Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Sérii k dokonalosti chybí jediné - Yao Man. :P (Tolik k "otázce" položené Kulmonem, tedy k tomu, čím vítězí Fidži nad Čínou.) Zajímavý (a vtipný) komentář: Pepinec

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Hodnotím v rámci série. Opravdu, opravdu jsem mile překvapená. Condonovi se povedlo nebývalé - herci hráli, děj šlapal, já se bavila, aniž bych se filmu posmívala. Námět je na nic, ale v téhle části to tak nějak všechno zapadá. Cítím se opravdu spokojeně.

Rande měsíce (2006)

Dávám o hvězdičku více, než by si tenhle počin zasloužil. Dělám v Tescu a taky chci čtečku, kterou namířím přes celý obchod a kasa mi vezme čárový kód. Na žonglování se zbožím (třeba s takovými vajíčky, hmm) si vážně netroufám. Gay momenty a Vincův poskok byli navíc. Místy scénář ořezat a místy připepřit by stálo za to.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nehodnotím v porovnání s jakýmkoliv jiným filmovým průměrem, ale v rámci série, kde lehce třetí díl nad ostatní vyčnívá. Scénář je úděsný, Pattinson by nemohl být patetičtější, o Lautnerovi už víme, že hrát neumí, avšak Slade se pokusil posunout a pozdvihnout látku někam dál. A relativně se mu to povedlo, neb i hlášky ve stylu "Miluji Tě, ale jeho miluji víc..." se daly strávit (na druhou stranu už to nebyla taková sranda). O "poslání" knihy tu nebudu hovořit, to už za mne udělal Cervenak.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Nemám nic proti stmelování dvou sousedních národů, ale tady ho nějak nechápu. Cožpak Bělorusko závodí společně s Ukrajinou pod hlavičkou Sovětského svazu? Uživatel Colonist v podstatě vypíchnul největší problémy Novy. Absolutně tuhle soutěž totiž nepochopila. V podání našich borců to vypadá, že si udělali prima dovolenou, ale jinak tedy nic moc. Brzobohatý se snažil, prima, ale co tam dělá Kramár, který se celou dobu jen škrní do kamery, načež to Bouček nazve hrdinským výkonem, to nepochopím. Ostatní nasazují mistry gymnastiky a juda, my herce a modelky. Nu budiž. Pořád to mohla být zábava, pořád nás mohli překvapovat (všimli jste si, že herečka Jana Sováková z dnešního prvního dílu sice nic nevyhrála, časy měla mizerné - ale brala to aspoň trochu vážně?). Když do toho ale žvaní a přehnaně gestikuluje nepotřebný (v tomto případně ano, nepotřebný) moderátor a do toho se mu směje nějaká jeho krasava - parťačka - moderátorka... pak je těch 90 minut opravdu moc (příště bych se raději celou dobu dívala na pokusy ostatních zemí a méně na ty naše šašky).

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kdysi něco neobvyklého, nesrovnatelného. Dnes moralizující Patrick "Frank" Duffy, který co díl má spolu s Carol málo sexu, a tak si to musí nějak zařídit... aby to napravili, nudí. Co ovšem nikdy nepochopím jsou nevysvětlená zmizení hlavních postav ze seriálu. Fajn, to, že někam odcestoval Cody, to se ještě dá nějak přebrat. Ale kam se poděl Brandon, druhá nejmladší ratolest Franka?! Dvě hvězdičky za Štěknu a JT (jakožto hecující se dvojici) a /žán lika/.

The Gamers: Dorkness Rising (2008)

Kdybychom měli o The Gamers: The Dorkness Rising uvažovat jako o samostatném filmu, stěží by vyšplhal na pozici tří hvězdiček - a to byť hru znám, RPG mě baví a obdobným pokusům fandím (The Guild se s přehledem zařadil mezi mé TOP seriály). Pohlížíme-li ale na tento pokus v souvislostech a přihlédneme-li k původním The Gamers, musím(e) uznat, že jistý krok kupředu se tu konal. Víc peněz je tu prostě vidět, triky jsou slušné, už se tu dá dokonce mluvit i o hereckých výkonech a - ba co víc - o příběhu. Ač šaolinský mnich občas působí rozpačitě, k čertu s tím - já se jeho skřekům a "ksichtům" prostě musela smát. Uvítala jsem i vývoj charakteru PJ (v původních The Gamers hráče (lučištníka/elfa)), ačkoliv poselství "jde přece o RP" místy vyznívá pateticky. Navrativší se Mark a "The Shadow!!!" potěšili. Suma sumárům tu ale pokrok je. Na druhou stranu - nejsem si jistá, že si herci užili své dobrodružství stejnou měrou jako v původním amaterském pokusu.