Život je krásný (1997)

Neviděl jsem zatím Chaplinova Diktátora, takže nemůžu srovnávat, ale je vidět, že Benigni dokázal nádherně zlehčit i jednu z nejhorších kapitol lidských dějin. A krásně.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tenhle film není dokonalý technicky, pár menších chyb se v něm najde, je mi docela divné, že na doživotí odsouzení vrazi jsou hodní, zatímco bachaři jsou smečka hajzlů (promiňte mi to slovo). Pár scén je tu jen na efekt, slova jsou někdy až moc silná, ale, co je nesporné, tenhle film mě opravdu zasáhl. Nejvíce na mě zapůsobila scéna, kdy Andy pustí na celou věznici tu píseň. (připomíná mi to Život je krásný s Benignim, ale ten byl natočen až potom, takže o plagiátorství není v tomto případě co mluvit). Skvělý je i Morgan Freeman, kterému hlavně pomáhá vynikající scénář. Když to srhnu, možná to není nejlepší film, jaký jsem viděl (IMHO), ale rozhodně ho vidím rád výš než třeba Pulp Fiction. Vím, že to, co teď napíšu bude znít pateticky a hloupě, ale takováto dílka mi připomínají, že my lidi jsme přecejen něco víc než zvířata... (tedy aspoň někteří) deleted scenes: dvě vynechané scény, bohužel špatná kvalita

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Oproti knížkám je to slabý odvar, ale dívat se na to dá.

Tajemná řeka (2003)

Hodně mrazivý film, škoda jen, že jsem ho viděl s dabingem a po každé půlhodině byla reklama, jinak bych možná dal i nejvyšší hodnocení. Ale Sean Penn a zejména Tim Robbins byli opravdu skvělí!

Kudrnatá holka (1991)

Dost dětinský film, který mi, nevím proč, připomíná obrácenou Pretty woman.

Údolí stínů (2002)

Těžko se hodnotí. Na jedné straně skvělé bojové záběry, které jsou chaotické tak akorát, že věříte v realističnost a surovost a zároveň se v tom neztratíte, solidní výkon Mela Gibsona a vůbec atmosféra celého filmu je dobře vybalancovaná mezi naturalismem bitvy a patriotizmem, který mu odpouštím, na druhé straně tu máme několik nelogičností a slabší linii s manželkami, které dostávaly ty telegramy nějak podezřele rychle. Vůbec celý příběh tu je slabší a nehraje tu hlavní roli, což se ale u válečného filmu, zabývajícího se jednou bitvou, dá omluvit. Co se mi docela ale líbilo, bylo zobrazení hlavního tábora Vietnamců. Nebyli zas tak nelidsky záporní..

Vesničko má středisková (1985)

Mnohem lepší než třeba Kolja. Tohle mělo dostat Oskara! János Bán, Marián Labuda a dokonce i Rudolf Hrušínský předvádí své životní výkony. Spousta inteligentního a slušného humoru. Tenhle film musí každý Čech vidět, protože je přesně o tom, jací jsme. A to prosím bez přikrášlování. ...Zase jste se kochal, pane doktore?... a spousta jiných nezapomenutelných hlášek.

Rocky Balboa (2006)

Musím uznat, že Sly je machr. Natočit v jeho věku takový film a znovu se postavit do boxerského ringu. Normálně si tohle dílko zaslouží jen tři hvězdičky, ale za jeho vytrvalost, která je dojemnější než film samotný, dávám čtyři.