• Romantický

A Date in 2025 (2017)

"Jak vypadám?" "Jak za milión lajků!" ■ Krátkometrážní varování, jak snadné je skončit ve virtuálním světě.

Tomiris (2019)

Jediné, co bych vytkl, byl starověký turkický jazyk (navíc není jisté, zda kmen Massagetů hovořili turkickým nebo íránským jazykem). Je výborné, že se snažili, aby byl film věrohodný, ale mám pocit, jako by jím hlavní hrdinka hovořila přiliš krátce a ještě ne zcela splynul s její osobností. Jinak velmi zajímavé a jiné. Musela se do toho vrazit spousta peněz. Velmi věrohodně zobrazený nomádský život a kultura, pouze někteří Peršané možná nemuseli mít raně středověce působící oděvy. Exteriéry i interiéry super. ■ O Tomiris na české Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomyris

Rasutoretā (2020)

Shunji Iwai tvoří zvláštní filmy. Jeho Love Letter jsem moc nechápal, ale na konci mě dostal, Swallowtail & Butterfly pro mě zůstal neuchopený dodnes, April Story se mi líbilo moc a Hana and Alice ještě víc. Last Letter pro mě byl v úvodu prodloužením April Story už jen proto, protože v něm hraje stejná herečka, nicméně finálně se překlopil spíš ke komplikovanějšímu Love Letter. On totiž tento příběh nemá fyzickou ústřední postavu. Herecké obsazení je špičkové, prim zde však hraje duše člověka. Těžko říci, jestli nějaká konkrétní duše - spíš se díváme na mozaiku vyprávěnou různými postavami prostřednictvím dopisů, vzpomínek a myšlenek. Nedokážu říci, jestli se Shunji Iwai vypracovává nebo zůstává stále stejný, nicméně jednou za čas je jeho film super. Velmi japonské a s nábojem touhy. ■ Trailer: https://youtu.be/EvkzNshmjCA

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Dcera mě před rokem přesvědčovala, aby se na to podíval. Odmítal jsem, ale zpětně se mi to hodně líbilo. Museli se při tom značně vybláznit. Akorát, když jsem přišel za Prťaty, zjistil jsem, že už jim to starší sestra ukázala. Naštěstí Sašce nevadilo podívat se na to se mnou znova :).

Kód Navajo (2002)

Trochu jiné, než jsem čekal, ale ne špatné. 72 %.

Klaus (2019)

Není to dokonalé, ale je to kvalitní. Negativum je speciálně v mém případě pocit násobného déjà vu. Hlavní charakter mě připomíná podobnou postavu z Ratatouille, styl Mrtvou nevěstu, příběh Joulutarina.

After: Přiznání (2020)

Turbulentní a erotičtější. V zásadě ne špatné pokračování. Klišoidní, ale funkční. Souhlasím s recenzí v Červeném koberci, ve které se uvádí, že film “ svým způsobem podivně funguje”.

World of Warcraft: Looking for Group (2014)

Sympatický dokument o zákulisí online světa. Pustil jsem dnes dvanáctiletým dcerám, zatímco čekaly na přímý online stream nějaké hry. Vydržely celou dobu a zajímalo je.

Enola Holmesová (2020)

"Máte někdo nějaký nápad?" Sympaticky nový a svěží styl vyprávění. V druhé polovině trochu ztrácí šmrnc, ale pořád je to dobré a zábavné. Výpravné, kostýmové a Londýn 19. století. Ano, dvouposchoďový kočár jsem si všiml :).