• Romantický

Kakurijo no jadomeši (2018) (seriál)

Souhlas se Zízou: Pohodové, příjemné, repetitivnost vaření, přirozeně budované vztahy (přestože většina postav nejsou lidé, ale ayakashi), samostatná hlavní hrdinka, minikappa na úplném konci každé epizody. Koukatelné anime, klidně po kouskách.

Vojenská pilotka (2020)

"Rozbij klec a leť." Tvrdá anabáze ženy, která se jako vojenská pilotka helikoptéry postaví myšlení mužů a společnosti. Vlastně o tom celý film je. Ale stačí to. Velmi silné 4*. Zítra ukážu svým dcerám. ■ Ukázal jsem, výsledek: Mohou to vidět i dvanáctileté holčičky a vydrží až do konce. Jen asi budou v druhé polovině dost často vyžadovat kapesníky. ■ Trailer https://youtu.be/rtGIq9Xjnrw

Kaechimi (2013)

Lehce ztřeštěná a nerealistická romance krásné zlodějky a zákonůdodržujícího policisty. Průměr, který vytahuje z průměru krásná Kim Ah-joong - přičemž podotýkám, že vůbec nezosobňuje můj ideální typ ženy. 70%.

Za mých mladých let (2015)

Všeobecně příjemná středoškolská romance, na které mi vadilo jen, že ta samá herečka nezahrála i své starší já.

Mao's Last Dancer (2009)

Skutečný baletní příběh o tom, jak se může splnit sen a jak těžká, až nepředstavitelná cesta k němu dokáže vést. Hvězda může vzejít odkudkoli. Krátký dokument, ve kterém Li Cunxin vypráví: https://youtu.be/FDJf8_r_OJs “Bylo to nejtemnějších 21 hodin mého života.”

Zátah: Vykoupení (2011)

První film, u kterého mě kdy napadlo slovo “řezničina”. Není to můj šálek kávy, za což jsem rád (překlad: jsem rád, že jsem relativně normální), nicméně oceňuji odlišnost a kvalitu. A není v tom naivita jako v Merantau.

Coffee & Vanilla (2019) (seriál)

První epizoda mě zajímala, protože jsem netušil, jaké budou úmysly hlavního hrdiny. Druhá epizoda to začala házet do xkrát viděného. Po ní jsem se podíval na zdejší komentáře a zjistil, že to takto bude až do konce. Tudíž končím. Manga asi vypadala zajímavě a rozumím, proč to zkusili zfilmovat, je to ale příliš japonsky pasivní.

Tajemný pop-up bar (2020) (seriál)

Zíza zmiňovala Hotel del Luna, toto je dost jiné. Ošuntělejši. Vlastně žádná postava nebyla zprvu můj šálek čaje. Ale všechno to pohromadě fungovalo. Celek je v tomto seriálu víc, než součet detailů a to je zajímavé a výborné. Na to, že je to o “světě po životě”, je to minimálně lekavé, o to víc to má promyšlený příběh. A dokázali spolu i pěkně společně blbnout.