• Romantický

Serenity (2005)

Některé línie se uzavřou nebo vysvětlí, což je dobré, nemá to však lehkost (a nekomerčnost) seriálu, což je škoda. Škoda, že raději neudělali vícedílnou druhou sérii.

Firefly (2002) (seriál)

Opening. Velmi zvláštní, velmi variabilní a velmi dobré. Má to odlišnost, má to vtip, má to zajímavé charaktery, má to myšlenku. Škoda, že těch epizod není víc!

Palm Springs (2020)

Něco mi tam scházelo, nedokážu úplně přesně říci co (možná vzali závěr trochu moc rychle). Ale jinak to byla živá, neokoukaná a svěží časová smyčka.

Kazoku no katači (2016) (seriál)

Na začátku mě jednání otce extrémně štvalo. Dít se to mě, jsem schopen se aktivně fyzicky bránit. Zeptal bych se, jestli ho mám začít bít nebo jestli i bez brutálního násilí pochopí, že chci, aby přestal. Asi toto si o podobném chování myslím. Na druhou stranu, Daisuke a Hanako se mi, když byli spolu, líbili, maminku hlavní hrdinky jsem miloval a ani ostatní nebyli zlí. A pak, najednou, nějak jsem otci odpustil, přijal ho a začal chápat. Takže poslední třetina seriálu byla pecka a poslední jeden a půl epizody jsem si pustil ještě jednou. Už rozumím. S tímto filmem je to jako s rodiči a dětmi - své rodiče můžete nenávidět, odporovat jim, nakonec je ale přijmete, pochopíte a vše jim odpustíte. OST: https://youtu.be/SdDvZ0xuCUc

Hugo a Josefina (1967)

Dětství tak, jak ho už dnes děti neznají.

Sošite, ikiru (2019) (seriál)

Vlastně dokonalé, přestože bych si přál trochu jinak. Velmi autentické herectví, na které se krásně dívalo. Kompaktní, konzistentní. Souhlasím se Zízou ve všem. Trailer: https://youtu.be/-37JwnVRlRM

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Hlavní hrdinka je extrémně podobná Liu Yifei, což je pozitivní. Nicméně souhlasím, že zajímavější postavy jsou trojice zlodějů a dokonce i čarodejnice s lovcem čarodejnic. Možná proto, protože jsou to dospělejší a vyzrálejší charaktery. Nicméně pseudoruské prostředí je ok a temnota také. Celkem koukatelný seriál.

Bojovník (2019) (seriál)

Přestože je skoro každý trochu svině, většině postav jsem fandil. Tehdejší doba byla syrová, krutá a kdo chtěl přežít, nemohl brát ohledy. Coolový čínsko-westernový seriál z čínské čtvrti v San Franciscu druhé poloviny 19. století. Obě série jsou super. Jen to bohužel vypadá, že další pokračování nebude. Trailer k první sérii: https://youtu.be/79rtcCnaeyo

Chytla nás vlna (2021)

Italština, Sicílie, plachtění a křeč v nohách. Filmu by prospěla půlhodina navíc, která vytvořila plynulejší přechody mezi uvažováním některých postav. I tak je to ale koukatelná a jemně emocionální smutná romance.

Mang nu: 72 xiao shi (1993)

Veronica Yuk-Hing Yip hraje fyzicky, Antony Wong šíleně (doslova). Oba jsou výborní a věříme jim. Zvláštní, ale dobré. Hong Kong Category III film. Lekavé, ale nepřekvapivé. Odpovídající hudba.