thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

• 25.11.2007  19:08
    Rocky IV (1985)

Spousta kýčú a hlášek mi v tomto "boxerském dramatu" poznamenaném studenou válkou připadala až směšná. Nejvíc mě dojala hláška Ivane bij a závěrečný proslov Rockyho, který by ve skutečnosti jistě změnil dějiny :-).

• 24.11.2007  20:19
    Chobotnička (1983)

Je to ohromná blbost, ale skvěle jsem si u ní odpočinul a taky jsem se pobavil. Zvlášť auto na kolejích působí dost drsně :-)

• 24.11.2007  20:17

Na českou socialistickou tvorbu docela dobrá krimi. V závěru to ovšem logicky dost skřípe.

• 20.11.2007  15:47
    Babel (2006)

Skvělá Cate Blanchet i Brad Pitt předvádí, že umí hrát a narozdíl třeba od Troji, je to v slušném filmu, takže k tomu má i prostor. Rád bych viděl Jesse Jamese

• 18.11.2007  22:06
    Spider-Man 3 (2007)

Jednoznačně nejslabší díl série, ale je to pořád ještě slušná popkornováý zábava. Film má bezpochyby rychlost, styl, jak známe z minulých dílů, vizuální efekty jsou skvělé, ale herecké výkony pokulhávají a logických děr je až příliš. Asi to bude tím, že Raimi si vzal příliš velké sousto a místo jednoho zloducha tu máme dva a aby to nebylo málo, tak kladní hrdinové jsou tu v podstatě taky dva, i když na rozdíl od předchozích dílů mají i temné stránky. Což je sice dobře, ale hlavně přeměna Petera Parkera na arogantního fracka ovládaného Venomem a zase zpět na ňoumu, jak známe a vždy jsme ho tak měli rádi, je trochu zbytečná a prvoplánová. ALe jak už jsem psal pořád se na to dívat dá.

• 17.11.2007  22:38

Hlášky z tohohle filmu jsou nezapomenutelné, ale je to jinak strašná slátanina

• 10.11.2007  13:15
    Rocky (1976)

Nemám rád filmy o zbytečném násilí a tenhle ho zjevně podporuje. Navíc se mi nelíbí, že "záporákem" je černoch.

• 10.11.2007  12:54

Hlavně tne konec se mi opravdu líp. I vrazi jsou lidé.

• 4.11.2007  15:42

Slyšel jste už něco o božích mlýnech?

• 29.10.2007  20:50

Tak mě to nebavilo, že jsem se až nedokázal dodívat do konce.

• 29.10.2007  20:46
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Nová generace anglických detektivek je víc než důstojným pokračovýním děl autorů jako A. Christie, D. Sayersová, G.K. Chesterton ale třeba i A. C. Doyle. Máme tu nového detektiva, kterému nechybí charisma a místy i vtip.

• 22.10.2007  16:09

Velice solidní thriller s dost dobrou atmosférou. škoda jen, že je tu pár nelogismů a chybí víc hvězdiček. Ani Aston Kutcher moc nezaujal, byť se dost snažil. Uznávám ale, že jsem ale po dlouhé době hlavnímu "hrdinovi" docela dost i fandil.

• 22.10.2007  15:36

Solidní teenage horůrek, nejvíce mě zaujala Gellarová, s kterou to (spoiler) moc dobře nedopadne.

• 22.10.2007  15:13
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Perfektní, i dabing se povedl. Vždy mě to pobaví. Největší síla tohohle seriálu je v tom, že je tak lidský.

• 22.10.2007  15:07

Jednička byla lepší, ale ani tohle není zdaleka tak špatné. V rámci teenage hororů slabší nadprůměr.

• 22.10.2007  15:02

Pořád ještě slušné, ale na původní film Butch Cassidy a Sundance Kid to nemá ani zdaleka.

• 22.10.2007  14:58

Už jen za ten konec a za tu krásnou píseň bych dal čtyři hvězdičky. Skvělé dialogy (hlavně ty španělské :-), skvělé herecké výkony, správná akce, skvělá celková atmosféra, skvělý film. Velice lituji toho, že jsem tenhle skvost viděl jen v čj. S titulkama to musí teprve být zážitek. Možná taky trochu chybí nějaký titulní záporák, ale to taky odpustím.

