Přepadení v Pacifiku (1992)

Rutinní akční snímek, který pozdvihávají snad jen záporáci TL Jones a Gary Busey. A kozy Eriky Eleniak samozřejmě :-) BTW: Všimli jste si obrovské chyby ve scénáři, kdy během počátečního převzetí lodi teroristy, kdy je TL Jones v rockerském, je vsunuta scéna, kdy zastřelí stojícího vojína a přitom je oblečený úplně jinak - tak jak později vystupuje ve filmu? Podobných hrubek je ve filmu víc a to jsem ho ani zvlášť nezkoumal. Dost to vadí...

Švéd (1994) odpad!

Už ti to někdy udělala holka zezadu?? Trapný film s ubohým scénářem a špatnými výkony, už dlouho jsem odpad nedal, ale teď mi nic jiného snad ani nezbývá..

Svět podle Prota (2001)

Krásný příběh o návštěvníkovi z planety X-PAX, který nadsvětelnou rychlostí přiletěl na zemi, kde ho při nejbližší příležitosti zavřeli do blázince. Naštěstí tu je hodný doktor Mark Powell (Bridges) a ten už pomůže duši. Skvělý výkon obou hlavních představitelů a solidní scénář (nehraje na city příliš okatě) pro mě dělají tenhle film nezapomenutelným.

Nepřítel před branami (2001)

Slušný válečný-akční film o válce Rusů proti Němcům natočený Američany = bez nacionalistických prvků. Syrovost filmu umocňují syrové scény (nakládání ruských vojáků jako dobytek do vlaku, oběšení malého chlapce, soulož uprostřed bandy spících vojáků), vše působí naturalisticky i díky skvělým hercům (Ed Harris jako König je bezchybný). Je to můj názor a já říkám: Tohle je moje gusto

Tři králové (1999)

Docela dobrý film, který kazí úvodní zmatená čtvrthodina. Trochu mě překvapilo, jak tři vojáci, kteří chtějí jen ukrást kuvajtské zlato, dokážou být šlechetní a zachrání skupinu uprchlíků před jistou smrtí. herecké výkony nejsou nijak zázračné, kamera je dobrá, úvodní "vtip" s krávou je špatný. :-)

Moje krásná čarodějka (2005)

Další pitomá americká komedie, tentokrát s Nicole Kidmanovou v roli čarodějky, která dostane roli čarodějky v sitcomu. Většina scén je trapná, Will Ferrell je jako rozmazlený fracek, sekundují mu nevýrazná Shirley MacLaine a Michael Caine, který je v příběhu naprosto zbytečný. Děj je převídatelný, stokrát viděný předem a povinný happy end je nuda.

Šestý smysl (1999)

Nemůžu si pomoct, ale po tom, co jsem o tomhle filmu slyšel, je to zklamání. Willis i Osment jsou dobří, závěrečná pointa je překvapivá, ale během filmu jsem se nudil a přecejen mi Shyamalanovy filmy asi tolik nesedí.

Purpurové řeky (2000)

Tuctový thriller s celkem předvídatelnou zápletkou. Reno ani Cassel nepředvádí žádné úžasné výkony.