• Romantický

Labyrint (1986)

Unikátní směs naivity, fantazie, bizarnosti, podhádkovosti a rocku 80. let. Úchvatné gobliní město, hravé příšerky. Lehce béčkové, sympaticky odlehčené a hudebně taneční. Zastaralé, ale s magií a kupodivu i s myšlenkou (chvíle, kdy je hlavní hrdince předkládán ve formě hraček celý její dosavadní svět). Všechny předpoklady pro kult.

Code Blue (2008) (seriál)

Minimálně 4* a těším se na další filmy a pokračování!

Captain Marvel (2019)

Příjemná filmová old school a povinná jízda před příštími Avengers, která dopadla příjemněji, než jsem čekal (nečekal jsem nic), velmi dobře představila další budoucí hlavní postavu a vysvětlila historii několika věcí. Klidně se na to v budoucnu podívám znova. Unikátní v "omlazení" Furyho.

Oheň a led (1983)

Nejpřirozenější (eroticky sexi) pohyby postav, jaké jsem kdy v animovaném filmu viděl a to je, prosím, film z roku 1983! Profesionální brakové fantasy! Lepší ani nejde vytvořit!

A Fox Tale (2012) (studentský film)

Animace souboje byla jako Kung Fu Panda (ohraná). Liška fajn.

Tootsie (1982)

Dnes jsem to pustil Prťatům (* 20. 4. 2008), měl obavy, jestli vydrží a ke konci na nás manželka syčela, že jestli se nepřestaneme všichni smát tak nahlas, že nás zažene hned do postele :).

Jeolbyeok wieui teuleompet (2017)

Když ono to nefunguje. Chce to být dramatické a není. Chce to být dojemné a není. Nanami Sakuraba je o pět let mladší vydání Masami Nagasawy, což je míněno jako pozitivum, ale když ona nebo L.Joe slezou “z pódia”, je to docela bída. Což je škoda, protože jejich poznávání má určitou magii, příběh dívky s transplantovaným srdcem měl potenciál a prostředí je krásné. Han Sang-Hee před 12. lety režíroval Virgin Snow, ale jeho poslední film je Love Again, což je stejná slátanina jako tohle. Přemýšlím, co se musí člověku stát, aby se chtěl takto filmařsky vyjadřovat.

A.X.L. (2018)

Naivní béčková kravina se zajímavým robotickým psem a koukatelnou holkou hlavního hrdiny.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Není to vubec zlé, ale nějak jsem se do toho nedokázal ponořit. Proto jen 3*.