• Krátkometrážní

Kůže, kterou nosím (2011)

Elena Anaya má sice krásnou figuru, ale film už v dnešní době nemá moc čím šokovat, neboť, pane Pedro, úchylnost se častěji převádí z myšlenek do reality a stává se spíše normou. Kupte si žvejku a točte radši sofistikovanější filmy.

Bajo la Rosa (2017)

Je to sice na pár místech přitažené za vlasy, ale jinak jde o parádně vygradovanou jízdu. Násilí tu není, i vzhledem k dosti úchylnému rámci, tak samoúčelné, jak se zdá, a platí přitom heslo zub za zub (dokonce doslova). Kostlivci začnou vyskakovat ze skříní a zhruba po dvou třetinách už prostě nelze nefandit perfektně zahranému záporákovi. Konec to pak posune ještě o kus dál, sice možná zbytečně, ale zato efektně.

P.K. (2014)

Ta ušatá kombinace O. Kaisera, R. Atkinsona a Robbieho Williamse mne po celý film iritovala. Jinak solidní indický bizár, sice s dobrými momenty k zamyšlení, ale pořádné zábavy bylo moc málo. A hlavní kočka byla celkem nevýrazná, ale aspoň měla krásné nohy.

Záře (1996)

Když se génius zcvokne, nebývá to vždycky zábava...

Avatar (2009)

Viděno poprvé až po devíti letech. Stokrát omletý, ekologicky zabarvený příběh o střetu civilizací, který jako by vypadl z Ábíčka, je tu obohacen o místy opravdu dechberoucí formální stránku. Ale to je vše. Nemáme-li nosnou story, nahradíme ji nákladnou počítačovou piplačkou s velkolepými akčními scénami a vše hodíme do 3D - to už tu od té doby bylo mockrát. Herecké výkony: žádné. Už se na to asi nikdy nepodívám (zato simpsonovská parodie pobaví pokaždé).

Šlechetné srdce a šlechtické korunky (1949)

Cynický příběh s ultracynickým koncem je super. Sráží ho ale nesympatický hrdina a obě mdlé herečky. A Guinness sice exceluje, ale asi je třeba o jeho rolích vědět předem, aby si divák jeho výkony jaksepatří vychutnal.

Deník strojvůdce (2016)

Osobité černohumorné téma mne velmi bavilo, atmosféru to mělo často příjemně snovou a srbský Huba jede jak herecky, tak vlakem na plný plyn. I tak mne to ale neláká k dalšímu zhlédnutí.

Dívka v mlze (2017)

Temné, vizuální, utahané, občas překvapující a docela neitalské... a úplný závěr byl laciný a dost na facku.

Vážený občan (2016)

Argentinský Alan Rickman zjišťuje, že doma není doma. Nápad fajn, i sexy holka se objeví, ovšem natočeno je to poněkud mdle a předvídatelně.