Ikarův pád (1977) (TV film)

Co si budem povídat, tahle role byla Menšíkovi ušitá přímo na tělo, protože co ten se Sovákem vychlastal, to bych asi ani nedokázal přeplavat. Jestli jeho výkon byl nebo nebyl geniální, nechám na jiných, ale v každém případě mi vadily jeho patetické řeči, které vedl víceméně neustále. Nejlepší byly scény, kdy byl namol a měl výstupy nebo kdy všem okolo lhal, jen aby se něják dostal k chlastu. Ani to tady nemusí být polopaticky ukázáno, ale z Menšíka resp. z Káry tu touhu po alkoholu úplně cítíte. 82%

Blood and Bone (2009)

Takové Rychle a zběsile, ale namísto aut jsou tady negři a místo závodů bitky. Sympatičtí mi byli docela všichni herci, což je u takového filmu záhada. A Bob Sapp je prostě kříženec černocha s gorilou jinak to fakt nechápu.

Gangy očima Rosse Kempa (2006) (seriál)

Některé díly jsou super, ale zpětně mi dosti splívají. Z dílů, které jsem viděl, byly skoro všechny z negerských zemí nebo o negrech a podobném prevítu. Takže jediný vyloženě zapamatovatelný díl byl o polských pologramotných dementonazichuligánech. Viděl jsem asi 10 dílů a vesměs tady RK naráží na hrozně hnusný týpky, se kterýma bych teda opravdu neměnil. Některých mi bylo kupodivu i líto, ale stejně bych všem přál, aby se postřileli navzájem. Kemp je fakt borec, protože já bych se při natáčení některých dílů normálně posral strachy. I když myslím, že i on občas musel měnit připosraný prádlo za rezervní.

Jeremiah Johnson (1972)

Poetický příběh o chlápkovi, který se rozhodne pro život v divočině, mimo město a bez lidí. Ačkoliv časový horizont, je několik let, tak se jedná o jakýsi road western. Vyjímečná věc, kterou ocení fandové dobrodružných filmů. I když bych tady našel chyby (například odpravování indiánů je tady opravdu trestuhodně osekaný) tak tomuhle filmu je odpustím.

Máš padáka! (2004)

Nechci spoilerovat a tak řeknu jen jedno. Závěr dělá z této průměrné komedie sračkovou.

Rudý škorpion (1988)

Co k tomu dodat. Koukněte na plakát a víte. Na chvíli jsem tímhle ukojil moje akční potřeby. V osmdesátkových akčňárnách začínám nacházet hodně velké zalíbení a tohle je jeden z těch klasických.

Americký ninja 2 (1987)

Ne tak ultimátní jako jednička, ale štěně si to drží kvalitu, kterou já očekávám. Dudikoff neumí z bojových umění skutečně zhola nic a když je na scéně Jackson s perfektním afrem, tak je o zábavu také postaráno. Samozřejmě, je to takové to nadhodnocení, kvůli té nechtěnné vtipnosti, ale i tak 80%.

Kickboxer (1989)

Klasická osmdesátková řekněme kung-fu jízda, která stojí za to už jenom kvůli taneční vložce vožralýho Van Damma.

Repo Men (2010)

Tak tohle je hodně odvážný kousek. Kdo má rád černý humor, tak si přijde na své a kdo úchylárny, tak jakbysmet. Já mám rád oboje. Porcování lidí mi připomínalo Americké psycho. Třeba když si Jude Law pustí walkmana a jde vykrájet játra neplatičovi. Tím se dostávám k hudbě, ta je perfektní a totálně absurdní - přesně jako celý film.

Bez soucitu (2010)

Od chvíle, kdy na scénu přijde Travolta se rozjede pekelná akce. Pierre Morel se znovu nebojí dávat co proto menšinám a ta odvaha se mi líbí. Byl jsem bez očekávání a parádně jsem se bavil....Po prvním nadšení jsem si dal repete a už mě to naopak trošku zklamalo, takže ubírám na pořád pěkné ****