Hard Core Logo (1996)

Zaujímalo ma ako a hlavne prečo si jedna z mojich obľúbených kapiel, Billy Talent, vybrala svoje meno, a preto som siahol po titule HCL. Po zhliadnutí a spoznaní členov tejto, žiaľ fiktívnej kapely, je mi všetko jasné. Ak by boli HCL skutočný, koncertovanie s touto maximálne ŠIALENOU kapelou by bolo jednoducho FUCKED UP. Filmu nemám čo vytknúť, pre mňa bolo všetko perfektné či už uletené-šialené-geniálne charaktery, zaujímavá hudba, pútavý príbeh alebo forma akou je film natočený. Bruce McDonald to má tentoraz za 5, som však zvedavý čo prinesie, podľa mňa zbytočné, pokračovanie...

Nogizaka Haruka no himicu - Season 1 (2008) (série)

The boredoom is strong with this one. Anime ako cez kopirák. Neviem, ale naozaj neviem z akého dôvodu sa každoročne natočia desiatky na vlas rovnakých seriálov. Na pokraji smrti som vydržal úctyhodných 9 dielov, potom som sa musel prefackať a ísť sa poriadne vyspať. No a ďalšia vec z ktorej mi skoro vypadli oči z jamiek je hodnotenie (otupených) užívateľov AP...

Purinsesu rabâ! (2009) (seriál)

Nezaujímavé! Nie že by som mal od tejto háremovky nejaké očakávania, to teda nie, ale dúfal som aspoň v zakončenie, ktoré by nebolo naprosto DEBILNÉ. Posledný diel pokazil aj ten jediný dobrý dojem, ktorý som mal z tohto anime a mal som chuť rovno šľahnúť odpad. Princess Lover je situovaný do vyššej spoločnosti, nuuuuuda(hocaké iné 100x ohrané prostredie by som prijal lepšie) a jej neuveriteľne hlúpych problémov, ktoré sa nakoniec vyriešia luskom prstu. Pekné tváre a Mune s obvodom 150 naozaj nestačia.

Papa no iu koto o kikinasai! (2012) (seriál)

Ak by som mohol jedným slovom vystihnúť všetky pocity z tohto anime, tak by to bolo práve to jedno ktoré ma inokedy vie tak neskutočne vytočiť. KAWAI. Nemôžem si však pomôcť, pretože viac roztomilé, dojemné, zábavné a energické anime som nemohol od tohto dielka očakávať. Pre uspokojenie mojej zvedavosti si však jednoducho musím prečítať mangu a potom sa bude porovnávať. :) Každopádne odporúčam, silné 4★.

Jun kissa Isobe (2008)

Cafe Isobe je kaviareň do ktorej by sa každý jeden zákazník vracal s úsmevom. Obsluhovať vás tu budú tri typicky šialené a vtipné(alebo skôr smiešne) individuá, ktoré sa dostanú do viacerých ošemetných situácii. Takéto pohodové japonské komédie mi vždy dobre padnú a dokážem si pri nich skvele oddýchnuť a pobaviť sa.

Josuga no sora (2010) (seriál)

Od začiatku ma vytočilo, že anime má hneď štyri alternatívne konce. Z toho prvé tri sú celkom obyčajné, nijak zvláštne love-story. Na konci každého si autori nemohli odpustiť "zakončenie", na ktoré sa sami asi veľmi tešili, no ja som mal pocit, že toto ecchi sa v okamihu zmenilo na hentai. Tu sa dostávame ku poslednému, očakávanému príbehu. Onii-chan, fuck my brains out. A takto to ide celý čas. Neverím že niečo dokáže poraziť Koi Kaze a preto ostatné veci ignorujem..

IS: Infinite Stratos - Season 1 (2011) (série)

Infinite Stratos je pre mňa krásnym zhrnutím toho, čo na anime neznášam. Takže príbeh v skratke: Budúcnosť. IS "zbrane" ktoré dokážu ovládať Len ženy. Ichika to však dokáže tiež, navzdory tomu že je chlapec. Stredná škola plná dievčat = Hárem... ten najhorší(klišé) aký som kedy videl. Blablabla, rôzne nudné bitky v týchto "mecha-kostýmoch". Koniec si už nepamätám pretože som bol v polospánku.... Nech sa na to pozerám ako chcem, hlúpejšie anime som už dávno nevidel, teda pochybujem vôbec, že také bolo. Neznášam mecha žáner, vo väčšine prípadov nemusím ani háremovky a v tomto prípade boli tak strašne zmixované, že sa sám čudujem, ako som tom mohol vydržať až dokonca. Tá moja nezdravá zvedavosť ma raz zabije..

