Soredemo boku wa yattenai (2006)

Soudní drama o mladíkovi obviněném z osahávání školačky v přeplněném tokijském metru. Velmi realisticky, místy až trochu znepokojivě, natočený film. Ovšem stejně jako v realitě, soudy se vlečou příliš dlouho a nejsou až tak zajímavé napohled, takže sledování tohoto filmu je jen pro trpělivé - ale stojí to za to.

Nebeoending seutoli (2012)

Na jednu stranu stranu velmi příjemný film, ani ne tak o vyrovnávání se se smrtí, jako spíš o hledání důvodu proč žít. Naštěstí je hlavní pár dostatečně sympatický na to, abych filmu odpustil ten kradmý dojem, že se koukám na dobře udělanou (korejskou) rutinu. Musím souhlasit s uživatelem Sennhie, scéna na nádraží, jež byla (pravděpodobně) zamýšlena jako emocionální vrchol filmu, se opravdu svým vyzněním trochu minula, což je škoda protože připravená byla dobře a ten skutečný závěr na pláži film spíš trochu srazil než pozvedl.

Jeulgeoun insaeng (2007)

Výborný film o tom, že nikdy není pozdě vrátit se k dřívějším snům a splnit si je. A že snad ještě důležitější je najít tuto odvahu a touhu jít si za svým v době, kdy jsem na dně a bez vyhlídek do budoucna...

Avatar (2009)

Vizuálně nádherný a obsahově prázdný.

Antíku (2001) (seriál)

Rozhodně zajímavý počin, jehož některé aspekty se mi velice líbily (dorty, prostředí "cukrárny"), ale nějaké mě docela iritovaly (časem hlavně ty komentáře přes obrazovku). Některé příběhy jsou dobré, jiné méně, ale celkově z tohoto seriálu dýchá velmi příjemná a pohodová atmosféra, díky které jsou ochoten mu odpustit i těch pár nedostatků.

Šima šima (2011) (seriál)

V Japonsku se dá evidentně koupit cokoliv, nebo se mi to alespospoň scénáristi snaží namluvit. Kromě vůně pečeného masa ve spreji (vážně by mě zajímalo, jestli to existuje...) také společníci na spaní pro osamělé ženy, které mají potíže spát samy. Ovšem pozor - bližšší kontakt se zákazníky je zakázaný, takže kdo tady hledá nějaké před desátou večerní nevysílatelné materiály, může hledat dál. Seriál se zabývá především vztahem majitelky této firmičky, a dvěma z jejích "oveček", které se do ní zamilují. Zajímavý námět, tradiční zápletka, ovšem vcelku rozpačité provedení seriál dost sráží.

My Girl (2009) (seriál)

Další varianta na téma neschopný rodič náhle získá dítě. Tentokrát jde o nejistého asistenta ve fotostudiu a pětiletou holčičku. Klasické schéma, jak si ti dva k sobě hledají cestu je tentokrát "ozvláštněno" tím, že se moc neřeší romantická linka. Tedy řeší, ale protože hrdinka téhle linky je mrtvá, moc se toho nevyřeší. Není to špatný seríal, přesto mi v něm ale něco hlubšího chybělo.

Láska nebeská (2008) (seriál)

Říkejte mi cynik,ale vím, že Japonci umí i líp... Tentokrát jsem to jen sledoval, bez většího zájmu o postavy a jejich osudy, takže jen průměr.

Med a čtyřlístek (2008) (seriál)

Zajímavý, milý, zábavný a hřejivý seriál o vysokoškolácích, kterým se postupně krátí dny bezstarostného studia a musí, chtě nechtě, začít řešit svou mlhavou budoucnost... Zpracováno je to velmi věrně, až jsem podobně jako hlavní hrdina začal přemýšlet, kde že vlastně mám kolo...

Hungry! (2012) (seriál)

Tohle je jeden z těch seriálů, ke kterým je potřeba přibrat ještě kyblíček na klín, aby kalhoty zůstaly neposlintány. Jídlo je totiž hlavním tématem číslo 1. Zápletka samotná by už takovou reflexivní reakci nevyvolala, není totiž nikterak originální, ovšem daří se jí vyhýbat se nějakým větším kiksům. Výsledný dojem je tak vcelku příjemný, pokud se člověk dokáže odpoutat od občasných záchvatů hladu a závisti hercům na obrazovce... Já sám mám navíc raději podniky s charimastem, spíš než nafintěné katalogové nóbl restaurace, takže uděluji body za sympatický koncept resaurace.