Zachraňte vojína Ryana (1998)

Vojín Ryan má jeden trochu nepříjemný problém.Hned na začátku na nás totiž pan Spielberg vytasí jednu z nejlepších válečných scén historie filmu a pak to horko těžko něčím přebije.I tak je to vynikající podívaná,protože výbornými scénami se tu rozhodně nešetří,ústřední parta je hodně sympatická,je to grandiózně obsazený a přesto že jsem si Toma Hankse jako hrdinu válečného filmu nedokázal představit,tak je skvělý a dokazuje že umí zahrát vše.Pro mě je to možná nejlepší film co Spielberg natočil(pominu sérii s Indy Jonesem) už jen kvůli geniálně natočeném vylodění na pláži Omaha.

Návrat do budoucnosti (1985)

Konečně jsem to mohl viděl pěkně od začátku až do konce a je to SKVĚLÉ.Perfektní,chytrý a vtipný scénář.M.J.Fox je přesnej,ale CH.Lloyd je tu naprosto skvělej.Vyjímečná sci-fi která baví i po letech.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Hned jak se to dostalo do telky zaujalo mě to.Zajímavý nápad výborný Roth a sem tam někdy zajímaví díl.Umět poznat zda člověk lže či ne jen z jeho mimiky či chování by bylo praktické.

Odložené případy (2003) (seriál)

Není to ten typ seriálu který bych musel vidět díl od dílu,ale někdy se na něj rád podívám.Příjemná detektivka kde se případy řeší spíše rozumem a k tomu je tu Kathryn Morris která je něžně krásná.Pro mě jedna z nejlepších „Detektivek“ posledních let.

Kukačky (2008) (TV film)

Naši na mě ať vypnu ty seriály na počítači a du se dívat,to je typický český.Věru,tu hoinku jsem protrpěl a film mě moc nenadchl.Podivná zápletka s herci které nemusím (Issová,Prachař)..naštěstí tu byli Dušek,Holubová i Stašová kteří zachraňovali co se zachránit dalo.Nemůžu však jít se známkou výš,viděl jsem lepší povídkové počiny.

Next (2007)

Neviužitý potenciál,zase.Už ani nevím u kolika filmů jsem si tohle pomyslel.Geniální námět,ale už trochu horší realizace.Nicolas není špatný herec,ale zdá se že má posledních několik let smůlu na filmy(mimo několik málo vyjímek).

Škola superhrdinů (2005)

Příjemná kravinka s dobrým námětem.Vázne však zpracování a to že to není zas tak moc vtipný.Viděl jsem však větší kraviny.Jednu hvězdu přidávám za Mary Elizabeth,pravda není to kdovíjak dobrá herečka,ale je opravdu krásná.

Mrtvý sníh (2009)

Nechutný a nelogičnostma do očí mlátící komedy horor...Hvězda je za náznak že s toho mohl být i slušný horor,za to že se tvůrci osvážili natočit opravdu nechutné vraždící scény a za to že jsem to dokázal dokoukat,ale viděl jsem lepší věci v tomto žánru.

Pravdivá romance (1993)

Tohle to je klasika.Tarantinův vymazlený scénář,plný skvělých postav a postaviček, které hrají herci Prvního kalibru.Sympatická ústřední dvojice,Slater ve své nejlepší roli válí a Patrícia je neskutečně rozkošná.Film je prošpekovám geniálními scénami a hláškami.Absolutní TOP filmu jsou-Rozhovor Walken Vrz. Hopper,Zhulený Pitt,Scéna kdy Alabama dostává na budku a následně vše vyřeší pomocí vývrtky(moje nejoblíbenější) a pak poslední přestřelka.Už jsem to tu někde četl,ale myslím si že režírovat to Tarantino sám,je to ještě větší klasika.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Přesto že mám moc rád sci-fi,přiznávám bez mučení že mám vůči původní StarGate SG1 averzi.Jo sem tam někdy jsem se kouknu na nějaký díl,někdy ušel jindy to byl děs,ale za celou dobu jsem se nedokázal ztotožnit s některýma postavami (štavali mě Tielk,Oneil a to Danielovo věčné umírání a zase z mrtvých vstání) jediné kvůli čemu se na to dalo koukat byla Amanda Tapping(hrála ze všech nejlépe a i ta postava byla asi nejlépe napsaná).Konečně se dostávám k Atlantidě.Přesto že je to v podstatě to samé,jen s několika málo zlepšeními a rozhodně důstojnějšími záporáky něž v SG1,má Atlantida jeden velký trumf a tím jsou postavy.S touhle partou jsem se dokázal ztotožnit o poznání více.John je borec a supr hláškař,Rodney je prostě simpaťák,Tejla má i něco navíc krom toho že je pohledná..ovšem jejvíce mě parta bavila když ji rozšířili Ronon a později i Carter.Tuhle partu skvěle doplňují výborné vedlejší postavy a postavičky(za všechny rozhodně Radek Zelenka).Další dobrou věcí je samotná Atlantida a vrtání v její minulosti. Myslím si že Atlantida je o poznání promakanější než SG1 a rád se podívám na nějaký díl když ho stihnu,ale asi to není ten typ seriálu co bych musel sledovat díl od dílu.