Barbar (2009)

Brutální poetika. Refn má prostě setsakrafest vizuální vkus. A taky hudební. __ No a pokud někdo nechce na celej film koukat, tady to má v patnácti minutách v kostce, navrch s nádherným songem mojí oblíbený kapely (samozřejmě spoilery).

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Z počátku jsem byl nadšenej a tleskal nejen Maďarům, ale i sobě, jakej jsem pašák, kolik jsem toho už viděl a co všechno poznávám. Je to fajn prácička pro milovníky filmu, ale přece jen mi ta forma postupem času zevšedněla, neudržela moji pozornost a bylo po velký zábavě.

Občanský průkaz (2010)

Jsem z toho trochu smutnej, tohle snad ani nebylo točený pro radost... Jako, určitě není nic špatnýho na tom vyvolávat v dnešní mládeži odpor ke komoušskejm režimům, ale zase vocaďpocaď, takhle to tady běžně, milé děti, opravdu nevypadalo. Takže pokud se chcete zasmát u jednoduchýho povídání z oněch dob, pusťte si Pelíšky, pokud chcete trpět u silnějšího příběhu, pusťte si Pouta. Tohle byl jen mišmaš s jediným cílem - hanit a ohýbat.

Hrůzná minulost (2012)

Krásnej krimi-horror s pomalejším rozjezdem, kterej mi byl velice sympatickej hlavně díky zajímavýmu lakonickýmu pojetí. [90%]

Suprhrdina (2008)

Škoda pár lacinejch trapností včetně prdících scének, jinak je to totiž superparodie s několika světovými gagy. Doktor Whitby a video s Cruisem rullezz. [90%]

Flákači (1995)

Tak jsem si to dal po těch pětadvaceti letech a bylo to zklamání, už jsem na to asi starej. Nejvíc mě vlastně rozesmála až v závěru Brenda se svým sólem na bicí. Teen komedie.

Ztraceni ve vesmíru - Série 1 (2018) (série)

Tohle je tak nádherný téma...! Ale bohužel, už přes padesát let existence vesmírných Robinsonových se to ještě nikomu nepovedlo obstojně uchopit. Do další série raději nejdu.

Temné léto (2019) (seriál)

Asylumáci natočili pro Netflix zombie seriálek. A jejich rukopis je trochu znát. Nic novýho pod sluncem, jseš kousnutej nebo prostě nějak chcípneš a za chvíli je z tebe zombík, kterýho jde zneškodnit jen průstřelem mozku, popřípadě jeho rozmlácením. Asi proto většina postav se zbraní v ruce nejdřív vyprázdní zásobník do trupu nemrtvejch, přestože je to ani trochu nemůže zpomalit, natož zastavit. Hlavně že kdejaká baba, která tu přijde ke kvéru, si hned zkušeně otestuje mířidla, zaujme postoj letitýho mariňáka a vůbec se chová, jak kdyby prošla základní vojenskou službou s několika akcemi v terénu. __ S výjimkou asi dvou dílů, ve kterých se něco opravdu důležitýho řeší (na čí stranu se postavit apod.), je to jen bezduchý dílo s okoukanejma honičkama, ve kterým si ani nemáte šanci najít cestu k nějakým postavám, snad s výjimkou plochý Vietnamky (prvních pár dílů jsem váhal nad pohlavím) a hispánskýho Williama.

Noc hrůzy (1985)

Na komedii málo komediální, na horror málo horrorový. Klasickej případ filmu, kterej mohl oslovit v době vzniku, ale dnes je spíš k pousmání, rozhodně žádná nadčasová záležitost. Bylo to dlouhý, zhusta nudný a malinko to zachránila poslední dvacetiminutovka.