Čtyři lvi (2010)

Dosti mrazivý, komický pohled na partu atentátníků, kteří vymýšlejí útok v Londýně. Velice vtipně a kultivovaně vymyšlené scény a dialogy. I když finální pohled je opravdu dost vážný např.rodinná debata o obětování,či celkem předvídatelný konec. Rozhodně si gagů a humorných situací divák užije ažaž. Pozor, havně sledovat s velikým nadhledem. Jedná se o opravdu drsný, černý humor. Škoda, že není větší role pro Benedicta Cumberbatha(Sherlock), jeho dvouminutový výstup, jako policejního vyjednavače je skvělý.

Město duchů (2008)

Vynikající anglický komik ve službách USA. První hodinka filmu, jako by jste koukali na typického Gervaise, trapné situace, trapná ticha, trapné fory, zkrátka jak to má být. Pak začínáme plakat a romantit, tak jak jsme u klasických zamilovaných filmů zvyklý. Už už čekáme, kdy se všichni obejmeme ve velkolepém závěru, kdy si nakonec hlavní představitele zpočinou v náručí, podkresleném podmanivou hudbou. A hle konec sic emoční, za to celkem nestandartní, a tak to má být.

Crazy Heart (2009)

Excelentní herecký i pěvecký výkon v podání Bridgese, kterému zdárně sekundují malé vedlejší,zato dost důležité postavičky v podání Gyllenhaalové, Duvalla a v neposlední řadě Farrela. Velmi citlivě vykonstruovaný příběh a výtečná country muzika, dělají z tohoto filmečku nezapomenutelné dílo a staví na jedno z nejvyšších míst filmové tvorby roku 2009.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Docela příjemné překvapení, po několika nezdárných pokusech natočit film podle počítačové hry. Příběh je pojat pohádkově s troškou násilí, komickými situacemi a vtipnými dialogy. Každopádně odpočinková záležitost, která má svižný děj, u kterého netřeba tolik přemýšlet, navíc s velmi příjemnou hudbou.

Souboj Titánů (2010)

Řemeslná a celkem úspěšná práce tvůrců převést bezmála třicet let starou klasiku do dnešních počítačových a efektivně vymodernizovaných prvků. Jak jinak přiblížit mladší generaci takový skvělý bájný příběh, která je odkojenou Pánama prstenů, nebo Harry Potterem, a která, co si budeme nalhávat na film z 81 roku zvědavá moc není, už jen díky stáří? Sice Worthington vypadá, jako by si odskočil od vojenského výcviku, černý Peagas, či Medůza, která by se hodila spíše do nějakého lechtivějšího filmu. Snímek má spád a upřímě, i když na klasiku nedám v žádném případě dopustit, tři hvězdy si určitě zaslouží.

Román pro muže (2010)

Jelikož patřím mezi fanoušky pana Viewegha a spousty knih jsem od něj přečetl, včetně Románu pro muže, jsem naprosto nadšen. Tak jak ve mě zanechala dojem kniha, to samé se stalo i u filmu, se skvělými hereckými výkony hlavních představitelů a s lepšími záběry Vysokých tater, než pojímala má představivost. Udivuje mne pouze, že i když v dnešní době , je opravdu velice poskrovnu komediálního žánru, nachází se zde spousta jedinců, kteří tento film zavrhují, zejména díky neoblibě pana spisovatele. Proč tedy na takovýto film divák tohoto druhu chodí?Když už předem ví, že to bude kritizovat. Tak tedy milý hodnotiteli seď doma a rozplývej se nad filmy typu Kawasakiho růže, Protektora, či 3 sezon v pekle (v žádném případě zde tyto filmy nehaním, píši čistě o žánru). Pan Donutil zde mluví vulgárně? Ano, je to tak napsané a věřte, v knize stokrát horší a světe div se, vůbec to neuráží. V Ženách v pokušení mluví E.Balzerová také dosti bodře (používaje hodně podobná slova) a většině to nevadí. Takže pro lidi, kteří tento film neviděli, a máte rádi humor a tvorbu pana Viewegha nečtěte tyto rádoby intlektuálské komentáře, a nenechejte se tímto hodnocením ovlivnit. Ať už půjdete do kina, nebo si otevřete vínko doma u tv, věřte, že Vás tento snímek pobaví.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Zatím, společně s Hospodou doposud nejlépe natočený seriál z Novácké produkce. První díl - slabší rozjezd, 2 a 3 díl již získává grády a zvedá se. Uvidíme dále

Muž, který přestal kouřit (1972)

Velmi zdařilá komedie o chlapíkovi, který má 14 dní na to, přestat kouřit, vydržet rok a pak zdědit 17 mega. Film se dosti podobá francouzským komediím tehdejší doby, Abildstrøm dosti připomíná Piera Richarda zdařilými kreacemi zejména při odvykacích scénách. Pravdou je, že je film celkem dlouhý, ke konci to vypadá, jako by tvůrcům docházely nápady, nevěděli jak pořádně zakončit a začali si hrát s artem více než tomuto filmu vyhovovalo

Něha (2009)

Již vyšlo na DVD pod českým názvem Něha (kupodivu správně přeloženým). Dobrá hudba, dobré výkony, dobrý televizní film. Celkem za dobré tři hvězdy.

Šílený policajt (2000)

Velmi dobře vykonstruovaný příběh, Keiferovi takové role sedí. Avšak, problém je především s hluchými místy a nudnými pasážemi, kterých je v příběhu celkem dost, díky nim si divák všimne, že i 100 minut může být na film až moc. Možná by tvůrci udělali lépe, kdyby toto dílko zařadili mezi séie Krajních mezí a zkrátili minimálně o půl hodinku.