Běžící muž (1987)

Moje první myšlenka byla: "Ty osmdesátky byly vážně strašný, když vznikaly takovéhle "klenoty" jak na běžícím pásu..." Bohužel, pak jsem si tak nějak uvědomil, že stejné, a leckdy i větší, zhovadilosti vznikají i dneska. Jen prostě líp vypadají. Nabízí se ovšem otázka, jak se bude jejich vizuál hodnotit po třiceti letech...

Pyšná princezna (1952)

Pohádky se mi hodnotí dost těžko, zvlášť ty klasické. Nikdy jsem na nich nijak zvlášť neuljížděl a dneska jsem na ně už trochu starý. Na téhle je navíc znát i doba vzniku,a i když postavička "hláškujícího" krále potěší, mám jiné, oblíbenější pohádky.

Mr. aidol (2011) odpad!

Nic proti pitomoučkému ději pro večerní výplach mozku před spaním, ale tentokrát už mi to přišlo až moc. V kombinaci s absolutně nesympatickými hlavními postavami a nijak zvlášť chytlavou hudbou to tentokrát byla z mého pohledu katastrofa.

Johanka z Arku (1999) (TV film)

Vyloženě televizní výprava a český dabing, jsou dva důvodu proč si z tohoto filmu neodnáším trochu lepší dojmy. Příběh Jany z Arku tolik prostoru pro vlastní scénáristickou invenci nenechává, ale uznávám, že alespoň herecké výkony byly vcelku slušné.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vynikající a nestárnoucí. Víc nemá smysl popisovat, tenhle skromný, ale geniální snímek se prostě musí vidět.

Bez slitování (2006)

Další z korejských zabijáků na filmovém plátně, tentokrát je však němý. Což mu ovšem nebrání celý film komentovat, a to s nadhledem a až nečekanou dávkou vtipu. Stejně tak se ve filmu vyskytuje množství nečekaných vtípků, které dělají ze zabíjení lidí vlastně docela zábavnou práci. Děj je sice dost předvídatelný, ale v únosné míře, a ačkoliv se konec neubránil tradičnímu "zvratu", tentokrát je nicméně vidět, že to jde i bez zbytečného a veskrze falešného patosu a slzopádů ze všech stran. Jen mě trochu mrzí, že víc prostoru nedostal baleťák - kolega hlavního hrdiny a minimálně stejný sympaťák.

Aidu aidu (2012) (seriál)

Tomuto seriálu musím spoustu věcí přičíst k dobru - vyhnul se obvyklému patetickému konci, do posledních dílů dokáže vyloudit úsměv, staví na hlavu většinu klišé obvyklých v tomto typu seriálů a určitě by se našlo i pár dalších věcí. Tak proč jen 3* ? Popravdě mu chybělo to co jiným, byť objektivně horším seriálům - dobrý cliffhanger. Když jsem dokoukal jeden díl, a i když jsem se u něj nenudil, prostě jsem většinou neměl důvod pustit si další. Proto jsem na něj koukal jen když jsem si vzpomněl a nechtělo se mi hledat nic dalšího. A výsledný dojem tím trochu utrpěl. Takže tentokrát velmi silné 3*, na hranici se 4*.

Big (2012) (seriál)

Vcelku pohodová záležitost, které dominuje sympatický hlavní pár a především minimálně do poloviny seriálu také správně "spratkovský" humor. Bohužel od poloviny se podle současných pravidel začíná tlačit na pilu a řeší se romantická linka, ovšem na úkor sledovatelnosti. A ten konec jsem si představoval trochu jinak... Přesto se jedná o nadprůměrnou záležitost, která dokáže nejen zabavit, ale i pobavit.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Spolu s jedničkou jsem tenhle film viděl už kdysi dávno jako mladší kluk, proto pro mě mají značnou nostalgickou hodnotu... Bohužel pro tuto nostalgickou hodnotu jsem nyní viděl druhý díl znovu, a v českém dabingu, který naneštěstí jen zvýrazňoval nedostatky dialogů a trapnost "fórků". Proti jedničce to bylo příliš trapné, herci přehrávající a zápletka nemotorně nastavovaná. Na jedničku v blízké době koukat znovu raději nehodlám a budu potají doufat, že alespoň ta si udrží tu originalitu, vtip a hereckou lehkost takovou, jakou si pamatuju.

Barbar Conan (2011)

Ještě horší než jsem čekal. Momoa sice dělá co může, ale na rozdíl od Conana nemůže zachránit všechno. Jinak je to bída, děj je vcelku o ničem, přesuny dost nezvládnuté a vedlejší postavy? Skoro se dá říct, že tam žádné nejsou. Suma sumárum, ačkoliv jsem nikdy nebyl nijak velký fanda původního Barbara, musím přiznat - zlatej Arnold.