Červená světla (2012)

Ve chvíli, kdy jsem si film pouštěl, jsem doslova vůbec nevěděl, na co že se to jdu dívat :) Nakonec asi dobře pro mě, jelikož jsem neměl žádná očekávání a byl jsem nakonec velmi příjemně překvapen. Je pravdou, že hororu je v tomto filmu pomálu, dokonce bych se odvážil tvrdit, že jím není ani okořeněn. Podle mého se jednalo o velmi zajímavý thriller, který jsem si docela užil a nebýt uspěchaného a možná trochu zbytečného závěru, bylo by moje hodnocení na pomezí 4*a 5*. Takhle jsou to jen solidní 4* :)

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Verze Cumberbatch - mostrum, Miller - Frankenstein. Neřadím se k Boyleovým fanouškům, ani odpůrcům a proto jsem neměl před shlédnutím tohoto díla prakticky žádné předsudky. Jediné, co jsem čekal, bylo, že Cumberbatch nezklame... a, světe div se, nezklamal :) Moje poměrně slabé divadelní zkušenosti mi nedovolují obsáhlejší popis toho, proč se mi inscenace tak líbila, ale bylo tomu tak. Z kina jsem odcházel velmi spokojen a s výrazně hlubším pocitem, že jsem zrovna něco prožil, než u drtivé většiny filmů. 5*

Ochránce (2012)

Zabavilo mě to na jeden večer... to je dobré, nic víc jsem od toho nechtěl, ale nic víc v tom také nebylo.

Sněhurka a lovec (2012)

Je to zajímavé, ale celý film je podle mého dobrý (grafické zpracování na vysoké úrovni, skvěle zahraná zlá královna i lovec) až na Sněhurku v podání Kristen Stewart. Její mimořádně prkenný projev je až zarážející. V jednu chvíli mě napadlo, že by se možná mnohem lépe uživila jako profesionální hráčka pokeru :) Nicméně až na tento "drobný" nedostatek se mi film vlastně docela líbil. Slabší 4*

Noroi (2005)

Ten dokumentární styl můžu a filmu i sedí, ale nadprůměrné to nebylo... škoda.

Útěk z MS-1 (2012)

Ač jsem to nečekal, jsem značně spokojen :) Šel jsem do toho sice s tím, že to zkrátka bude jen (možná) slušná akce bez čehokoli navíc, ovšem v tom jsem se spletl. Navíc je ve filmu Guy Pearce, který sází jednu hlášku za druhou a - překvapivě! - je jich většina docela vtipných. To mi docela stačilo k tomu, abych si film parádně užil. Předpokládal jsem, že budu hodnotit nanejvýš 3*, ale za to pobavení přihazuji ještě jednu :)

Nepřítel pod ochranou (2012)

Průměr. Je to docela škoda, ale s minimálními inovacemi ve stokrát použitém scénáři to asi ani jinak dopadnout nemohlo. I Denzel vlastně hrál "jako vždycky" a tak jediným tahounem celého filmu byl Ryan Reynolds, který se sice snažil, ale to prostě nestačilo. Kladně bych ohodnotil zasezení děje do Kapského Města, ale na druhous stranu je to vlastně jedno, protože při zběsilých automobilových honičkách si člověk ono okolí beztak moc neprohlédne. 3*

Kronika (2012)

Ten dokumentární styl já zkrátka můžu. Tady k němu navíc přibyl zajímavý námět a to všechno ve výborném zpracování. K úplné dokonalosti přeci jen něco chybí, ale stěžovat si rozhodně nemohu - solidní 4*.

Frankenstein (1994)

Knihu jsem zatím nečetl, takže nemohu srovnávat s předlohou, ovšem i samotný film se mi líbil. Postupný přechod z idylického života na zámku přes posedlost prací až po stvoření onoho... stvoření vůbec nenudí a zbytek filmu je místy skoro až akční. Některé pasáže ke konci mi přišly poněkud morbidní, ovšem to je vzhledem k námětu pochopitelné :) Celkem tedy slušné 4*

Válka Bohů (2011)

Dalo se na to koukat... vcelku bez problémů, přece jen vizuální stránka je skutečně podařená, ovšem problémem je, že k filmu člověka nic netáhne. Příběh je tak slabý, až skoro chybí, postavy nebudí žádné sympatie ani antypatie a vůbec bylo mi docela jedno, jak to celé dopadne. Jediné co stojí za zmínku jsou brutální scény a to jen proto, že jich tam bylo tolik. Ve výsledku tedy film není vlastně špatný, jen naprosto o ničem. 3* za to, že se jsem se nenudil.