Redline (2009)

Tohle mi docela sedlo. Půldruhé hodiny zběsilých automobilových závodů bez komplikovaného příběhu, jen akce a jí odpovídající animace. Jsem spokojen :)

Nedotknutelní (2011)

Výborně jsem se bavil a to vlastně u filmu s vážným tématem. Moc se mi líbilo, že mi jako divákovi nebyl podsouván názor ani na jednoho z hlavních "hrdinů". Zaslouženě 5*

Rallye smrti (2008)

Nenáročné... Ale jinak docela fajn. Solidní tři hvězdičky.

Underworld: Probuzení (2012)

"Dafuq did I just see??" Mizérie. Dlouho jsem musel přemýšlet, proč dát aspoň tu jednu hvězdičku a dospěl jsem k názoru, že pokud zavřu obě oči, tak to možná není odpad. Ze začátku jsem měl pocit, že se dívám na nějakou parodii... naneštěstí tentýž pocit vydržel až do konce filmu. Špatné, špatné...

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Bylo to těžké, ale nakonec jsem se rozhodl: Voyager je pravděpodobně o maličko lepší. To ovšem neznamená, že by The Next Generation nebyla vynikající. Ba naopak, je výtečná! Ze všeho nejvíce se mi, pochopitelně, zamlouvalo ztvárnění kapitána Picarda Patrickem Stewardem. Stejně tak se mi však při pomyšlení na Star Trek vybaví i Datova věčná snaha o pochopení lidí či půvabná poradkyně Troy :) Rozhodně jeden z nejlepších seriálů vůbec a co oceňuji mimořádně (a platí to i o Voyageru) je fakt, že i přes velké množství dílů (přec jenom 7 sérií není málo) není seriál nudný nebo (příliš) opakující se. Zkrátka naprostá spokojenost, ale Voyager je přece asi o něco málo lepší :)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Velké, skutečně velké dilema... Voyager, nebo The Next Generation? Jelikož jsem dříve viděl TNG, myslel jsem si, že kapitán Jean Luc Picard bude nepřekonatelný a na Voyager jsem začal koukat víceméně proto, že TNG už neměla více dílů :) Netušil jsem však, že možná začínám sledovat nejen vynikající Star Trek, ale také jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. V tuto chvíli (tj. nedlouho po dokoukání Voyageru, kdy už nemám TNG v živé paměti) nejspíše nejsem schopen objektivně rozhodnout, který z nich je lepší. Rozhodnu tedy neobjektivně, je to Voyager :) Možná kvůli námětu a tedy většímu důrazu na postavy, možná kvůli Sedmé z Devíti, těžko říct, ale Voyager mě zkrátka nadchnul, naprosto zasloužených 5*.

Ocelová pěst (2011)

Bojující roboti, jedna z nejlepších věcí, které se ve filmu mohou objevit! :) Tentokrát jsem se trochu obával, aby film nebyl výhradně o rodiném znovusjednocení apod. Naštěstí se nestalo (tedy samozřejmě stalo, ale poměrně nenuceným způsobem) a já jsem si docela užil ten zbytek, kde do sebe humanoidní stroje buší tak dlouho, dokud se nevzájem nerozmetají na kusy. Je však třeba podotknout, že ta čtvrtá hvězdička je skutečně jen za námět...

Pařba ve Vegas (2009)

Po delší době film u něhož jsem se skutečně dobře pobavil. Zčásti to mohlo být způsobeno tím, že mi film krátil cestu autobusem do Francie, ale i tak jsem měl pocit, že na komedii tohoto typu to nebylo skutečně vůbec špatné, ba naopak. Humor je místy trochu slabší, ale nedá se říci, že vyloženě vázne. Celkově jsem byl tedy velmi mile překvapen a případnému opakovanému shlédnutí se bránit nebudu.

Sucker Punch (2011)

Asi by bylo dobré shlédnout to znovu, ale po chvíli, co jsem si nechal film "rozležet", musím konstatovat, že se mi to líbilo. Za začátku jsem byl sice mírně překvapen, protože jsem tak nějak očekával něco trochu jiného... méně drsného, ale nakonec se musí nechat, že tento film, ač se zdá být splácán z různých útržků akčních filmů, thrillerů, dramat a bůhvíčeho ještě, má svou vlastní myšlenku a ta je poměrně zajímavá. Jistým způsobem mě to tedy oslovilo, ale je pravda, že prvotní dojem byl spíše rozpačitý, protože ve filmu je tolik různých věcí, že člověk má co dělat, aby mu z toho nešla hlava kolem.

Zombieland (2009)

Nedá se sice říct, že by mě ve filmu cokoli byť jen maličko překvapilo, ale nedá se ani říct, že by mě to parádně nepobavilo ;)