Med a čtyřlístek (2005) (seriál)

Hachimitsu to Clover je anime s tak moc jednoduchým príbehom, je však spracované asi tým najgeniálnejším spôsobom. Po pár dieloch o strastnom živote skupinky vysokoškolákov, som sa do "štvorlístku" zamiloval. Spôsob akým je tento seriál podaný je jedinečný a s niečím podobným som sa stretol jedine pri taktiež skvelom Mushishi. Geniálna hudba ktorá sprevádza celý seriál navodzuje skvelú atmosféru a v istom bode človek zistí že, prežíva príbeh spoločne s hlavnými hrdinami. Postavy ako napríklad Morita-senpai alebo Hagu-chan si budem pamätať ešte veľmi dlho a mám pochybnosti že sa ešte stretnem s niečím podobným. Naozaj tu nieje čo kritizovať, všetko sa mi veľmi páčilo od animácie, cez príbeh až po openingy a endingy. Päť hviezdičiek je žalostne málo..

Tasogare otome x Amnesia (2012) (seriál)

Tasogare otome x Amnesia bolo vzhľadom k príbehu a žánru pre mňa jednoznačne povinnosťou. No a po zhliadnutí sa dostavila aj príjemne prekvapivá spokojnosť. Duchovia, staré kliatby a všetky ostatné fantasy vecičky ktorými sa Japonci pýšia boli veľmi zaujímavé, občas možno aj strašidelné a to hlavne vďaka skvelej hudbe ktorá vytvárala perfektnú atmosféru. Anime je takisto veľmi vtipné, nechýba ani zaujímavá romantická zápletka a koniec ako sa patrí, plný emócii. Dojem mi občas pokazili miestami tupé dialógy a zbytočné šarády. Zabudol som spomenúť geniálny opening, ktorý si budem ešte dlho prehrávať v mysli.

Nanking! Nanking! (2009)

Nanjing! Nanjing! je film na jednej strane skvelý a na druhej zas strašný. S takýmito filmami sa v poslednej dobe stretávam dosť často, či už chcene alebo nie. Väčšinou neviem čo si mám myslieť pretože film je naozaj skvelo natočený, no jeho obsah je veľmi krutý a viem že osudy týchto ľudí boli naozaj skutočné... Páčilo sa mi tu hlavne, že film poukazuje na príbehy ako čínskych tak aj japonských ľudí/vojakov. Ich osudy sú rovnako mizerné, vo vojne sú si všetci rovní. Neviem či zámerne, ale tento film diváka núti nenávidieť a zároveň aj ľutovať armádu Impéria a to hlavne prostredníctvom kapitána Kadokawu. Ďalšia zaujímavá vec je, že film zosobňuje dokonca aj nacistov ako dobrých, starajúcich sa ľudí, ktorí sú však len bábkami svojho vodcu... Rozhodne je film veľmi zaujímavý a určite ho odporúčam zhliadnuť.

Claymore (2007) (seriál)

Claymore je dosť ťažké opísať. Seriál má svoje klady, ale samozrejme aj zápory ktoré ich teda o dosť prevyšujú. Zo začiatku som Claymore dokázal pozerať len po 7 epizódu, po pol roku som sa rozhodol že to konečne dokončím a zvyšok som stiahol za 2-3 dni. Pauza mi očividne prospela a chvíľu som dokonca rozmýšľal aj o 4 hviezdach, toto by sa stalo keby sa koniec opäť tak strašne nepokazil. Od nejakej 20 epizódy sa v podstate nič nezmení a je to všetko o tom istom, žiadna inovácia, nič čo by prinieslo želaný "wow" efekt. Pochváliť môžem animácie, súboje, veľmi dobrý bol Arc o Terese, no môj celkový dojem to však už nezlepší.