Onegai Teacher (2002) (seriál)

Kei je šťastný chlapík a závidieť mu môže každý jeden normálny študent. U nás je rarita, už len naraziť na mladú profáčku, zato Kei mal to šťastie a narazil si mladú, krásnu profáčku s ''D''ekoltom(if you know what i mean), a aby to bolo ešte viac zaujímavejšie, Sensei nieje práve z našej planéty. Urayamashiiiiiii. Onegai Teacher je veľmi príjemné, pohodové a milé anime s kopou vtipov, zaujímavým obsahom, nie tak skvelými animáciami(predsa len je trošku postaršie), a s ďalšími kopami romantiky a neprirodzenej drámy. Každopádne, určite stojí za zhliadnutie, obzvlášť ak vaše učiteľky sú neatraktívne ropuchy :P

Nazo no kanodžo X (2012) (seriál)

V skutku Mysterious girlfriend. Autorovi mangy šlo pravdepodobne o originalitu. Podarilo sa. Avšak, vytvoril neskutočnú sprostosť. Originálne si vymyslel nový, hlúpy druh fetišu, pridal nejaké vintage animácie a z hlavnej hrdinky spravil psychošku, ktorá človeka pri škaredom pohlade ROZSTRIHÁ NOŽNICAMI, ktoré si samozrejme zastrčí pekne späť za gaťky (moeeeeeeeeeeeeeeeee). Je mi stále záhadou, ako sa z takejto zbytočnej mangy stalo anime, toto je potupa pre Ashirogi Muto-sensei. Divácka základňa za týmto anime musí pozostávať z NEETov, tisíciek hikkikomori, japonských drag queen a samozrejme netreba zabudnúť ani na Kousaka Kirino. Mám toho na srdci ešte kopu, ale strácať čas hejtovaním tohto bezvýznamného anime je ešte viac bezvýznamné...

Boku wa tomodači ga sukunai - Season 1 (2011) (série)

Paparapapaaaaa a máme tu ďalšiu tuctovú háremovku... Boku wa tomodachi ga sukunai malo však jednu potenciálnu výhodu, ktorú však nedokázalo premeniť, v mojom prípade na hviezdičky. ''Ako si nájsť priateľov?'' To bol práve ten tromf, ten nápad držiaci toto anime nad ostatnými háremovkami a musím povedať že som bol veľmi sklamaný keď sa autori rozhodli nezobrať to po psychologickej stránke. Namiesto toho tu máme delikventa s pudingom na hlave, ktorý vlastne ani nieje delikvent. Kodaku sa každý bojí, pretože vrhol jeden škaredý pohľad, to sa však dá očakávať keďže navštevuje katolícku školu v Japonsku... S ostatnými postavami je to podobne zlé, tsundere Yozora, kráska bez priateľov, ktorá si však jedného aspoň predstavuje a na koniec sa z nej vykluje Kodakova priateľka z detsva. Tento zvrat bol nepekne predvídateľný.. Ďalej je tu tsundere vol.2 Sena, dokonalá vo všetkých smeroch a práve preto na ňu ostatné spolužiačky žiarlia, rada šliape po chlapcoch a čo nesmie chýbať je vášnivá hráčka galge. Hárem sa rozrastá o nadržanú a trochu aj psychicky narušenú Riku, samuraja Yukimuru a dve lolitky z ktorých je jedna mníška a druhá Kodakova sestra. Vie mi teraz niekto povedať či to môže byť ešte väčšie klišé? Odpoviem si sám, áno môže. Keď si založia klub a začnú s aktivitami(karaoke, výlet na pláž, hranie galge ktoré skôr pripomínalo SAO, otravné hádky medzi dvoma tsundere etc.) je toto anime už dávno stratené. Aby som len nekydal OP bol počúvatelný, animácie boli na dobrej úrovni, zahliadol som tam charaktery zo seriálu Oreimo, čo ma celkom potešilo, seriál bol v celku vtipný aj keď im snaha o sarkazmus teda totálne nevyšla a som opäť pri kydaní... Z tohto vyplýva že tie 2* sú pre tento seriál akurát, asi dám šancu aj druhej sezóne a budem zvedavý či sa to aspoň trochu napraví.