloviny filmu začne dávat skládanku dohromady dřív, než hrdinové ve filmu a vy si v duchu říkáte: "Come on! Máš to přímo před očima."

• 5.10.2013  21:27
    Gravitace (2013)

Dechberoucí vesmírná podívaná, která si hraje s tlakem ve vašem srdci a nenechá ho v klidu pumpovat. Nic tak bravurně natočeného jsem snad tento rok ještě neviděl a já se mohl kochat u toho druhu filmů, které stojí za návštěvu kina opakovaně.

• 22.9.2013  23:27

Dokument, který se zabývá naším soukromím na internetu, nepřináší téměř nic nového, co bychom nevěděli. V této oblasti se neustále něco děje (dokument dokončil zrovna v době, když unikly data o projektu PRISM) a dokumentarista bohužel nejde moc do hloubky. Je to spíš delší upozornění, abyste si dávali bacha, co dáváte na internet a hlavně, abyste si vůbec nezakládali účet na Facebooku (a pokud ho tam už máte, tak smazáním účtu data nezmizí). Ještě, že tu naši ČSFD nezneužívají jiné firmy :)

• 25.8.2013  18:40

Kluk se rozhodne využít jednu z největších online služeb na to, aby přežil celý měsíc mimo pohodlí svého domova a cestou potkává spoustu lidí, kteří mu pomáhají dostat se z místa na místo, někde přespat, získat práci atd. Joe se rozhodl navíc svou cestu zdokumenovat (kameramanem, kterého mimochodem také našel na Craiglistu) a podělit se o své zážitky. Cesta vskutku zajímavá, ale jinak je to jedno velké promo na službu Craiglist.

• 20.8.2013  22:37
    Kick-Ass 2 (2013)

Ok, holka nám trošku vyspěla, tak ji dáme do světa puberťáků a k tomu přidáme trocha fekálního humoru. To je přece důvod, proč lidi chodí na sérii Scary Movie, ne? Omyl! První část ještě šla a byl jsem napnutý, jak to půjde dál. Ale když si svoji část filmu začala ukrajovat "evil" část, tak to šlo do kytek.

• 15.8.2013  08:59
    jOBS (2013)

Mám podezření, že režisér Joshua Michael Stern je uživatel Microsoftu, jinak by takový příběh neprznil. Problémem je i fakt, že Steve Jobs měl tolik životních okamžiků, které si zaslouží svůj prostor. Takže pokud někdo chtěl natočil život Steva Jobse, tak ho natočí celej nebo se na to úplně vykašle.

• 11.7.2013  10:33

Guillermo, Guillermo, Guillermo... Kde jsou ty charismatické postavičky z filmů jako Faunův labyrint, kde jsou ty krásné vizuální bitvy jako v Hellboyovi, kde je ta temná atmosféra jako v Princovi bez království? Místo toho se snažíš o jakési čínské Transformers, kde mladej hrdina je bohužel nevýraznej a já o jeho postavě nevím téměř nic. Pohled na Rinko mi vždycky zvedne náladu, ale ta se tam taky vůbec nějak neprojeví. Kupodivu nejvíc mě bavil bláznivej vědec, kterej je schopnej udělat všechno proto, aby se z něj stal hrdina, ale jinak je posranej strachy až za ušima. Hvězdičky máš jen za jeho hlášky. Ta využitá klišé byla jen k smíchu, v tom špatném slova smyslu.

• 11.7.2013  10:23
    Trans (2013)

Přiznám se, že se stydím za to, že dávám Boylovi tak nízké hodnocení. On vlastně neudělal nic špatného. To jen ten scénář je tak překombinovaný, že se vám v hlavě se začne budovat vlastní plán, jak byste to udělali. A nakonci jste zklamaní, že je to tak obyčejné vyústění, které mohlo být velkolepější a překvapivější. Místo aby šokoval překvapivými situacemi, tak šokuje násilím a sexem. Takových filmů tu už byly mraky a lepší.

