Poslední mobilizace: Němečtí kamikaze (2005) (TV film)

Určitě další zajímavé téma z války. Pro mě něco nového... ja si doposud myslel, že kamikaze byli jen japončíci. Jinak chtělo to možná trochu více dobových záběrů a faktů než osobní zážitky veteránů...

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Kvalitní western, který překypoval známými tvářemi. Nejvíce ze všech herců mě potěšil Christian Bale. Zápletka se jevila docela dobře, ale konec byl trochu překvapující (což je většinou dobře, ale v tomhle případě zrovna ne) a dost nelogický z pohledu Wadea (Russell Crowe). V celku slabší čytři...

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Prostě film na kterém jsem vyrůstal. Terence Hill a Bud Spencer rozdávají petelice na všechny strany, tentokrát na divokém západě...

Čert ví proč (2003)

Od dětských let ještě nemám zas tak daleko, takže s chladnou hlavou můžu říct, že tahle pohádka by se mi pohledem očí špunta nelíbila. Pár scének mě pobavilo a to především role čerta idiota v podání Pavla Lišky. Takže v celku obyčejná a lehce podprůměrná pohádka.

Invictus: Neporažený (2009)

Clint Eastwood opět jako režisér nezklamal. Popsal velice poutavě životní příběh věčně usměvavého Nelsona Mandely. Skvělý Morgan Freeman i Matt Damon a taky poslední zápas rugby (a to tenhle sport zrovna nemusím) proti Novému Zélandu- 80%.

Není co ztratit (1997)

Po mizerech asi druhá nejlepší role Martina Lawrence, kterého většinou vídám jen v přihlouplých komediích, které jsou tak akorát na jedno shlédnutí. Zato Tim Robbins si mě už dávno získal především svou rolí ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Zápletka super a hlavně mě překvapil zvrat na konci filmu.

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora (2005) (TV film)

Tak pár zajímavávých fakt jsem se určitě dozvěděl a docela jsem žasnul jak dokázal jeden z vědců předpovědět některé Hitlerovy budoucí činy. Na druhou stranu mě trochu nudily hrané scény a některé informace se dají řadit pouze mezi spekulace ( viz proč se zabila neteř Hitlera ).

Baba na zabití (2003)

Tak Ben Stiller je v současnosti mým nejoblíbenějším bavičem, ale ani tohle nemůže zachranit jasně podprůměrný film, byť na konci byl zvrat, který mě vážně překvapil.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Moje první filmové shledání s Wallacem a Grombitem. Příjemně jsem se pobavil a byl jsem potěšen i přítomností zázračne ovečky Shaun, která zase všechny dostala z brindy tak jako ve svém seriálu :-).

Osudový dotek (2004)

Perfektní sci-fi, ve kterém mě dostal svým výkonem Ashton Kačer, který jinak hraje vesměs jen v totálních ptákovinách. Hodně se mi zde líbil příběh, spousta zvratů a solidní konec. Navíc jde o další film, který donutí člověka k zamyšlení, třešničkou na dortu je pak skvělý soundtrack. Pro mě je tedy Osudový dotek film číslo jedna - 95%.