Přímý kontakt (2009)

Film jak vystřižený ze zlaté éry 90.let, kdy tyhle pecky letěly. Dějově naprosto stupidní, ale koukat se na to pořád ještě dá. 20%

Událost (2010) (seriál)

Za mě hodně podobné Flashforwardu, a to jak dějově, kvalitativně, tak bohužel i zklamáním z ukončení série vzhledem k tomu, že pokračování se neplánuje (pokud vím). Jinak myšlenka fantastická, konečně opět někdo ukázal, že mimozemšťané nemusí být zelení slizcí emzáci, kteří jsou buď všichni hodní nebo všichni zlí. Hodně zajímavě se zde vyvíjí jednotlivé postavy, překvapí i odstranění některých naoko důležitých postav. Herecky famózní Blair Underwood, velmi dobří Ivanek, Ritter, Collins, Patterson a koneckonců i pěkná Roemer. Jak moc nemám rád takové ty seriály s příliš mnoha sériemi a nekonečnými zvraty, tak tady bych velmi uvítal pokračování. 80%

Muž proti muži (2006)

Tuctový novodobý western s velmi zajímavým ústředním hereckým obsazením. Liam je prostě borec, takže je jasný, komu jsem fandil, nicméně Brosnan mi tu tak nějak spíš než Jamese Bonda připomínal Richarda Gerea, i když nějaké podobnosti mezi nima jsem si dosud opravdu nevšiml :-) Minus je rozhodně fakt, že ostatní postavy tu neexistovaly a celkový děj byl až příliš fádní. 50%

Crooklyn (1994)

Spike Lee je vynikající režisér, jeho pohled na pouliční americký život je jedinečný, nenapodobitelný, ale Crooklyn byl pro mě nudný nezáživný film, ve kterém se nic nedělo na začátku, v průběhu filmu ani na konci. Jediné plus spatřuji v již zmíněné americké pouliční atmosféře a ve výkonu Delroye Linda, který čněl nade všemi. 40%

Město ztracených (2010) (seriál)

Až do 7.dílu to vypadalo zajímavě, pěkná atmosféra, zajímavé postavy, napínavý děj. Pak však přišel zvrat, scénáristé nevěděli kudy kam a všechno završil naprosto trapný závěr. Ještě že to mělo jen 13 dílů, jinak by mě tvůrci tímto ukončením pěkně naštvali, naštěstí další série se snad nechystá. Jinak postavy se mi líbily, pěkně zahrané, byť herce neznám ani jednoho. Nicméně mohla být trochu rozvinutější milenecká dějová linie mezi Joem a Janet. Město ztracených se tak nějak snažilo zkopírovat Lost a později Saw, možná kdyby si šlo svou vlastní cestou, dopadlo by to lépe. 50%

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Musím říct, že tenhle seriál se mi totálně vryl pod kůži. Kdyby si nějací demonstranti stěžovali, že filmová tvorba podporuje násilí a terorismus, pak asi právě Stoupenci by měli být první na ráně. Chvílemi jsem z některých scén měl opravdu husí kůži, bylo mi až nevolno, což se mi zas tak často nestává. Rozhodně bych ale netvrdil, že se to nemůže stát, protože mezi námi jsou jedinci, kteří se můžou nechat totálně ovlivnit a klidně položí život a zabijí nevinné, pokud jsou přesvědčeni, že to je oběť za ,,správnou" věc. A že to jiným lidem přijde nelogické, to už je vedlejší. No a ten konec, pekelný. Také se mi líbí ta nepředvídatelnost, člověk nikdy neví, co se stane, umřít může v podstatě jakákoliv postava vyjma Bacona. Nicméně úplně great to není, nějaký trhliny to má, tak si ponechám rezervu na zlepšení, protože k tomuhle seriálu se ještě určitě vrátím. 80%

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Díval jsem se jen napůl oka, ale ty postavy mi přišly neskutečně hloupé, navíc i když zde hráli kvalitní herci, měli od maskérů a kostymérů tak neskutečnou šlehu (Preiss, Hrušínský a zejména Bohdalová), že se na ně nedalo koukat. Veronika Kubařová je krásná a sympatická, takže za ní rozhodně zvedám palec, jinak ale bída. 20%

Šerifové z Texasu (2010) (seriál)

Hodně špatný detektivní seriál, a navíc příšerně nadabovaný. Naprosto nevýrazní šerifové, některé díly jsou sice koukatelné, ale žádný zážitek z toho mít nebudete. V podstatě žádná postava si mě nijak nezískala, není tu ani načrtnut osobní život hlavních hrdinů, jejich příběh se ani postupem času nijak zvlášť nevyvíjí, není tu prostě nač koukat. 40%

Žár těla (1981)

Skvěle rozehraný krimi thriller, který však neudržel tempo a nestal se výjimečným, ale jen kvalitním filmem. Žár těla je v podstatě jen o dvou postavách, což je zároveň plus i minus tohoto filmu. Hurt a Turner zaslouží absolutorium, ostatní postavy jsou bohužel pouze do počtu, snad jen Mickey Rourke byl zajímavý, ale ten zase nedostal pořádný prostor. Konec na mě působí až moc vyumělkovaně, Kasdan chtěl nejspíše šokovat publikum závěrečným zvratem, ale ten je bohužel naprosto předvídatelný. 70%

Reservation Road (2007)

Reservation Road je temné psychologické drama o jedné nešťastné události, která tragickým způsobem zasáhne do života dvou milujících otců. Děj filmu je sice občas kostrbatý, ale vynahrazuje to skvělé herecké obsazení. Phoenix, Ruffalo i Connelly předvádí opravdu vynikající výkony, umí diváka vtáhnout do emotivní dramatické podívané a nenechat ho chladným. Režisér navíc skvěle stupňuje tempo až do závěrečného finále, což se mu daří i díky rozumné stopáži. 70%