Černé ovce (2006)

Co si budem nálhávat, je to ujetá ptákovina, která nepokrytě vykrádá nejlepší momenty z tvorby (nejen) vrchního Hobita před výpravou do Mordoru. Asi tam na tom Zélandě mají nějakou kontaminovanou vodku. Krysí opice ze Sumatry je pro farmáře příliš velká exotika, takže, čeho tu máme dost a mohlo by to ve filmu vraždit a dělat všelijakou neplechu? Za A: Maorů. Jenže to by film asi putoval do regálu hned vedle Triumfu vůle. Za Bé...Béééé, no ano, ovcí máme šest půlek(což jsou tři celé prdele), takže odpadá problém s komparzem. Zmutované sudokopytníky necháme spásat obyvatele a návštěvníky farem a děj necháme jen tak volně plynout, stejně víme jak to skončí. Skončilo. Jsa dobře napasen a naladěn, jsem spokojen i s touto ovcovinou.

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Nechal jsem se z důvodů, které tu nebudu publikovat ukecat a přes sliby jsem zhlédl. A zjistil jsem, kde je zakopaná ta smradlavá fena. Ono totiž není fér vyčítat všem zúčastněným, že hrajou úplný hovno a nedá se na to koukat. Ono totiž není co hrát. Každý pokus o zfilmování zákonitě musí skončit jako adaptace jisté Rosamundy. Místo půvabné sekretářky tu máme nablblou Bellu a místo švarných lékařů/továrníků, kteří o ni v kulisách bavorských Alp svedou lítý boj, je tu homoupejr a gayodlak, kterej nemá na tričko, takže i ve sněhový vánici je do půl těla nahej, tudíž děsně nenápadnej. Paní Majerová měla prostě v klidu a v pohodě odvézt Švejka na vojnu a umřít.

Za hranicí temnoty (1979)

"Anna moje milá, živá kdysi byla. Smutky mé teď přestanou, mám jí doma vycpanou." Miloučká love story o švarném amatérském preparátorovi, dominantní uklízečce, několika náhodných úmrtích a lásce až za hrob. K tanci a poslechu hrají nekropopoví Goblin.

Jesus Camp (2006)

Copak asi vyroste z těch malinkatejch křižáčků?

Symptom Pandorum (2009)

Nostromo, Event Horizon a teď Elysium. Máme tu třetí mezihvězdnej náklaďák a třetí variantu letálního průšvihu. A zase se na to náramně dobře kouká. Cizí neštěstí holt vždycky potěší.

Bubba Ho-tep (2002)

Neptej se, co může domov důchodců udělat pro Tebe, ale co Ty můžeš udělat pro něj. Černý JFK s pytlem písku místo mozku, Elvis s chodítkem a mumie v kozačkách. Co by jste chtěli víc?

Che Guevara (2008)

Víte co mají společného hlemýždí závody, posun ledovců a Soderbergherovo čtyřhodinové monstrum o typovi z triček mladých levicových aktivistek? Vražedné tempo. Kdyby tímhle tempem probíhala revoluce na Kubě, tak by jí v Zátoce sviní porazili i kontras z řad veteránů z První války. To je těžký. To pak všichni herci můžou hrát jak o život a Benicio by si mohl i prst v prdeli ukroutit a ze slibného námětu přesto vznikne jen děsivá nuda. P.S. Mělo mi dojít, co to bude za adrenalinovou jízdu, když je pod scénářem podepsanej Terrence "Uspavač hadů" Malick.

Rampage (2009)

Zab je všechny, Bůh si je přebere. Tenhle Uweho příspěvek do diskuze o přelidnění asi na Columbine High School pouštět nebudou.

Dračí války (2007)

Od půlky filmu mi bylo úplně putna JAK to skončí, zajímalo mě hlavně KDY. Ještě teď z toho mám draka jak po lahvi tequily.