• Krátkometrážní

Zlato pro Kima - Život pro vůdce Severní Koree (2018) (TV film)

Zatím asi jeden z nejzajímavějších a pro mě i nejděsivějších dokumentů o Severní Koreji, který přináší opravdu hodně záběrů do života místních lidí (s ohledem na to, co dovolili i nedovolili filmovému štábu natočit). Mentalita místních a celkový dojem není daleko od románu George Orwella - 1984. Nic zde není určeno pro jednotlivce, ale pro vůdce a národ. "Co je tvým nejvetším snem ?" odpověď "Vyfotit se z vůdcem". Opravdový výmaz mozku v reálu s respektovaným Lídrem či Vůdcem a jeho režimem. "Musíme dobře trénovat svá těla, abychom posílili socializmus."

Život a smrt ve Specnaz (2018)

Nečekejte dokument o tom, jak to v ruských Specnaz chodí, jaké podnikají mise či jakým vybavením disponují. Jedná se z poloviny o pietní dokument, kde se prolíná obraz rodiny, jež přišla o svého syna (vojáka Specnaz, jež zahynul na misi) a ukázky z výcviku a finální zkoušky za snem dostat červený baret Specnaz, mladých vojáků, kteří se chtějí přidat do této elitní skupiny.

A Prayer Before Dawn (2017)

A Prayer Before Dawn není filmem o Mua Thai, ale filmem o jednom zničeném životu, surovosti thajského vězení i síle postavit se vlastnímu osudu. Dějová linie se točí hlavně kolem impulzivní povahy hlavního hrdiny, jež se zmítá v drogové závislosti i následků svých činů.

Bajkeři (2017)

Zvláštní slepenec, který se snaží být něco mezi rafťáky na kolech, kameňákem s trapnými hláškami a to vše obohaceno bezduchým příběhem, který je okořeněn modernou. Bohužel u Snowborďáků, Rafťáků nebo i u Špuntů na vodě to fungovalo, zatímco zde ne, alespoň pro mě.

Beomjoidosi (2017)

Vyvážená porce akce i zábavy s šarmantním nedotknutelným detektivem Seok-do Ma (hraje Ma Dong-seok), který společně se svým týmem kriminalistů z útvaru Závažných zločinů, řeší případ neznámých gangsterů s Číny, kteří začali přebírat gangy stávajících vůdců a jejich jednání se nedalo už déle tolerovat.

Conor McGregor: Notorious (2017)

Ano, ze začátku, když jsem zjistil, že tento dokument vznikl a četl jsem si zdejší příspěvky, byl jsem trošku skeptický, ale stálo to za to. Conor McGregor je bojovník srdcem i duší a umí to prodat, proto jsou jeho zápasy tak žádané.

Hrdinové ohně (2017)

Velice silný příběh, o hasičském sboru, který to svým odhodláním dotáhnul, až na nejelitnější skupinu v USA. Příbeh o osudu šáfa hasičského sboru a mladého kluka který dostal novou šanci.

Cheongnyeongyeongchal (2017)

Midnight Runners je příběhem sledující 2 kadety policejní akademie, kteří byli svědky únosu mladé dívky, ale díky byrokracii a nedostatku lidí u Policie se rozhodli dívku vypátrat dříve, než by se snížili šance na její vypátrání. Tohle je jeden z těch důvodů, proč rád koukám na korejské filmy. Dokáží udělat i z vážného tématu místama lehkou komedii, ale zachovat si tu dramatickou složku. Ano je to naivní, ale zároveň i příjemné a inspirativní.

Krásy divoké Šumavy (2017) (TV film)

Der Böhmerwald - Eine Wildnis mitten in Europa mapuje českou, rakouskou a německou oblast Šumavy a lidi co tu bydlí i pracují. Tento dokument je více o lidech a tradicích, než o přírodě divoké Šumavy.

Nezlomené (2017)

Opravdu drsný dokument o třech ženách a jejich osudech, které opravdu nejsou růžové. Zažehlování prsou v západoafrickém Kamerunu, znásilnění a polití kyselinou v Indii či násilí v Afgánistánu. Silné příběhy touhy žít a bojovat proti předsudkům.