Anglický pacient (1996)

S Anglickým pacientem mám trochu problém.Ano je to vynikající film s kvalitním scénářem.Dobře zvládnutými postavami.Herci hrají jak z partesu.(líbil se mi především Dafoe).Má několik opravdu silných momentů(uřezávání palců,Kamikadze po Firthovsku aj.)Ale vždy tu je nějaké ale.Takže,ale přes to všechno jsem se místy trochu nudil a chyběl mi tu nějaký opravdu kulervoucí moment co by všechny přebil a já zíral s WAW na rtech.Nebyl tu.Proto jen čtyři.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Je příjemné si znovu zopakovat tento skvělí příběh v rychlejší,okleštěnější a krapet pozměněné verzi.Musím říct že převedení prvního dílu milénia se velice povedl a naznat knihu,hltal bych každý záběr každé slovo s obrovským zájmem(ne že jsem to i jako znalec nedělal)Scénář je velice ucelený,dobře odsýpá.Některé pasáže co v knize dali mnohdy na celou kapitolu to jsou sfouknuty jednou scénou a je to dobře.Těch několik příběhových změn mě taky moc nevadilo(viz. Martinova smrt,které je zpracovaná trochu odlišně než v knize,nejspíš kvůli návaznosti na další díl).Největší problém (stejně jako v druhém díle) jsem měl s obsazením u některých postav(Martin,Erika či Harriet).Naopak,hereckému ansáblu jednoznačně vévodí Noomi Rapace,která Lisbeth střihla na výbornou.Někdo by mohl prskat že se na ní nehodí,ale já si ji přesně takhle představoval.Larsson byl takřka génius a tímhle filmem mu byl složen veliký hold.

Megamysl (2010)

A na druhém místě mezi animáky se v roce 2010 umístil…(chvíle napětí,dav v sále zatajuje dech.To když malý můžíček rozbaluje obálku se jménem.) …..MEGAMYSL… Který nakonec dostal na frak od Jak vycvičit draka a porazil Já,padouch.Megamysl je fakt řízek.Je to sympaťák,má senzačního parťáka,skvělí hudební vkus a celou svou délku baví.Tento rok byl k animákům velice štědrý.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Flynna jsem vždy považoval za velice chabou variaci na Indyho „Forda“Jonese a proto mě nikdy moc neuhranul i když mám tyhle dobrodružky vcelku rád.U třetího dílu jsem se docela nudil,ale bylo tu pád věcí kvůli který se to dalo strávit alespoň na dvě hvězdy.V první řadě fakt,že jsem viděl hafo větších blbostí,za druhé se tu vyskytovali moji oblíbení upíři (i když triky jejich teleportace byly jasně vykradeni z Jumpera) a za třetí tu je okouzlující Stana Katic.Znova se na to už nepodívám.Pokud chcete viděl nějakou dobrou dobrodružku pusťte si znovu Indyho.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Na seriálovou Futuramu to sice nemá,ale těch spousty dobrých nápadů film zachraňuje.Nejvíc jsem se řezal při parodii pána prstenů a tato pasáž film zachraňuje,ale i před tím je několik solidních fórů.Fanoušci Figurami by si to neměli nechat ujít.

Sherlock (2010) (seriál)

Kvalita přišla náhle a nečekaně a úplně si mě podmanila.Ano mluvím o této scénáristicky vymazlené bombě se skvělou atmosférou.Přesně obsazení a skvěle hrající herci,především ústřední duo.Takže ať se jdou všechny ty rádoby kriminálky vybodnout.Sherlock se vrátil a je ve formě.1)Studie v růžové 2)Velká hra 3)Slepý bankéř

Černá smrt (2010)

Drsné zpracování,hnusné doby s vynikajícím Seanem Beanem,kterému chlápci s mečem sedí(hned po záporákách).Mohlo tu být více akce a režisér se mohl vyhnout několika chybám.Díky vynikající atmosféře však stojí tento film za vzhlédnutí.

Krysař (1985)

Kam se na tohle hrabou dnešní moderní animáky.Nemá to kdovíjak krásnou animaci,ale má svoje kouzlo a je to opravdu umění rozpohybovat všechny ty loutky.Atmosféru to má tak hustou že by se katanou musela krájet a hudbou dokonale chmurnou.Je to opravdu nejlepší český animovaný film??Nevím,nemohu posoudit,ale to co ve mně film zanechal ho pro mě zařazuje mezi nejlepší filmy co kdy u nás vznikly.

Já, padouch (2010)

Jeden z nejlepších animáků co jsem viděl.Je vtipný,má docela originální příběh,skvělé postavy a postavičky(ano i ty holky jsou v poho) a co hlavně,má Mimoně,kteří jsou prostě supr.Zaujme i dojme a kupodivu není nějak děsně infantilní.Já se bavil od začátku do konce.I tak je pro mě v daném roce číslo jedna Jak vycvičit draka.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Příjemná SCI-FI blbůstka se slušným obsazením a hloupoučkým scénářem.Herci nejsou kdovíjak oslnivý,snad až na Gary Oldmana který všechny válcuje. Oddychovka dobrá především pro menší diváky či začínající SCI-FIsty.