Hněv Titánů (2012)

Vizuálně nabušená jízda bez jakékoliv přidané hodnoty či alespoň náznaku sympatií k postavám. Dneska mi tohle už bohužel nestačí.

Válka Bohů (2011)

Když už nic jiného, musím filmu přiznat... no působivé není úplně to správné slovo... spíš originální kostýmy. Jinak děj nic originálního a řecká mytologie je jen lehkou inspirací, nikoliv zpracovávaným námětem.

Tintinova dobrodružství (2011)

Bohužel neznám komiksovou předlohu, tak jsem potají doufal, že by mě třeba tento film mohl nakopnout k tomu, abych se podíval po originálu. Nestalo se. Vizuálně krásný zážitek, ale po příběhové stránce mu něco chybí...

Poslední skaut (1991)

Jedna z mála věcí, za které můžu být devadesátým létům vděčný je mimo jiné i tento film. Willis hláškuje s kadencí kulometu, jemností šmirglpapíru a hlavně humorem, který snad definoval pojem "cool". Od vzniku tohohle filmu už bylo natočeno hodně podobných snímků, ale jen málokterý se svému vzoru vyrovná.

Legenda o Mulan (1998)

Velmi příjemné překvapení, navzdory tradičnímu disneyovskému schématu (nebo možná právě proto?) jsem se tentokrát velmi bavil. Rodinný dráček je skvělá postava co hláskuje jak na běžícím pásu a ty jeho "akce"... Škoda jen těch písniček a naprosté předvídatelnosti, ale i tak velmi solidní 4*.

Robin Hood (2010)

Zdálo se mi, jako by někdo omylem zfilmoval jen nějaký třístránkový nápad na nový film. A korunu tomu nasadil, když to pojmenoval Robin Hood. Což o to, ten nápad, exteriéry, kostýmy, dokonce i herci se vcelku povedli, ale dohromady to nefungovalo, obzvlášť při téhle délce ne...

Válečný kůň (2011)

Plusové bodíky za "hlavního hrdinu", první polovinu a komicky sbratřovací scénku v zemi nikoho. A mínusové za to, že ve druhé polovině je to přesně ten americký film, který jsem viděl snad tisíckrát a už mě nebaví na to koukat po tisící první.

Kagi no kakatta heja (2012) (seriál)

Zajímavá detektivka, ve které se řeší nejen kdo vraždil, ale také jak - všechny vraždy mají totiž jednu věc společnou, udály se v na první pohled uzavřené místnosti, do které se kromě oběti nikdo nemohl dostat tam, ani ven. Případy tentokrát řeší geniální, ale prapodivný zámečník, kterému nahrává duo korporátních právníků. A i když je schéma stále stejné, funguje a jedenáct dílů je tak akorát aby se nepřejedlo. A i když to zřejmě nebylo účelem, kolikrát mě stejně jako nápady právníků na různé "šílené" teorie pobavily i "skutečné" teorie, jak že to vlastně bylo... Ty byly totiž občas stejně šílené jako ty zavrhnuté. Ale co, dokud příliš netlačí na pilu, beru to jako příjemnou oddychovku a skousnu to.

Cesta samuraje (2010)

Lepší než jsem čekal, ale horší než by mohlo být. Akční scény na začátku a na konci jsou dobře zvládnuté, ale ten prostředek se moc nepovedl... Co se audiovizuálu týče - Casshern zůstává nesesazen, a vlastně ani nebyl nijak zvlášť ohrožen. Tentokrát mě malůvky na zeleném plátně moc nenadchly a poslední kapkou byla opera. Jak říká tuším Gere, operu buď miluješ, nebo nenávidíš. Já patřím do druhé skupiny, a protože mi žádná jiná melodie z filmu v paměti neutkvěla,e smůla, dneska čtyři hvězdy nebudou ani omylem.

Diktátor (2012)

Je mi jedno jestli je to korektní nebo ne, stupidní nebo geniální, já jsem se prostě bavil jako už dlouho ne. Z tria Borat, Bruno, Aladeen považuji právě toho třetího za nejpovedenější komedii.