Katka (2009)

Klobouk dolů před paní Třeštíkovou, jelikož s takovýmto materiálem pracovat je opravdu silné dobrodružství. Přes to na mě tento film na rozdíl od Reného, či některých etud nepůsobil tak silně, než zde pociťuje většina komentátorů. Díky za ,,Happy end,, a také za to, že právní systém v naší zemi alespoň v některých sociálních problémech funguje, tak jak by měl, i když zbytečně zdlouhavě.

Svatby jako řemen (2006)

Svatební soutěžní klání muzikál vs tenis vs naturalismus v boji o rodinný domek. Myšlenka dobrá, humor celkem slušný, dokumentární provedení také vydařené. Avšak ne každému tento snímek sedne. Volím zlatou střední cestu, film zkrátka může zpříjemnit nedělní odpoledne.

Kancl (2005) (seriál)

Ale jo, s velkým odstupem od původního britského kanclu se to celkem dá. Steve Carrel nemá takový tah na branku jako Ricky Gervais, jeho chování je více učesané, ale pobavit se nad tím dá. Z původní jedné hvězdy po sedmi letech, měním hodnocení.

Horší než smrt (2007)

Brilantně natočená komorní komedie odehrávající se během jednoho pohřebního dne s pilulkou valia a LSD, jedné smuteční řeči, jednoho malého pána, strýčka Alfieho a dalších členů rodiny, kteří zde naservírovali opravdu dost kvalitního černého humoru.

Million Dollar Baby (2004)

Perfektně natočený snímek ze sportovního prostředí, skvělé herecké výkony, zejména Morgan Freeman neskutečně dobrý. Proč tedy čtyři hvězdičky? Mám malý problém, pokud se u filmu začnu ošívat a vyhledávat jiné činnosti, je zde něco co mé tak trošičku nudí, a tímto případem bylo bezmála 20 minut z posledních 30. Výborně rozjetý příběh u kterého jsem hltal každé slovo a každou činnost všech představitelů, vystřídala až příliš dlouhá pauza odehrávající se ve dvou místnostech, až příliš pomalu se dohrabávající k předvídatelnému konci.

Občanský průkaz (2010)

Ač ti mladí chlapci působí ze začátku dost nehereckým projevem, chtě nechtě si je po chvíli zamilujete. Výborná komedie na motivy knžky Petra Šabacha. Už jsem nevěřil že se ještě někdy opravdu zasměji u podobných námětů jako je tento. Komediálnost smíchaná s dramtickými prvky, zejména pánové Myšička, Kopta, Taclík, Dulava či Macháček mají výborné role. Tleskám

Otec prasátek (2006) (TV film)

Další z brilantně natočených příběhů Zeměplochy. Děj je výrazně komornější, než jeho pozdější bratříček Barva kouzel, zato spolehlivě baví skvělými skeči. Hou Hou Hou

Přesný jako smrt (1983)

Skvěle vymyšlený příběh o chlapíkovi, kterému zbývá méně než 30 minut života. Atkinson naprosto dokonalý a to v roli, která mu sedne jak pr.. na hrnec. Pro skalní fandy britského humoru, objeví se zde v epizodní roli lékaře, který oznamuje špatnou zprávu, Sir Nigel Hawthorne (Jistě pane ministře, premiére - Sir Humphrey)

Čaroděj ze země Oz (1982)

Tak tato pohádka byla opravdu dost kultovní, škoda, že zmizela z TV, Dorotka vydávající se ,,tam za tu duhu,, čarodějnice z různých světových stran, Čaroděj brající na sebe různé podoby díky mechanickým trikům. Rozhodně nejlepší zpracování tohoto tématu, i když nic moc zajímavé animačně, rozhodně až hororovým nádechem vylepšeno

Barva kouzel (2008) (TV film)

Film podle úplně prvních dvou příběhů odehrávahjících se na Zeměploše - Barva kouzel a Lehké fantastično s čarodějem Mrakoplašem (mám mága a nebojím se ho použít) a turistou, který často neví, kde se nachází jeho zavazadlo Dvoukvítkem. Triky nejsou nijak oslnivé, ale vzhledem k lehké plynulosti příběhu, skvělým hereckým výkonům (Tim Curry je prostě padouch jak má být), se dají odpustit i některé chybky. Vše je postaveno na vynikajících dialozích, a skvělém příběhu věrně tak, jak pan Pratchett napsal. Škoda, že tento filmek nenavštívil kina.