• Krátkometrážní
  • Hudební

Mucha: Ježíš (2013) (hudební videoklip)

Paródia na pôvodnú, originálne fanatickú kresťanskú verziu. Protože jim všem pěkně mrdá v hlavě! Na koncertoch je Moucha super!

There Was a Killing (2020)

18.6.2020 vošiel v Kanade do platnosti nový zákon chrániaci farmárov. Regan Russell bola zabitá hneď nasledujúci deň. Tento dokument sa snaží dokázať, že to nebola nehoda. Vodič, ktorý zrazil Regan, nedostal žiadny trest. Anita Krajnc čelila desiatim rokom väzenia za to, že dala trochu vody prasaťu. Ničmenej, fakt, že vlády vôbec schvaľujú takéto zákony, sú jasným dôkazom toho, že hnutia za práva zvierat sú skutočne silné. Toronto Pig Save, v ktorej Regan pôsobila, je miestnou skupinou celosvetovej siete The Animal Save Movement; niekoľko skupín pôsobí aj na Slovensku a v Česku. Česť pamiatke Regan!

Liberty (2020)

Joaquin Phoenix necelých 48 hodín po svojom oskarovom prejave premenil svoje reči v činy a zachránil dva životy! Shaun Monson o tom natočil krátky dokument, ktorý si môžete pozrieť TU.

t.A.T.u.: Ya soshla s uma (2000) (hudební videoklip)

TATU sú nostalgické ikony. Vniesli do komerčnej hudby LG tematiku v takej miere, v akej v Rusku sa to podarilo snáď už len Pussy Riotkám. Anglická verzia (skrátený preklad textu): „Som úplne mimo, cítim sa totálne strateno, volám o pomoc, ale to len preto, lebo myšlienka, že som s Tebou, mi rozširuje zreničky. Zatváram oči, ale nemôžem Ťa z nich vymazať. (...) Som úplne zmätená, cítim sa stiesneno a vyčerpano, ľudia hovoria, že je to moja vina. Lenže ja ju tak veľmi chcem.. Chcem s ňou odísť, kde je len svetlo a kvapky dažďa, pritisnúť sa tvárami, zmiť všetku hanbu, a keď sa ľudia zastavia a budú čumieť, nestarať sa. Pretože ja cítim k nej to, čo ona ku mne. Môžem sa pretvarovať, môžem sa pokúšať zabudnúť, ale som z toho šialená, som úplne mimo. Všetko, čo povedala, sa mi dokola premieta v hlave. A to mi nestačí.“ Ruská verzia (skrátený preklad textu): „Nie som vo svojej koži, absolútne seriózne. Situácia si vyžaduje pomoc, situácia je na SOS. Nerozumiem sama sebe.. Odkiaľ si sa vzala? Prečo..? Prečo..?! Ako som sa na Teba zavesila? Zatmieva sa mi, niekam akoby letím. Bez Teba nie som nič.., nič nechcem. Je to ako jed, vedie to k zblázneniu. A Ľudia hovoria: "Sama si si vinná.." Lenže, bez Teba ja nie som ja. Bez Teba ja nie som nič. .. Mama, otec, odpusťte! Zbláznila som sa. Ja ju potrebujem.“

Pussy Riot: Black Snow (2019) (hudební videoklip)

Zoskupenie Pussy Riot, napriek dlhoročným represiám, väzneniu niektorých aktivistiek a pokusu o vraždu člena Pyotra Verzilova, prichádza so zaujímavým postapo featuringom s niekoľkými zahraničnými repermi. Song poukazuje na znečisťovanie životného prostredia. Vzpoura koťátek worldwide! #limityjsmemy!

Pussy Riot: 1312 (2020) (hudební videoklip)

Zoskupenie Pussy Riot, napriek dlhoročným represiám, väzneniu niektorých aktivistiek a pokusu o vraždu člena Pyotra Verzilova, prichádza so zaujímavým metalovým featuringom s niekoľkými zahraničnými repermi. Klip je tentokrát robený animovanou / experimentálnou formou.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Prírodopisný film bez ekologickej agitky je ako auto bez kolies, nemôže fungovať, nedá sa s ním nikam dostať. David Attenborough dokáže tie kolesá vždy tak trefne nasadiť, že to veľakrát nepohorší dokonca ani pomýlených klimaskeptických konšpirátorov, preto je taký jedinečný a dôležitý. V poslednej časti tohto filmu hovorí o riešeniach, ktoré by ľudstvo malo podniknúť. Snáď jeho slová budú konečne vypočuté.

Síla soucitu (2020) (seriál)

Tento seriál z produkcie neziskovky Kolektiv pro zvířata v každom diely predstaví osobu obhajujúcu vegánstvo, vždy z iného odboru. Zvieracie azyly, vrcholový šport, lekárstvo, kuchárstvo... Inšpiratívni ľudia. Som rád, že som sa o nich dozvedel.

Útulek Tibet (2018)

Ukážka, ako funguje zvierací azyl Útulek Tibet, a stručné predstavenie jeho obyvateľov.