Volte mě! (2012)

Will Ferrell + Zach Galifianakis = Kopa smiechu, smutné je však, že po prvých 30 minútach to človeka prestane baviť, zasmeje sa už len pár krát a film sa stane tým, čo mu bolo súdené od jeho vzniku. A to je slátanina, ktorá ma štúdiu nahnať kopce peňazí. Každopádne, pri vypnutom mozgu medzi sviatkami je to ideálna voľba...

NHK ni jókoso! (2006) (seriál)

Vitajte vo svete NEETov, hikkikomori, zlých organizácii, ktoré pre vás každodenne plánujú spiknutia, a iných trafených ľudí. Osud hlavného hrdinu je šedý, ba až zúfalo čierny. Pred sebou nemá žiadnu budúcnosť, pretože kvôli svojej fóbii už dva roky neudržiava kontakt so žiadnymi ľuďmi a päty z domu vytiahne len keď potrebuje nakúpiť. Zavretý medzi štyrmi stenami, sám a bez štipky zdravého rozumu je dennodenne nútený počúvať otravný song ktorý mu nedá spať a rozmýšľa nad tým, čou vinou sa z neho stala taká troska. Sato-kun je teda poriadny ''týpek'' a keď spojí sily s Yamazakim a Misaki-chan, budete im držať palce, nie len na rukách. NHK ni youkoso! je anime ktoré ma dostalo od prvého dielu, páčilo sa mi po všetkých stránkach a jednoducho mu nemám čo vytknúť. Aj keď sa tu väčšinou riešili problémy vážneho charakteru, tvorcovia, tu a tam, šikovne vložili humornú scénku. Toto riešenie by som vo väčšine bežných filmov nebral pozitívne, no NHK nie je len tak obyčajné. Ktoré iné anime sa predsa môže pochváliť hovoriacimi domácimi spotrebičmi? Pre istotu si prečítam aj mangu a som zvedavý ako moc sa od anime líši.

Ai to Makoto (2012)

Pravdupovediac, vlastne ani neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Keď som sa na film vrhol, nevedel som že sa jedná o muzikál a táto skutočnosť ma celkom prekvapila. Nemôžem však povedať, že to bolo príjemné prekvapenie. Piesne sú veľmi priemerné, časom otravné a predvádzanie mnohých bolo ako keby vystrihnuté z anime. Film je natočený podľa shounen mangy a vskutku to aj tak vyzerá. Vážne som bol presvedčený, že Ai to makoto by oveľa viac sadla animácia, než hraný film. Presne taká, akú môžme vidieť na začiatku a konci filmu. Postavy sa mi zdali až príliš idealizované a tie ktoré neboli vyzerali napr. ako japonský Karel Gott, jedna dievčina dokonca veľmi podarene pripomínala drevorubača. Keďže je Ai no makoto v prvom rade romantický film, prirodzene som čakal aj nejakú tú romantiku. Tú však Miike alebo skôr Tsumabuki zabil nie zlými, ale skôr prehnanými bitkami. Musím spomenúť aj predvídavý koniec, ktorý je vlastne posledným pokusom zahrať divákovi na city. Neviem prečo, ale aj napriek všetkým týmto negatívam ma film pobavil a pripomenul mi Sonovo Ai no mukidashi aj keď kvalitou sa Miike ani len zďaleka nepriblížil. Solídne 3*

Tokijští kmotři (2003)

Zdá sa že som našiel ďalší film, ktorý budem opakovane sledovať každé Vianoce, až pokiaľ nebudem jeho lajny kričať zo sna. Satoshi Kon doslova prinúti diváka veriť na zázraky svojím absurdistickým, rozprávkovým a čarovným príbehom.

Bakuman. (2010) (seriál)

Natočiť anime o mange je celkom nezvyčajný avšak veľmi zaujímavý nápad. Hlavný hrdinovia sú neskutočný idealisti a romantici, obaja Saikou aj Shujin sú dobre napísaní a ľahko sa s nimi človek(študent :P) stotožní. Z pohladu animácie je pravda že od middle school až po univerzitu sa im nezmenil ani vlas na hlave, no v ostatných smeroch dospeli a sú ešte viac trvdohlavý, odhodlaný splniť si svoj sen, tomu ja hovorím otoko no roman. Prvej sérii nechýba vôbec nič, trochu ma len mrzí že to tu videlo tak málo ľudí. V druhej sérii mi troška vadilo, ako moc menili a pretvárali rôzne charaktery, stále je to však starý, dobrý Bakuman. Som zvedavý čo prinesie tretie pokračovanie... Každému fanúšikovi mangy odporúčam Bakuman. pozrieť.

Ičigo 100% (2005) (seriál)

Od zhliadnutia prešiel sotva týždeň a ja som už takmer zabudol, že som vôbec videl nejaký ''Ichigo 100%''. Toto nerobí dobrú vizitku, ako seriálu, tak i mojej pamäti. Pôvodne som bol odhodlaný dať až 3 hviezdičky(pre tento seriál by to bol zázrak), no po krátkom premýšľaní dávam ''zaslúžené'' 2. Ichigo 100% je typická háremovka zo všetkými jej neduhmi, nechýba klasická romantická zápletka a takisto ani miestami vtipný humor. Toto všetko však nečiní ''Jahodu'' ničím iným ako len obyčajným stredoškolským anime, s nanútenými prvkami ecchi a tuctovým príbehom.

Zpátky ve hře (2012)

Nikdy neodpisujte Clinta Eastwooda. Pohodový, jednoduchý a ku koncu až rozprávkový príbeh ma celkom rýchlo zaujal. Asi to bude tým, že drámam spojeným so športom jednoducho neviem povedať, nie. Lorenzovi debut v celku vyšiel, teda film nieje žiadna katastrofa, no zas to nieje ani nič geniálne. Na mieste je tu hlavne Clintov sarkazmus, kvarteto skautov, často som sa prichytil škeriť pri ich vtípkoch. Jedna z vecí ktoré mi tu nesedeli bol casting (veľa nesympatických protagonistov a slabé výkony), ďalej neskutočne klišé romantika...Po uvažovaní, som sa nakoniec rozhodol dať 4 hviezdy aj keď nie sú zrovna čisté.

Hjóka (2012) (seriál)

Oreki je Sherlock ktorý sa zaoberá naozaj zvláštnymi vecami, ono to síce nieje tak že by chcel, ale nakoniec je to vždy vtipné, trochu aj napínavé a prekvapivo veľmi chytré. Hyouka je pohodovka, odporúčam kažému kto má rád ''záhady'' aj keď sú to len banality. V tom je však kúzlo tohto anime :)