Dračí války (2007)

Od půlky filmu mi bylo úplně putna JAK to skončí, zajímalo mě hlavně KDY. Ještě teď z toho mám draka jak po lahvi tequily.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Nekompromisní nářez. Charlie Manson s Rodinkou utopil v Americe hippie šedesátá léta v krvi několika zbohatlíků. Němcům k tomu s germánskou svědomitostí vyhrávalo staccato kalašnikovů podporované kanonádou výbuchů pod taktovkou RAF. Pohřeb iluzí a kruté vystřízlivění z květinového rauše.

Souboj Titánů (2010)

Větší, temnější, rychlejší a vysvalenější videoklip volně inspirovaný mojí oblíbenou pohádkou. Nutno uznat, že jsem to čekal podstatně horší. Překousnul jsem Háda Bezdomála, Dia, který zjevně ukradl brnění Tyraelovi z Diabla II, Medusu připomínající modelku s oživlými dready i toho chudáka Kalibose. Ten mohl aspoň po fatálním zásahu v předpeklí zahuhlat: Jsem Tvůj otec Persee! a bylo by vymalováno. Ale to, že páni tvůrci nechali Bubu reznout v bedně a místo něj natvrdlíkovi Perseovi radí nějaká jeho demigod sestřenice, tak to mě krká.

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee (2007) (TV film)

Až si zase Američani budou hrát na Svědomí Světa a nějakému diktátorovi vyčítat kdejakou genocídičku, nebo vyhlazování etnických menšinek, měli by si zamést před vlastním prahem, protože sami mají na hlavě másla víc, než je jeho roční produkce v mlékárně Kundín. Původní obyvatele Ameriky totiž hladili až do téměř úplného vyhlazení. Neštovice, černý kašel, chřipka a chlast místo Cyklonu B a motyk Rudých Kmérů.

Čokoláda (2000)

Já byl tuhle u řeky. Nikdo z kočovníků nevypadal jako pan Depp. Ale zase na druhou stranu, neznám paní co u nás vaří Milku. Prej je to umění. Přitom fialovou krávu jsem viděl tenhle tejden dvakrát. Jednou zvracela za barákem a jednou močila s kamarádem vedle zastávky. Sexy. Nejsem si jist, ale prej je třeba si věci trošku idealizovat.

Milénium (1996) (seriál)

Carter & Snow strikes back. Po megaúspěšných Xfiletech se nám dvojka vrací(vrátila!) s vlastní vizí světa po Aktech. A není to svět určený pro Teletubís. Koncentrace masových, sériových a jiných vrahů je v jejich světě vskutku vražedná....Mystická omáčka nám sice ke konci seriálu houstne, až je téměř nepoživatelná, ale to, že seriál má opravdu KONEC a účast Lance Henriksena v hlavní roli vyšetřovatele Franka Blacka (kam se hrabe inšpektór Kolumbus) vyvažuje ten drobný "paranormální" nedostatek. Jen víc vyřezaných jazyků v poštovních zásilkách!

Donnie Darko (2001)

Donnie má králíka, kterej by mohl fungovat jako noční můra i na Orwellově Farmě zvířat, taky má celkem normální rodinu, holku, trpí náměsíčností, má sklony cestovat časem a občas má v pokojíčku urvanej motor z boeingu. Prostě normální americkej teenager. A jeho příběh je podivná halucucanice s parádní atmosférou. Spokojenost.

Gag (2006) odpad!

Tak vám nevím. Čekal jsem něco jako americkou variaci na vánoční příběh francouzské provenience. To značí několik málo osob uzavřených ve zdánlivě prázdném objektu(splněno), charizmatického mučitele(nesplněno) a alespoň minimální inteligenci osob určených k likvidaci(nesplněno). Nedělám si iluze o duševní kondici lupičů, ovšem, jenom fakt, že loupený objekt připomíná squat a v obýváku nalezená, zastlaná roštěnka pod nápisem FUCK SOME1 je nepřinutí k útěku, značí, že něco není v pořádku. Sečteno podtrženo, nebýt nápadu s hlodavcem, je to za nula......ale ne. Je to za nula i tak.

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Co k tomu dodat? Snad jen, že peněžní prostředky vynaložené na tento typ spektáklu nejsou peníze vyhozené oknem. Tyto peníze jsou prachsprostě promrdané.

Legie (2010)

Anděl Michael s vizáží nájemného vraha zachraňuje během nadcházející Apokalypsy nenarozené dítě jakési pologramotné servírky, která je taková kráva, že kouří ještě dvě hodiny před porodem. No, cesty boží jsou nevyzpytatelné a Bůh v tomhle případě projevil slušnej smysl pro humor, když proti samopalům a bazukám posílá zástupy posedlých epilepsií beze zbraní. Jenom svůj hlavní trumf, dalšího anděla Gabrihella vyzbrojil palcátem s motůrkem. Zřejmě Ho baví se na tu vybíjenou dívat. Mě ne.