Nezvaná (2009)

No, to bylo... zvláštní. Nedokážu přesně popsat proč, ale zaujalo mě to. Možná tam nebyla přemíra sexu, nadávek, je vidět, že thriller jde udělat i bez toho, aby tam někdo neustále hystericky čval něčí jméno. Prostě to plynulo a najednou byl zvrat. Děj hororů je obvykle předvídatelný, ale musím přiznat, že tento jsem nepředvídala.

Prostřeno! (2010) (pořad)

V Lidlu nakupuju ráda, ale ty reklamy tam už jsou opravdu přehnané. Dvakrát do týdne "tady nakupuji opravdu ráda, mají tu pečivo vždy čerstvé..." a rádoby cenzurovaný název obchodu, ze kterého jasně vyplývá, o který obchod se jedná. Fráze "Ruličky do ručky, šmejděníčko šmejdění, konec sladký všechno sladké" se mi po dvou sériích nevymazatelně vpálily do mozku. Změna komentáře by byla skvělá, ale to by zas lidi remcali, že na to koukaj jen kvůli Bouškové a Vydrovi - proti nim nic nemám, ale už je to prostě trapárna po tolika letech. To je 5 dílů týdně, devět sérií... což znamená několik stovek dílů s "ruličky do ručky, šmějděníčko šmejdění, mějte se krásně a skládejte básně,...". Pořad mám ráda, ale vyvinula se mi alergie na výše zmíněná slova, proto je přede mnou prosím nezmiňujte, to bez varování dávám pěstí. Scénáře (proč maj proboha ty lidi v pondělí tipovat, u koho asi tak budou dnes večeřet? to je jen zbytečná vycpávka času), díry a trapárny, ŠMEJDĚNÍ ve skříních, vytahování spodního prádla, ponožek a vibrátorů cizími lidmi do TV v hlavním vysílacím čase ani nekomentuji.

Skrytá identita (2006)

První půl hodinu jsem nechápala, o co jde, nepřečetla jsem si obsah filmu, takže jsem byla naprosto mimo mísu, nechala jsem to zapnuté jen kvůli hereckému obsazení. Skvělá hudba a překvapivý konec. Nicholsona bych si představovala trochu jinak, některá jeho slova k postavě vyloženě neseděla, některé hlášky asi na pobavení byly úplně zbytečné a kdyby byl film kratší o ty nadávky, bylo by to možná lepší. Krysička na konci....

Nespoutaný Django (2012)

Představení koně a scéna s pytlema na hlavě. Tarantinova díla nepatří k mým oblíbeným, kromě tohoto. Skvělý film. A kde teda jsou? Auf Wiedersehen! Pro mě je to úžasná komedie s obsahem ČERNÉHO humoru. Vtipně a krvavě zobrazuje atmosféru tehdejší doby, ale zároveň přináší nový pohled a souhra hlavních postav je humorná. Waltz mě rozesmíval s jistou pravidelností, stejně jako Djangovo nechápavé reakce.

Monstrum (2008)

Poznatek v průběhu sledování: Už mě fakt štve ta roztřesená kamera, ani debil, ani idiot by při takovéhle katastrofě neustále netočil mluvící lidi. Nevím, co je to za blbej trend, že se všechno točí ruční kamerou. Příšerný, vážně mi to nesedí. Děj vypadá zajímavě, ale postava stojící za kamerou je tak napřeshubu, že mě to nebaví. Polovinu času je obraz mázlý, roztřesený, záběr mimo. Děj se rozjede asi v polovině filmu. Hlas osoby za kamerou a neustálé "Robe, Robe počkej, Robe!" je otravné. Díky tomu si přeju, aby už všichni chcípli. Zatímco monstrum požírá město, týpek za kamerou to hodnotí slovy: je to trochu strašidelný. Zatímco všichni umíraj, nikoho ani jednou nenapadne říct "zahoď kurva tu kameru a utíkej". Hlavně že love story se vyvedla. Product placement dost zjevnej.

Mrtvý sníh (2009)

Zombie nackove? Supeeeer! Akorat to zombie nejsou, protoze zombikum netece ruda krev, nemaj nadliskou silu, nadprumernou inteligenci, neciti bolest, netvori formace a nervou jako medvedi... proto bych uprednostnila pojem mutanti. Norsko, nackove, vtip a ta scena se strevem?!... tri hvezdicky. Perfektni kostymy, ten hlavni SSman pekne nalicenej.

2 $ocky (2011) (seriál) odpad!

Asi mě tu někdo ukamentuje, ale i kdybych na to koukala postavená na hlavu, nepřijde mi to vtipné. Tak trapný kecy... "Líbáš hrozně" - "Neměla jsem tátu, kterej by mě to naučil." To bych si představila v South Parku, kam to sedne, ale příběh o dvou krasotinkách, který maj místo mozku hlávku zelí... ne prostě.

Madonna: Die Another Day (2002) (hudební videoklip)

Pro mě absolutní top videoklip. To jen Madonna spojí akci, tanec, krásu, boj, hudbu, brutalitu a děj do pět minut dlouhého videa.

Ďábel v těle (2012)

Uprostřed filmu mě vývoj začal hrozně moc bavit. Ale časté prokládání nějakým vyprávěním to natěšení brzdí. Také by si měli tvůrci jednou pustit nějaký dokument, aby věděli, jak dokumenty vypadají. Že tam nemusí být ty syrové "scény" z pozadí, které se poté jakoby vystřihnou. Záznamy z kamery v nemocnici, dobře, ale ten zbytek práce s kamerou je přehnaný, až příliš uměle vytvořený na to, aby se dalo věřit, že někdo amatérsky natáčí dokument. Prostě to působí až moc snahou působit amatérsky. Něco jako porno Paris Hilton. Rozhodně to nebylo nejhorší, pokud se zaměřujete na filmy podobného rázu, můžete doplnit sbírku. Ale nějakou husí kůži, lekavé scény a strach dojít si na záchod nečekejte.