• 5.6.2013  12:28
    Art & Copy (2009)

Člověk by si díky názvu řekl, že nahlédne do dvou profesí v reklamě, ale nakonec jen nahlíží celkově na reklamu v USA. Vyzpovídá pár reklamních legend a tím to končí. Škoda, protože námět to je skvělý. Aspoň své zkušenosti dobře využil při natáčení dokumentu Re:Brief pro Google.

• 1.2.2013  08:59
    Hitchcock (2012)

Nemůžu si pomoc, ale já se bavil. I přes střední část s románky a vtíravým Edem byl scénář obohacen o skvělé dialogy, díky kterým film krásně plynul. Ač Hopkins nevypadá jako Hitchcock a místy se vůbec tak nechová. Celé to považuji jako milé ohlédnutí do Hollywoodu šedesátých let minulého století.

• 12.7.2012  08:02

Jedinou slabinou je tak trochu očekávaný konec, ale to nic nemění na faktu, že tuhle bandu tří frajerů žeru.

• 24.5.2012  14:49

Při vstupu do kina by měli dávat otrávené jablko v případě, kdybyste chtěli mít za sebou filmu dřív, než skončí.

• 24.5.2012  14:40
    W.E. (2011)

Madonno, Madonno... Ani svatozář ti nepomůže k natočení dobrého filmu. K tomu je potřeba talent a takhle promrhat zajímavý příběh je hřích.

• 24.5.2012  14:32
    Catfish (2010)

Člověk by nevěřil, jaké překvapení ho může v životě potkat. A přesně o tom je dokument Catfish. Nebýt příliš dlouhé konfrontace k závěru dokumentu, tak je to pětihvězdičkové dílo.

• 22.5.2012  14:03

Člověk se těší na pěkný film a pak během filmu doufá, že vzplane filmové plátno a film s ním. Burn Baby Burn!

• 15.5.2012  12:51

Jak to ti kanadští režiséři dělají, že dokáží vyprávět příběhy netradičními filmařskými technikami a já pak film sleduji s velkým zaujetím až do úplného konce. Naposledy jsem něco takového prožíval u filmu Mr. Nobody.

• 15.5.2012  12:40
    Red Tails (2012)

Přehlídka hereckých hvězd černé pleti, kteří doposud měli úspěch pouze v televizní tvorbě (snad polovinu herců můžete vidět v seriálu The Wire), ale bohužel i přes zajímavé téma z filmu vyzařuje špatné vyprávěcí schéma, které podkopává kvalitu filmu, stejně jako špatně ředěné palivo v letadle...

• 12.5.2012  14:29

Film jsem viděl dvakrát za sebou, abych se mohl utvrdit v hodnocení. Takže si stojím za tim, že Tim Burton sice přijemným způsobem převedl několikaset hodinovou telenovelu do koukatelné filmové podoby, ale už ten jeho styl ztrácí kouzlo, které jsem na něm miloval. Možná jsem a něj ještě hodnej, ale nemohu mu upřít snahu pobavit diváky hororovými vtípky a odkazy, které pobaví jen znalé gothic stylu.

• 12.5.2012  14:20

Asi jsem už na tohle starej. Pár dobrých vipů, které mi zvedlo náladu. Ale že by mě film bavil po celou dobu, to se říct nedá. Možná jsem zkaženej z jiných filmů/seriálů se stejnou tématikou, které jsem teď v poslední době viděl. Až to uvidím příště, tak možná změním názor.

• 12.4.2012  09:11

Výborný film pro zamilované páry, kteří hledají film na večer a nemohou se rozhodnout mezi hororem a romantickým filmem. Lepší kombinaci těchto žánrů jsem ve filmu zatím neviděl a skvěle jsem se bavil od začátku do konce. Bravurně napsané dialogy, které přidávají příběhu s nadsázkou špetku humoru. I když se postavy mohou zdát divákům trošku střelené a umělé, přesto jsou postaveny z detailů, které mě donutily si je oblíbit.

