Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ale jo, mně se to líbilo. Asi existují lepší gangsterské filmy, ale tenhle mě po celou dobu poměrně dobře bavil a docela mi to stačilo, abych byl poměrně spokojený.

Strom života (2011)

Nevím, jestli moje mentální kapacita na filmy tohoto typu nestačí, ale jinak si neumím vysvětlit, proč jsem tomu skoro vůbec nerozuměl :) Záběry z přírody byly moc hezké, ale naprosto jsem neodhalil jejich návaznost na zbytek filmu, který byl sám o sobě také dost zvláštní. Vlastně pořádně nevím, co jsem to viděl a asi právě proto to neumím ocenit.

Zběsilý útěk (2006)

Já nevím... bylo to dobré, určitě jsem se nenudil, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo poněkud zvláštní :)

Inspektor Regan (2012)

Nebylo to špatné, to říct nemůžu, ale subjektivně jsem měl pocit, že ten film trval aspoň pět hodin. To je na jednu stranu fajn, protože jsem byl příjemně překvapen, že je tak málo hodin, když jsem to dokoukal, ale určitě je to víc, než bych u tohohle filmu strávit chtěl :)

Tai ji 1: Cong ling kai shi (2012)

Bylo to docela šílené, to je pravda, ale nedá se říct, že by to bylo špatné. Minimálně se na to poměrně dobře kouká a i ty bláznivé steam-punkové stroje tam docela sedí. Tak na shlédnutí bez velkých očekevání ideální. Poměrně slušné 3*

Zastav a nepřežiješ (2006)

Nebylo to špatné, to rozhodně ne, ale se vším tím adrenalinem toho bylo tolik, že člověku pak už ani tak docela nepřišlo, jak moc je to vlastně celou dobu akční. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš a vzhledem k tempu, které se film snaží držet po celou stopáž, to vlastně ani neuteklo zase tak rychle. Ale jinak dobré. Solidní 3*

Dredd (2012)

Ty tři hvězdičky mají u tohohle filmu jen velmi blízko ke čtyřem. Nebylo to totiž vůbec špatné, ač jsem z traileru možná očekával opak. Ačkoli děj je značně přímočarý a zápletka téměř žádná, film jako celek mi sednul. Spousta dobře provedené akce a poměrně drsné přestřelky se do špinavého mega-věžáku prostě hodí a vzhledem k tempu utekla ta hodinka a půl docela rychle. Nedá se řict, že bych byl Dreddem přímo ohromen, ale zdaleka nejsem zklamán, za to tedy velmi slušné 3*.

Sinister (2012)

Skoro to vypadá, že bych si mohl zřídit jednu šablonu pro komentáře hororů a tu pokaždé vložit pod libovolný film tohoto žánru, na nějž se zase nachytám. Ta šablona by vypadala asi takhle: "Taková škoda. Zdálo se, že by se výjimečně zase jednou mohlo v tomhle žánru urodit něco povedeného. Tomu by odpovídalo i na horor nadstandardní hodnocení #sem bych doplnil hodnocení toho filmu# . Nicméně snímek nezklamal a nevyklubalo se z něj nic, než blbost. #sem by přišel důvod, proč jsem se na film díval, něco jako: 'Vypadalo to, že by se projednou mohlo jednat o film s pořádně hutnou atmosférou namísto zbytečných příšer a dnes všudypřítomných lekaček'# Takové očekávání však asi bylo poměrně naivní. #zde bych napsal, proč se mi film nelíbil, třeba takhle: 'Po poměrně dobrém začátku, kdy ještě člověk nevěděl, co přijde, se rozvine spíše nezajímavá zápletka v podání staré promítačky a tatínka, který zásadně nerozsvěcí. Téměř naprostá absence strašidelna v takovém případě film sráží na nevysokou úroveň'# Velká škoda, ale lépe jak na #tady byhc vložil počet udělených hvězdiček, bohužel očekávanou hodnotou jsou asi tak dvě# 2* to není." Musím si tohle někam poznamenat, mám takové neblahé a smutné tušení, že tohle zdaleka naní poslední film, pod nějž by se mi tahle šablona hodila...

TRON: Legacy 3D (2010)

Po druhém shlédnutí snižuji na 3*. Napodruhé už se WOW efekt nedostaví a bez něj film nemá čím člověka zabavit...