Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Ten jeden debil mě tam rozčiloval, asi měl právě on vytvářet tu komedii, ale bohužel, žádný olgoj chorchoj bijec by do toho nešel s takovýmhle nemehlem, postavy z prvního dílu super. Uvidíme, co přinese další díl.

Chvění (1990)

Joooo to mě bavilo! Blbý vidlácký kecy a drsný hoši a tak, ale je to super :-D dost akce a napětí a přitom si to uchovává ten komediální nádech. Jdu hned na dvojku, i když se obávám, že zdaleka nebude tak dobrá.

Causa Králík (1979)

Komedie možná v prostřihech dalších kauz ale jinak obohacující drama podnětné k zamyšlení. Já bych na konci prostě zavolala. Atmosféra mě zanesla do venkova, svěžího i ponurého a do morálních problémů. Miloš Kopecký s charakteristickým hlasem a charismatickým vzhledem najednou už není herec ale reálný advokát.

Křtiny (1981)

Dala bych 4*, ale neseděly mi tam některé písničky, přijde mi, že tam byly zbytečně nacpané. Jiřina Jirásková dokonalá.

Rosemary má děťátko (1968)

Hodně kvalitní. Asi bych našla pár momentů, co mě tam štvaly, ale s dnešním hororem se to nedá srovnat. Na rozdíl od dnešních hororů totiž tento film není založený na ohlušujících zvukových efektech a odporně nechutných scénách. Opravdu kvalitní drama a ke konci horor. Skvělá atmosféra po celou dobu a gradace. Proč už se takové věci netočí? Edit: Polańského manželka Sharon Tate byla v roce 1969 zavražděna Charlesem Mansonem v osmém měsíci těhotenství. - z toho mrazí

Oculus (2013)

Hrozně zmatené skákání v ději, kdy jsem každý dvě minuty měnila názor, jaké asi bude rozuzlení. Nicméně jak sestra ukázala zkonstruované demoliční kladivo, bylo jasný, jak film skončí. A samořejmě, jako každý horror, musí i tady být něco nechutného, buďto stříkající temná krev nebo otevřené zlomeniny vždycky něco takového v dnešním hororu musí být, bez toho prostě žádný horor být nemůže, čemuž nerozumím, zrovna tohle téma by se dalo pojmout čistě psychologicky. HUDBA, respektive zvukové efekty, dělá 95% atmosféry filmu, bez ní by tam nebylo jediné leknutí nebo napětí. A hudba pokračuje i v titulkách, abyste mohli očekávat, že ještě přijde něco navíc - nebo snad aby napětí pokračovalo i po konci filmu.

Princezna Husopaska (1989)

Neee oni kvůli tý pohádce zabili koněěěě! A ta šošolka jakou má princ na konci :D

Zlatovláska (1973) (TV film)

Tak zaprvé bych poznamenala, že nemám ráda zpívání v pohádkách a tady ho bylo možná víc, než je třeba. Že bych pohádku musela vidět víckrát, to asi ne, ale příšerná taky nebyla, spíš tak lehký nadprůměr.