• 22.10.2007  14:51

Slabé, velice slabé, nechápu, proč tohle dostalo tak vysoké hodnocení. Scénář nic moc, herci, kteří v jiných rolích excelůjí, se tu ztrapňují (to platí hlavně o De Nirovi a Hoffmanovi, Streisandová se ještě dá, od Stillera jsem nic nečekal a nebyl jsem tak zklamán, závěrečné kameo Wilsona to taky nespasí). Je tu velký propad ve kvalitě po prvním dílu. Vtipy jako umělé prso, spláchnutí psa do záchoda apod. na mě vůbec nezapůsobily.

• 13.10.2007  16:49

Výrazný úbytek kvality. Z Drákuly vůbec nešel strach a i Bladeovi tentokrát chybělo charisma. Nevím jak vám, ale mě nepřišel Hannibal King vůbec vtipný a jeho hlášky mě nudily.

• 13.10.2007  16:45

Je to strašná blbost, ale čekal bych, že to bude ještě horší. Asi tak u dvou scén jsem se přecejen zasmál, takže tu jednu hvězdičku dám.

• 7.10.2007  20:52

Na jedné straně se tenhle film výrazně odklání od původní knihy, je patetický, má spoustu logických i technických chyb, na druhé straně má ale velkou dávku energie,napětí a hlavně humoru. Tahle adaptace má to, co většině ostatních chybí a sice kouzlo a romantiku. NA plné hodnocení to u mě kvůli výše uvedeným záporům není, ale pořád je to skvělá oddechová zábava.

• 3.10.2007  11:19

Solidní herecké výkony jako vždy korunuje hlavně Jack Nicholson, který, jak všichni víte, byl dokonce nominován na oskara. Jinak je to ale spíš lehce nadprůměrné dílko, kde se objevují klasická klišé soudních případů-filmů. Zábava to ovšem pořád je.

• 28.9.2007  12:41

Asi jsem moc usedlej, ale mě tenhle film nepřipadá ani tak moc nadnesenej, kultovní a vtipnej jako úchylnej a nudnej, ale když to je kultovní. Holt jsem divnej, když mě nebaví sledovat utrpení jiných.. Vím, že si tím naštvu hodně lidí, ale snad mám právo na vlastní názor.

• 28.9.2007  12:33

Tenhle dokument se mi opravdu těžce hodnotí. Jednoznačně je to pěkná demagogie, ale nějaký ďáblík ve mně mi říká, že třeba něco mohla být i pravda. Rozhodně mi připadá divná ta díra do Pentagonu, která opravdu nevypadá, jakoby ji udělal Boeing 767 (nejsem si jistý, jestli jde o tenhle typ, pokud se mýlím, tak se předem omlouvám) a taky mi připadá jako hodně silný argument, že každá věž WTC po hodině a půl spadla za 10 sekund a jen kvůli nárazu letadla a požáru v asi čtyřech patrech. Ty záběry výbuchů ve spodní části WTC ovšem klidně mohly být udělané počítačem a i zbytek údajů a "fakt" si tvůrci v pohodě mohli vycucat z prstu. I přesto si ale myslím, že Loose Change stojí za zhlédnutí, už jen proto, že si pak uděláte i trochu jiný názor na to, co se mohlo taky stát v 9/11.

