Vražda v Orient expresu (1974)

Řekla bych, že v rámci žánru dokonalé. Viděla jsem tento film poprvé už dávno a pocitově jsem jej měla zařazený mezi skvělé zážitky a když jsem jej teď viděla znovu, nezklamal mě. Herci jsou úžasní bezpochyby úplně všichni. Vyzdvihla bych určitě Lauren Bacall, tak skvělou v Mít a nemít, Jeana-Pierra Cassela a Anthony Perkinse, který jako vždy miluje svou matku :-). Každý z herců na své malé ploše opravdu září.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Bylo to přesně takové jak jsem čekala a nevím, proč by se mi to nemělo líbit. Vizuálně skvělá řež, asi tak to bylo natočeno. Určitě ne historický dokument ani psychologické drama. Přemýšlet nad tím nehodlám. Jenom ne, prosím, žádné pokračování.

Tess (1979)

Polanski se snaží knihu zfilmovat přesně včetně různých bezvýznamných maličkostí a pomalé plynutí filmu mi nevadilo, ale co se mu příliš nepovedlo, je převést na plátno její bezútěšnost a tragiku. Je to z velké části Nastassjou, které jsem to všechno moc nevěřila a také mužskými představiteli, z nichž hlavně Angel je opravdu tragéd( což byl mimochodem i v knize). Paradoxně zde jako nejsympatičtější vyšel D´Uberville, původně hlavní padouch. Filmově je to krása od počátečního průvodu, až po východ slunce nad Stonehenge.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Podobně dojemně krásná pocta filmu jako Purpurová růže z Káhiry( můj Woodyho nejoblíbenější film), ale o mnoho vtipnější a komediálnější. Skvělé hlášky, Dick, který je vždy k zastižení na nějakém čísle, Woody, ze kterého ani Humprey neudělá lamače srdcí, a Diane, které to tady moc sluší.

Arizona Dream (1993)

Dávám 5*, protože je to opravdu krásný film s překrásnou hudbou a Johnny Deppem. Moc se mi líbila postava, kterou hrál Vincent Gallo a pocta starým filmům. Trochu mi vadilo, že jsem celou dobu čekala, co špatného se stane, protože se k tomu stále jaksi schylovalo. A Pavlína Pořízková byla prezentovaná jako Polka ač je Moravanka z Prostějova a prozpěvovala si Rožnovské hodiny smutně bijú, což bych od Slovana, kterým Kusturica je nečekala, ale možná to byl záměr zparodovat americké ignorantství vůči evropským národům nebo co. Naopak mi nevadily a líbily se mi scény s Eskymáky. A krásně byl vyjádřený pocit, který vždycky mám ve velkoměstě - všechny vidíš a nikdo tě nevidí. Takže až na příliš velké výkyvy nálad jsem nadšena a zvažuji, že se podívám na víc filmů Emira Kusturici.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Osobně nemám v oblibě ani tento díl knihy a myslím, že je ze všech nejhůř zfilmovatelný. Kdybych knihu nečetla, hodně bych se ztrácela a spoustu věcí nepochopila. Mám ráda její konec, kterému mohl být ve filmu věnován větší prostor na úkor laškování mezi hrdiny, které bylo milé, ale bylo ho zbytečně moc. Ale vcelku nebudu film odsuzovat, musel být natočen, aby série pokročila, mohlo to být lepší, ale myslím, že i horší. Co bylo opravdu nepříjemné byl český dabing, když už jsme se vypravili do Prahy do IMAXU, což mému hodnocení přidalo jednu hvězdičku, mohl být film v původním znění. Snad přece jenom tohle není film pro děti, které neumí číst, já bych na něj alespoň tak malé dítě nevzala. Dnes jsem film viděla v původním znění a jak jsem čekala líbil se mi mnohem víc, víc než v IMAXU, ale zůstávám na 4*., tentokrát už ale silných a bez výhrad.

Oko dravce (2008)

Tak byla to blbost to jó, ale bavila mě a to není málo.Je fakt, že těch zmagořených centrálních mozků lidstva začíná být trochu moc, ale nic netušící člověk zatažený do velkých her, to většinou funguje a Shia to zvládl skvěle. Honičky byly možná nepřehledné, ale v těch se já orientuji špatně skoro vždycky, tak mi to až tak nevadilo. Moc mě nenadchl Billy Bob, zdálo se mi, že ho to moc nebaví.

Control (2007)

Hudbu Joy Division jsem neznala a Iana Curtise taky ne. Nemůžu říct, že by mě nadchla, možná by to chtělo víc si ji naposlouchat. Film není špatný, Ian určitě byl zajímavá osobnost /možná trochu pozér/ a měl poměrně zoufalý životní los, mít epilepsii a být frontmanem rockové skupiny, to nemá moc budoucnost. Sám si to taky zkomplikoval svou svatbou v 18 letech s dívkou, která se k němu málo hodila, ale to se v té době hlavně stávalo často. Možná ani ne tak v Anglii jako v Československu. Proto mnoho tehdejších chlapců zná to vystřízlivění, když dívka, kterou tak milovali zevšední a objeví se jiná, nová, zajímavá a možná je to změna a možná je to láska. Líbily se mi scény ze zprostředkovatelny práce, ve kterých bylo vidět, že Ian je doopravdy hodný a citlivý. Sam Riley zahrál moc dobře, ale opravdu jsem se chvílemi nudila a chtělo to ještě něco víc, abych mohla být nadšená.

Zodiac (2007)

Moc dobré. Přesně nadávkovaný díl napětí, příběhu, dokumentu, humoru a dobových písniček. Při minimu akce film nenudí a Jake Gyllenhaal, jeden z herců, které opravdu nemám v oblibě, hraje zde doopravdy sympatickou postavu a sympaticky, stejně jako R.Downey Jr., který pije jako Paul Avery. Některé scény, jako ta s dítětem v autě a ve sklepě, kde se Jake tak krásně bojí, by zasloužily Oskara.

3-iron (2004)

Přemýšlím, kdy se mi naposled něco takhle líbilo. Krásné, průzračné a dojemné.