• Romantický

Naprostí cizinci (2016)

Do naha svlékající konverzační drama, okořeněné vtipem a špetkou laskavosti. Jen bych zpochybnil ty remaky a Giunnesův rekord - film Sairat jich má pět přímo v Indii.

Moje Holo láska (2020) (seriál)

Ničím nepřekvapující, ale koukatelná romance. Standardní klišé obalená umělou inteligencí. Sandardně jihokorejsky kvalitní herecké výkony a hodně sympatická Ko Sung-hee, kterou jsem si uvědomoval poprvé. Taky potěšila policistka ve vedlejší roli. Kde já ji už viděl? :) Pokud mě něco vadilo, tak občasně přehnané téma sebeobětování se. Naštěstí na ně netlačili dlouho. ■ Trailer https://youtu.be/7DUhyNpptow

Honnódži hotel (2017)

Velmi japonské. Ne zcela jsem tomu rozuměl. Ne, že bych nevěděl, kdo byl Oda Nobunaga, nebylo mi však jasné, proč jednal, jak jednal a co si z toho odnést. Také jsem ne zcela hápal uvažování komorníka v hotelu a ne úplně mi sedly "náhodné chvíle", kdy někdo cinknul na zvonek. Nejlogičtější mi na tom všem připadá duševní přerod hlavní hrdinky, přestože ani ten ne zcela chápu. Víc věcí je na Honnouji Hotel bizarních a podezřívám autory, že některé jsou i samoúčelové. Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami. Haruka Ajase mi víc sedla v jiných filmech. Na 4 se mi nelíbí a 3 dát nechci.

Dance with Me (2019)

Jemně trhlý a dějově lehce pohádkový muzikál. Na začátku jsem měl všelijaké pocity, ale nakonec se mi líbilo, mnohé taneční scény s podíval opakovaně a dvě písničky si našel v originální verzi. Nakažlivé. Ayaku Miyoshi jsem viděl poprvé a je sympatická. Přičemž oceňuji, jak zvládla různé hudební styly - upřímně - v klasickém tanci v parku nebyla až tak doma, ale zase street dance jí v krátké ukázce sedl perfektně a je jen škoda, že ho nebylo víc. Napsal jsem obsah. ■ "Dance With Me." ■ P.S. Tancuju doma https://youtu.be/y3LLGt2nk1s nebo https://youtu.be/rMbB5tiz0Z0

Stargirl (2020)

Někdy okolo třetiny nebo poloviny Stargirl jsem si pomyslel, že netuším, kam se děj vyvine. Vyvinul se zvláštně a líbilo se mi. Něco trochu jiné, než by člověk čekal. Ale inspirující. Minimálně myšlenkou, že to, kým jsme, si musí každý určit sám. A nemusíme to žádat hned.

Cizí oběd (2013)

Rikitiki napsala “křehký příběh” a je to tak. Pomalu vyprávěné, vztahové, citlivé, minimalistické. Oběd, který se v Bombaji dostane na špatnou adreu a odstartuje vztah na dálku.

Zelená hranice (2019) (seriál)

Nebýt nedotaženého mystického závěru, dal bych tomuto mysterióznímu amazonskému krimi vyšší hodnocení. Škoda, protože minimálně šest epizod z osmi vypadalo super. Džungle je neokoukaným prostředím, pohledy na hnědé masy vod a nedotčenou přírodu až dokumentárně dokonalé, herci zajímaví. Doopravdy mě to dlouho bavilo a je mi líto, že závěr shodil hodnocení na tři hvězdy.

Stánek s polibky (2018)

Ke konci tomu scénáristicky docházel dech, což ale neznamená, že by to nebyla fajn sympatická, s nasazením zahraná a zašmodrchaná středoškolská romance :).

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Lepší, než film. Komplexnější, méně na efekt, temnější.

Love Aaj Kal (2020)

“Skočíš se mnou?” “Pojďme.” ■ Tento film má několik neduhů. Za prvé oba hlavní mužští herci mi byli nesympatičtí - ten z minulosti víc. Kurnik, šopa, proč se museli chovat tak debilně aspergerově? Za druhé scénář - rozumím jaké rozpory lásky a nejistot chtěli vyjádřit, minulost a současnost však na sebe místy šroubovali nesmírně křečovitě. 2 hvězdy. Naštěstí je zde uvěřitelný majitel baru a především, PŘEDEVŠÍM, moderní, úžasná sexi kočka Sara Ali Khan, na které film z velké části stojí a která scénu zachraňuje. Nejen, že se na ni dá dívat, ještě dobře hraje. Přestože jsem Lásku dneška 2 za polovinou zastavil a udělal krátkou pauzu, během které uvažoval, jestli dokoukat, nakonec nelituju. ■ Trailer https://youtu.be/EZ8lTqDmSyQ