• 26.9.2007  23:40
    Amadeus (1984)

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem mírně zklamán. Na jedné straně film hezky ukazuje tu Salieriho žárlivost a vůbec ten rozdíl mezi nadáním a genialitou, na druhé straně se ale silně odchyluje od reálií a závěr je pak už spíš neuvěřitelný. Škoda

• 26.9.2007  23:36
    Pianista (2002)

Velice, velice působivý film. Jeden z mála, který ukazuje utrpení židů (tedy hlavně Wladka Szpielmana)naturalisticky a přitom není, jak bych to vyjádřil, kýčem, který prostě jen zobrazuje Němce jako bezcharakterní a židy jako kladné. Je to zvláštní, ale kapitán Wilm Hosenfeld v podání Thomase Kretschmana mi připadá jako jedna z nejkladnějších a nejsympatičtějších postav, jaké jsem kdy viděl a scéna, kdy mu Wladek hraje na piáno je pro změnu jednou z nejpůsobivějších, které jsem kdy zhlédl. Uznávám, že film je možná trochu zdlouhavý, ale skvělý výkon Brodyho a třeba i závěr, který pochopitelně neprozradím, ale připadá mi dost výstižný, to napravují a já proto neváhám s nejvyšším hodnocením. Souhlasím tady s tím názorem, že tohle by se mělo vysílat mladším generacím (kam se stále počítám) a hlavně neonacistům bych takové filmy dal jako povinné, i když pochybuju, že by to nějak pomohlo...

• 26.9.2007  23:19

Asi jsem teď hodně zaujatý, ale nemůžu dát jiné než nejvyšší hodnocení. Tenhle film se dá sledovat stokrát a neomrzí a hlášky typu: Ty jsem Vám přinesl z vlastní zahrádky nebo Hujer meteleskum bleskum už zlidověly, což už samo o sobě něco říká. Prostě je to jako kdybych byl s těmi lidmi zase na střední.

• 24.9.2007  10:43

Oproti minulým dvěma dílům je tu znatelný pokles, ale pořád se na to dívat ještě jakž takž dá. To, co se mi líbilo na minulých dílech, tedy že čloověk fandil postavám a to i těm menším, o kterých si můžete být jisti, že zemřou, tu neplatí. Po dost dlouhém a až zdlouhavém začátku se rozjíždí kolotoč dosti bizarních úmrtí, u kterých se autoři nepochybně velmi bavili. ALespoň mě to ale nebavilo skoro vůbec, místo alespoň minimálního seznámení s hrdiny (uznávám jsme v hororu, takže tady nejsem tak přísný) většina postav má jednu scénu, ve které umře a hlavní dvojce má sice pár rádoby citlivých keců, ale ve skutečnosti to jsou jen projevy zoufalství od scénáristy. Jakákoli byť minimální chemie mezi nimi vůbec nefunguje a jejich herecké výkony jsou žalostné a neherecké, že bych to lépe zvládl i já. Abych nebyl jen kritický, tak je tu věc, kterou musím pochválit, líbil se mi otevřený konec, který sice nechává dost jasně prostor pro další pokračování, ale je IMHO skutečně povedený. Nechci to prozradit, takže jen naznačím, že tu půjde o další předtuchu, ale to už asi tušíte.

• 24.9.2007  09:02

Rozhodně mnohem lepší horor než jsou Vřískot, Tajemství loňského léta nebo dokonce Texaský masakr motorovou pilou, hlavně ze začátku funguje všechno, jak má a i později jsou úmrtí docela povedená. Bohužel se později z filmu vytrácí originalita a závěr je již dosti předvídatelný. Pořád se mi ale líbí abstraktní vraždící smrt víc než nějaké pako s nožem,hákem případně morovkou. Ke čtyřem hvězdičkám to u mě nemá daleko.

• 18.9.2007  15:48
    Vřískot (1996)

Tenhle film sice odstartoval komerčně úspěšnou éru teenager hororů (Tajemství loňského léta, Final Destination atd), ale sám je hororem tak napůl. Popravdě řečeno jsem se místy docela i smál. Maska vraha podle Edwarda Muncka je jistě působivá, ale vrah sám nemá moc charizma a když se ukáže (spoiler), že jsou vlastně dva, tak ztrácí naprosto na strašidelnosti. Nikdy by mě nenapadlo, že se dva takoví psychopati dají dohromady v tak malém městečku. Co se týká herců tak moc nečekejte, ale nebudete zase nijak zklamáni. Nejvíce zaujme asi Courteney Cox, u které je to nezvyk a velký kontrast k Monice z Přátel. Rozhodně je ale první díl díky tomu již zmiňovanému humoru lepší než díly následující.