• 26.3.2012  09:54

Příšera v Paříži je film, který oceníne s odstupem času. Nezajímavý úvod, u kterého si řeknete, že je to další obyčejný film, ale s nástupem "příšery" na hlavní scénu se vše obrací naruby a to přidává filmu nový (lepší) rozměr. Normálně by film upadl do zapomnění, ale druhý den jsem měl chuť znovu se podívat na hudební scény ve filmu, bohužel to je tak vše.

• 24.2.2012  21:51

Na to jaký je Spielberg detailista, dokázal Válečného koně zprznit neskutečným způsobem. Z předlohy se stala braková pohádka, které můžete věřit jen audiovizuální stavbu filmu. Příběh šel do pozadí a my se můžeme jen dojímat nad kamerou a hudbou.

• 20.2.2012  23:12

Jako čtenář původní knihy a divák televizní verze z roku 1989 jsem se vznášel v sedmém nebi plném duchů. Atmosféra je tak hustá, že se ani nedá krájet. Parádní lekačky, které jsem naposled prožil u asijských hororů. Jedinou výtkou je Radcliffův mladý vzhled, ale na to jsem si přesto zvykl. BAF!

• 19.2.2012  21:07
    J. Edgar (2011)

Člověk by nevěřil, že režisér Clint Eastwood po tolika letech může něco zkazit. Ale J. Edgar je důkazem, že i typ jeho kalibru může klopýtnout. Jak říká Edgar Allan Poe: Never more!

• 17.2.2012  09:47
    Stud (2011)

Krutý paradox závislosti je, že transformuje zdroj potěšení do nevyhnutelné a nenasytné potřeby. McQueen natočil Shakespearův sonet 129 pro 21. století - Mrháním sil v tmách hanby pustošivé // je chtíč, když rve, co chtěl. Když teprv chce to, // zná jenom krev a zrady, sliby křivé, // surovec, vrah a lhář a sketa je to. // Hnusí se nám, jak poskytne nám slast, // jak máme to, co zoufale jsme chtěli, // hned nepříčetně zoufáme si zas, // že jsme mu, blázni, takhle naletěli. // Blázni, když chcem to, blázni, když to máme, // šílíme před tím, při tom, po tom též, // vteřinu štěstí dlouze odpykáme - // z příslibu blaha bláhová je lež. // To všechno každý ví, však nikdo neví, // jak peklu uniknout, když číhá v nebi.

• 12.2.2012  18:30

Obyčejný film o neobyčejném člověku. Kdekdo by čekal větší pohled do života této "Železné lady". Já měl však pocit, že nahlížím do domova důchodců, kde si jedna nadopovaná babka myslí, že je premiérka Velké Británie.

• 12.2.2012  11:41

Další příběh z Afgánistánu, další děti umírající kdesi v zapadákově, další rozpadající se duše. I když je tu "jen další" příběh zobrazující životy mladých američanů, kterým systém nenadělil nic hezkého, tak tato intimní zpověď a syrový pohled do života jednoho z nich dokáže s vám škubnout, jako kulka letící do neprůstřelné vesty. Abych se přiznal, tak přesné hodnocení bych dal spíše 3,5*

• 11.2.2012  20:42

Ač filmu chybí chybí hravost, která byla krásně použita v knize (a těžko by se adaptovala), ta citlivá část je ponechána a vy se budete usmívat i dojímat ve světě jedinečného kluka. Stephen Daldry tím jen dokazuje, že Velká Británie plodí samé vyníkající režiséry.

• 6.2.2012  00:02
    Chico a Rita (2010)

Nádherný jazzový příběh s noirovým nádechem, který v každém z nás probudí city vyvolané hudbou. Kde jsou ty doby, kdy jsme my psali holkám písně a snažili se urvat jejich srdce. Mariscalova dovednost je patrná v obrazech, které jsou stejně výrazné jako jednoduché. Navíc doprovodná hudba jazzových velikánů od Theloniuse Monka a Dizzyho Gillespieho až po Colea Portera a Tita Puenteho je potěšením pro milovníky jazzu tak i pro nováčky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15