Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Po vynikající, zábavné a vtipné jedničce a slibování ještě více Deppa tak trochu zklamání.. Ne že by tam Johnny nebyl pořád, ale scénář mu nedává moc šanci ukázat jeho potenciál bavit... A to je to proč sem na to šel..

Stánkař (2005)

Zajimavy a celkem dojemny pribeh pakistanskeho prodavace koblih. Zachyceni jeho kazdodenich starosti (radosti moc nejni), jeho pokusu o romanek se spanelskou studentkou a o tom kterak se necha clovek (hlavni hrdina) vyuzivat.. Nekolik vynikajicich napadu a stejne tak dobra rezie i scenar. Avsak podotykam ze to nejni film pro kazdeho. Kdo nema rad pomale pribehy kde se zdanlive nic nedeje a vse jen bubla pod povrchem t radsi rovnou prepne.. Ja tyhle filmiky naopak zboznuji, navc charizmaticky Ahmad Razvi, tudiz nemohu a ani nechci jinak nez za 4.

Mrtví (2004)

Film plny skvelych zaberu, nekolika vynikajicich napadu, zajimaveho zpracovani.. Co mi chybi je pribeh, myslenka nebo alespon urcity naznak proc byl film vlastne natocen. Avsak za nektere obrazy nemohu dat mene nez 3*..

Před úsvitem (1995)

Miluji podobny styl filmu. A tenhle je jeste naprosto dokonaly a nad vsemi vycnivajici.. Skvely Ethan, skvela Julie a bombasticka režie možná ještě povedenějšího scénaře:) Prostě se mi to líbilo a basta... A ten konec, ona tiziva nutnost rozlouceni.. Opet mam o cem premyslet. Jeste ze mi to usnadni "druhy" dil:)

Alaska.de (2000)

Sice jsem to nevidel od zacatku (coz by mělo vyřadit mé hodnocení), přesto musím přidat také své postřehy. Film poměrně slušně zvládnutý. Dobré dialogy, talentovaní "herci", kteří umí (je pravda, že občas trochu přehrávají, ale zase jsou situace, kdy jsou naprosto dechberoucí) a slušná ponurá atmosféra (navíc celkem pro mě autentická), Pro mě příjemné překvapení a zasloužené 4*.

Placebo: Soulmates Never Die - Live in Paris 2003 (2004) (koncert)

Pro fanoušky Placeba životní esence, pro ostatní možnost jak poznat..:) Vedle Dadelovych nej bych chtěl vyzdvihnout Protege moi, unikátní verzi jedné z mých nejoblíbenějších Placebo písní... No a samozřejmě všechno ostatní jsou pecky. Navíc vynikající režie (tenhle chlápek natáčel s Kylie??) a geniální Brian Molka.. Nechtěl jsem nikdy hodnotit záznamy koncertů, ale musím udělat vyjímku. Tohle je totiž dokonalost sama a ta se musí podporovat. jedinělý mix melancholie, čisté deprese a agresivity, avšak nikdy nečekejte radost.. See you at the bitter end...:(

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Koukni jak hopsaj.. A v tom je genialita tohodle serialu..

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

May the Star Wars be with us.. FOREVER... Film, ktery spojil, vse co sme si prali v jedno velke monumentalní dilo.. Jest filmem, ktery by pomerne slusne fungoval i sam o sobe, ale jeho prava sila tkvi v propojeni celeho, nam dobre znameho, komplexniho sveta.. A vsadim se, ze pri poslednim zaberu i Georgik upustil slzu..

Bonnie a Clyde (1967)

No tak trochu naivni:) Ale co určitě stojí za pozornost, jsou herecke vykony hlavních představitelů.. A obzvláště Warren zaválel.. Na druhou stranu právě to co píše Gouryella, že jim divák musí fandit, tak se u mě nekonalo, hlavně proto tak nízké hodnocení..

Půlnoční expres (1978)

Film, ktery me naprosto nepresvedcil.. Hlavnimu hrdinovi od zacatku nefandim a neni mi nijak sympaticky, drsnost vezeni mi neprijde nejak zvlastni, myslim ze ve skutecnoti treba v Thajsku se deji horsi veci... "Ve vězení musí snášet každodenní mučení " nejak jsem to muceni nevidel. Preci jen pod takovouto vetou si predstavim bezduvodne mlaceni, ale tady ho nemlatili vubec a kdyz tak, jenom kdyz se pokusil o utek, pripadne napadl strazce.. A to neni nic zase tak neobvykleho, respektive se neni cemu divit.. Navrch se nejedna o pribeh nespravedlive odsouzeneho, na to pozor.. Ale abych jen nehanil, zaujala me kamera a vubec i kulisy. Hlavni hrdina je postava podle meho nazoru spatne napsana, ale o to lepe zahrana.. Brad Davis ji dodava alespon urcite charisma. A co se tyce rezie, je take pomerne slusna.. Ale film na me jako celek absolutne nepusobi - bohuzel.