Kancl (2005) (seriál)

Jediné, co se tomu dá vytknout je, že to není delší - that's what she said

Grandhotel Budapešť (2014)

Aby bylo jasno - nejsem žádný Andersonův skalní fanda, upřímně, myslím si, že jeho filmy jsou většinou průměrné, občas blbost. Ale to asi souvisí s tím, že je mi jeho poetika cizí (čti, už nejsem na gymplu - teda, ne že bych někdy na gymplu byl). Přesto si myslím, že GHB je skvělý film. Po formální stránce jsem dokonce chvilkami koukal jako puk. Příběh je prostinký, ale jako 100 minutová groteska to funguje báječně. Ralph Fiennes a Willem Dafoe ve skvělé formě, Harvey Keitel mě takhle nepobavil od Piana.

Zrození Planety opic (2011)

Andy Serkis v jedné ze svých nejlepších masek! (jinak si takovýhle film můžete napsat sami)

Štěstí na dosah (2006)

Will Smith v pořádku, Jared už ve svých 8 letech předvádí svůj celý herecký rejstřík, ke kterému od té doby už nic nepřidal. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že happy end v posledních 5 minutách je na těch 100 minut smůly a beznaděje dost málo - vlastně mě to zanechalo dost deprimovaného. Pointa asi měla být: "když budete tvrdě pracovat, půjdete si za svým a budete tomu věřit, nakonec to dopadne", ve mne ale zůstalo: "je jedno jak moc si to zasloužíte, svět si s váma stejně nakonec vytře zadek".

Thor: Temný svět (2013)

klišé na klišé, banalita a hloupý scénář - stavební kameny na kterých Řím nepostavíte. A Natalie Portman by měla akceptovat, že na roztomilé žáby už to není, ale spíš než jako sexy žena ve středních letech, bude už navždy působit jako někdo s poruchou růstu.

Fargo (1996)

Skličující pocit neodvratnosti zmaru - za málo peněz, spousta muziky

Magnolia (1999)

Viděl jsem Magnolii zase po letech a asi bych jí dnes plný počet nedal, ale chápu, proč jsem z ní byl v roce 99 na větvi, stejně jako to, že jí čas zas tak moc neublížil. Myslím si, že kdyby se Anderson držel jenom trochu na uzdě, a 40 minut vystříhal, byla by úplně perfektní v jakémkoli čase. Shodou okolností jsem ji teď viděl na dvakrát a uvědomil si, jak mocně se film v půlce zlomí...jejich škoda, kdyby například Cruise zůstal slizkým šovinistou a nesnažil se o charakterní herectví, mohl mít oskara, takhle má tak akorát hovno

Živí mrtví (2010) (seriál)

Dramaturgicky to dost kolísá - průměr dávám proto, že bych polovině otravných postav přál pomalou a bolestivou smrt

Sviňák (2013)

Je to Welsh, je to z Edinburgh, je to špinavé, hraje tam někdo kdo vypadá jako Ewan McGregor a není to Trainspotting. Málo kdy narazíte na tak příhodné jméno filmu, skutečně je to špinavé, ale v pohodě, nenechá to ve vás moc...vlastně skoro nic, co by stálo za to si pamatovat.