Skyfall (2012)

Vedel som že Skyfall bude skvelý film, ale netušil som až do akej miery. Hneď od začiatku na diváka Mendes vrhne neuveriteľnú porciu kvalitnej(Bournovskej) akcie, potom príde veľmi pestré a zaujímavé intro, ktoré doprevádza výborná pieseň od Adelle. Už po týchto krátkych okamihoch som vedel že hodnotenie po 5 proste klesnúť nemôže. A keď si človek myslí že to lepšie už ani nemôže byť, Mendes diváka opäť veľmi rýchlo vyvedie z omylu a vypustí naňho 2 hodiny čistej extázy. Čo sa týka samotného Bonda, Craig je jednoznačne ďaleko najlepšou voľbou a nahrádzať ho rozhodne netreba aspoň ďalších 10 rokov. Vo filme samozrejme nemôžu chýbať nádherné autá a ešte krajšie ženy, typický britský bloody humor a skvelý záporák ktorému možno až začnete fandiť. Som rád že sa autori vybrali tou starou dobrou cestou a vynechali všetky možné aj nemožné gadžety. Nech sa na to pozerám, ako chcem tento Bond je ďaleko najlepší a 5 hviezdičiek je preň jednoducho málo :)

Zenigeba (2009) (seriál)

Zenigeba bol môj prvý japonsky neanimovaný seriál, bol som veľmi zvedavý ako vyzerajú tie ospevované japonské a kórejské drámy a voľba padla práve na túto vec. Seriál si ma podmanil hneď prvým dielom a aj napriek zvláštnej kamere, som sa od neho nevedel odlepiť. Peniaze, zatiaľ som nevidel žiadny lepší film/seriál ktorý lepšie popisuje posadnutosť nimi. Zenigeba je krutý, brutálny, bezcitný, šialený a geniálny seriál, nesnaží sa nič prikrášľovať a na rovinu ukazuje ako to chodí v rozličných svetoch chudobných a bohatých. Postava Gamagori Futara je skvelo napísaná, zahraná patrí medzi tie ktoré si budete dlho, dlho pamätať..

Amazing Spider-Man (2012)

Marc Webb mi pripravil celkom milé prekvapenie. Vedel som že reštart Spidermana bude z veľkej časti to, čo sme videli v Raimiho verzii. Od filmu som nič nečakal a možno práve preto, ma nakoniec celkom pobavil. Obaja Garfield aj Maguire sú Spidermani rovnako nízkej kvality a myslím že pre pokračovanie by si mali autori nájsť niekoho iného. Na druhej strane Rhys Ifans a Emma Stone boli pre mňa celkom sympatické voľby. Ako film, pri ktorom nechcete moc premýšľať je toto ideálna voľba 60%

San geng 2 (2004)

°Dumplings° S istotou môžem povedať resp. napísať že som v živote nevidel nič nechutnejšie ako práve poviedku od Fruit Chan-a. Ostal som trochu zaskočený, vydesený a keď som sa dozvedel že takéto veci sa v Číne praktikujú bežne tak mi bolo... ZLE. Teraz ma však už na tomto svete asi nemá čo prekvapiť a Ovocíčko to natočilo v skutku napínavo a pekne. °Cut° Vravel som si: ,,Len aby tam zas nebolo nechutné, lebo mi už bude naozaj zle." Potom prišla prvá scéna a zrazu som váhal či film vôbec dopozerám, našťastie sa všetko obrátilo k lepšiemu, ak sa to tak dá povedať. Chan-wook Park opäť natočil film, aký od neho mám rád a nesmie v ňom chýbať pomsta ;). Hraničná situácia, z prvu beznádejná dráma a postavy môžu začať šalieť... °Box° Miike-ho som tento krát moc nepochopil alebo ma skôr nezaujal. Bolo to jeho tradične kvalitné psycho ale prvé dva filmy ma asi moc vyšťavili...

Police Story 3 (1992)

Od prvých dvoch častí sa mi zdal film príliš odlišný, až po skuknutí som si uvedomil že Jackie prenechal režisérske kreslo v rukách Tonga. No, nakoniec si aj tretie pokračovanie zachovalo veľmi solídnu porciu akcie a humoru, na akú sme v tejto sérii zvyknutí. Chýbal mi však presvedčivejší soundtrack...

Inujaša - Kankecu-hen (2009) (série)

Inuyasha, ako seriál, za tie roky celkom dospel. V tomto finálnom akte nie sú, už žiadne preťahovačky, na druhej strane prvých pár dielov ani neviete čo sa okolo vás deje. Postupne sa všetko ustáli a finále si vychutnáte vo veľmi vysokej kvalite.