Identita (2003)

Pro mě to tak úžasné nebylo, ale uznávám, že rozuzlení bylo překvapivé, odlišovalo se od ostatních filmů. Působivý konec a skvělá Amanda.

Zmeškaný hovor (2008)

No, docela nuda, úplná blbost to nebyla, ale zkrátka... jsou i lepší filmy na večer. Přijde mi to jako napodobenina Kruhu a Kruh je zbytečné napodobovat.

3:15 zemřeš (2005)

Ve všech těhle hororech se neustále opakuje ta samá věta: hraju si s tou holčičkou co bydlí se mnou v pokoji/u mě ve skříni/ve sklepě/hraje si na zahradě/je vidět v zrcadle. Mohli by vymyslet něco nového. Oproti ostatním filmům hororového zaměření obsahujícím tuto větu je tenhle podprůměrný.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Největší možná blbost, viděla jsem asi půl hodiny, víc prostě nešlo. Týpek si stříhá prsty a v dalším záběru už je má? Jak by bez nich držel pilu?

Případ číslo 39 (2009)

Wau, velmi příjemně překvapilo. Možná bych to srovnala s Orphanem (trochu zvláštní, že filmy se stejnou tématikou byly natočeny v jeden rok) , ale tohle se mi asi líbilo o něco víc. Napínavé, i když předvídatelné. Renée Zellweger chvílemi zvládala skvělý výkon - protože v rolích zoufalé ženy má jistou praxi - a konečně jsem si ji odpárala od Bridget Jones.

Krokodýl (2000) odpad!

Jooo, to je takovy to jak tam skace ten krokodyl par metru nad vodu?

Sedmý hřích (2001)

Hm, takový skok v ději na konci, nic moc, možná nějaké vysvětlení jako sled událostí by se hodilo. Film vlastně táhnou jenom erotické scény.

Kruh 2 (2005)

Dvě a půl hvězdičky, ale pořádně nevím proč. S knihou to nemá už vůbec nic společného (původní námět od Koji Suzuki), děsivá mi přišla akorát tak scéna s fotkama před zrcadlem, jinak už je to moc překombinované, možná by stačil první díl, kde je celou dobu tajuplná ponurá atmosféra a do děje je divák hozen po hlavě, ale chápu, že z příběhu chtěli vyždímat maximum. Jako film na usínání a odreagování dobrý, ale že bych u toho byla napnutá a hltala to, to ne.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasné psychologické drama, trochu předvídatelné, ale to vůbec nevadí, těší mě účast Voskovce a oceňuji, že se celý film odehrává na jednom místě. Není potřeba efektů, stovky lidí v komparsu nebo nákladné kulisy a kostýmy pro zajímavou podívanou. Celou dobu se mluví o lidech, kteří se ve filmu neobjeví a vy stále čekáte, jestli se na závěr dozvíte pravdu.

Orphan (2009)

Úžasný. Horor to není, o tom žádná, ale mysteriózní thriller super. Vskutku charismatická hlavní postava. Mně se to moc líbilo, i ty detaily, pro mě hlavně nepochopitelně skvělý výkon Esther.