• Krátkometrážní

Moje ruky (2010) (TV film)

Mrazivý publicistický dokument o podomácku vyráběných výbušninách, jejich tvůrcích a následcích. Výpověď policejního pyrotechnika, plastického chirurga, psychologa a samotných aktérů i svědků. Dokument. který není určen pro slabé povahy - ukázky roztrhaných končetin, operací a autentických amaterských nahrávek domácích výbuchů. Projekt pro prevenci kriminality podpořený vládou slovenské republiky. Režie: Jarmila Rusinková

Středověk (2008) (seriál)

Zajímavý dokumentární cyklus, který je formou svého výkladu zdlouhavý a nedokáže plně zaujmou, příliš tomu nepomáhají ani táhlé hrané sekvence, které se často opakují a jsou doprovázené citacemi a úryvky z historických knih. Informativní hodnota výkladu je na velmi dobré úrovni a seriál je prezentován obsahově(formálně podle tématu) a ne chronologicky(podle datumu) . Hodnocení: 64 %

Křesťanský magazín (2002) (pořad)

Pro zasvěcené jistě přínosný pořad a každý ať si věří v co uzná za vhodné. Odsuzovat ani vychvalovat mi nenáleží.

Jsem tím, co jím? (2011) (TV film)

Zajímavé téma, které svým zpracováním postrádá jakoukoli pestřejší informativnější strukturu a věnuje se velmi okrajově několika tématům zároveň (Bio potraviny a hospodářství, Diety, Kvalita potravin, Nemoci z potravin (alergie), Metabolismus i Ajurveda), které se v 25 minutách naprosto ztrácí. Zajímavé dokumenty podobného rázu: Food, Inc. a Food Matters, nebo různé dokumenty o makrobiotice a vegetariánství

Alone in the Wilderness (2004) (TV film)

Úžasná ukázka zručnosti člověka i nespoutané krásy Aljašské přírody.

Sám v divočině (2009) (pořad)

Zase trošku jiný "survival" z dobrodružné dovolené jednoho snílka, který si splnil svůj chlapecký sen. Dokument mi trošku připomíná stylem natáčení seriál Survivorman, ale s výbavou zdatného chataře a elektrikáře(obsah k filmu je zavádějící). Zajímavá ukázka odloučení a strachu, který sebou přináší lidu-prázná příroda Kanadského Yukonu a hladoví medvědi, toto dobrodružství trvalo po dobu 50 dnů. Krásná ukázka obou tváří divočiny a Ed Wardle si jistě odnesl hodně ze svého dobrodružství. Výstižný komentář: Vanshua

Zlatá horečka - Aljaška (2010) (pořad)

Drsní hoši z "JůEsEj" se rozhodli vydělat nějakej ten dolar, a jelikož je Amerika zemí neomezených možností a kluci nemaj co by dali do huby, sebrali ty největší mašiny, vykoupili obchod se zbraněmi a hurá na Aljašku zplundrovat kus země. Gold Rush: Alaska je reality show, takže polovinu času divák sleduje manželky a děti všelijakejch týpků a zbytek času kouká na lopatu bagru, aby to bylo víc napínavý střílej po všem co jen jde a každej vážnější moment doprovází třepotající se vlajka USA a rekapitulace horentních sum v dolarech, které byly zatím vyhozeny vniveč, za doprovodu tvrdé hudby pro tvrdé chlapy. Zbytečné natahování + dva díly rekapitulační, stejně tak jako záběry na státní vlajku sráží hodnocení silně dolů. Určitě je zajímavé vidět techniku, pro těžbu zlata v chodu, ale ne tímto způsobem. Kam zmizely ty doby zlaté horečky a drsné přírody z románů od Jacka Londona ?

Ötzi: Archeologický detektivní příběh (2011)

Nejednou jsem začal kroutit nevěřícně hlavou, když jsem viděl, jak Otzi-ho ti barbaři vykopávali z ledu. Nejlépe zachovalá mumie o které se odborníci domnívali, že pouze 500let stará.

Královna slunce – co se nám včely snaží říct (2010)

Jeden z nejlepších a nejzajímavějších dokumentů o včelách a včelařství, který mapuje historii i soudobé problémy, které by mohly vést až k fatálnímu selhání včelstev, které je způsobeno oslabením a nemocemi z antibiotik, chemických postřiků(pesticidy, herbicidy) a pěstování sourodé biokultury na obřích polích, kde se stále dokola pěstuje jen jeden druh, který je geneticky modifikován bez ohledu na životní prostředí.

Časové pásmo bylo změněno