Stranger Things (2016) (seriál)

Parádní rozjezd, ale ztrácí to kouzlo poměrně brzo, když je vše prozrazeno a už jen čekáme, jak moc dobře nebo špatně to asi dopadne. Skvělej David Harbour a všechny děti, jen se mi nedobře dívalo na anorektičku Natalii Dyer.

Drahokam (2019)

Tohle je unikum. Strašně otravně nervózní film. Pořád jsem měl tendenci to přetáčet nebo dokonce vypnout, ale ani jednou jsem na ovladač nesáhl. Sandler jako kšeftmanskej král kokotů, kterýmu jsem ovšem neodolal fandit a závěrečnej zápas jsem prožíval, jako kdyby hrál live můj nejoblíbenější tým finále Ligy mistrů. Skvělej a těžkej hudební podkres umocňuje tu všudypřítomnou nervozitu. Tohle fakt není film do nepohody.

Dracula (2020) (seriál)

Mně se to líbilo. Dobrý a vtipný. Starej hrabě Dracula v prvním dílu úplně úchvatnej a nejlepší ze všech Draculů vůbec. A nepsali to žádní blbci, to fakt cením. Sice je tu jedna záležitost, o který už bych nemusel psát, protože je to vlastně dávno zaběhnutá věc, ale přesto vím, že se zmínce o ní nevyhnu nejen teď, ale často i v budoucnu, a totiž... prostě už se celkem dokážu oprostit od těch všech ideologickejch prasáren, genderový a rasový korektnosti, kdy je strašně důležitý zakomponovat do díla hlavně niggas, stejně jako všechny ostatní "barevný" rasy, a to často i tam, kde nemají co dělat, přihodit k tomu nějaký teplouše, u hlavních známých a historicky zaběhnutých postav vyměnit pohlaví (zatím jsou ve hře jen male/female, ale i novodobý zrůdy určitě mají budoucnost), prostě uspokojit všechny "menšiny" a nikoho neurazit, že jo. Dneska na to narazíte všude. Mám kvůli tomu přestat sledovat filmový a seriálový novinky? Nebo tomu v hodnocení nasolit odpad, i když je to jinak fajnově provedený? Těžkej vnitřní boj. Já se chci bavit, tak trošku srabácky ustupuju, zvykám si, koušu a toleruju, když to není přespříliš, hodnotím podle filmařský kvality a zábavnosti, ale můj pohled na svět a životní názory to nezmění, nebojte.

Rošťáci (1985)

Indiana Jones pro děti. A když říkám pro děti, tak tím opravdu myslím jenom pro děti.

Díra u Hanušovic (2014)

Trochu pomalejší a zdánlivě nezajímavej rozjezd, takže nenechat se ukolíbat. A ano, nejhorší na tom byl strojenej přízvuk většiny herců. Hodně silný tři***.

Kniha džunglí (2016)

Během tří dnů jsem viděl obě nejnovější "Knihy džunglí", takže můžu poměrně začerstva porovnávat. Oba filmy jsou super, ale jako vítěz mi vychází Serkisův Mowgli: Legend of the Jungle, přestože v poslední půlhodince trochu uvadá. Jednak se víc drží předlohy hlavního příběhu Mauglího a pak je taky mnohem drsnější, syrovější, chtělo by se říct realističtější, než Favreauova klasicky uhlazená Disneyovka s písní na rtu, která je spíš tou rodinnou verzí.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Během tří dnů jsem viděl obě nejnovější "Knihy džunglí", takže můžu poměrně začerstva porovnávat. Oba filmy jsou super, ale jako vítěz mi vychází Mowgli: Legend of the Jungle, přestože v poslední půlhodince trochu uvadá. Jednak se víc drží předlohy hlavního příběhu Mauglího a pak je taky mnohem drsnější, syrovější, chtělo by se říct realističtější, než Favreauova klasicky uhlazená Disneyovka s písní na rtu, která je spíš tou rodinnou verzí. Serkis mě příjemně překvapil a pokud jsem dal Favreauovi čtyři hvězdy, tady musím dát o jednu víc. [90%]

Pixely (2015)

Totální chujovina, dobrá ke sledování možná tak při zavařování okurek nebo žehlení košil, která má svý silný momenty, jako třeba nečekaná řeč Zázračnýho dítěte k mužstvu Navy Seals. Předpokládám, že každej hráč arkád si přihodí hvězdičku, stejně jako já.

Temná věž (2017)

Musím si zanadávat na stopáž. Na tom by nakonec nebylo nic divnýho, kdybych tentokrát neláteřil nad tím, jak to necitlivě ořízli, z knížek použili minimální minimum a celej film vlastně smrskli do tří rozplizlejch scén (úvod s útěkem, část v domorodý vesnici a finále). S tímhle se přece měli pomazlit mnohem víc! A to mi zrovna ani moc nevadil černej Roland, chm. ___ Stejně jsem zvědavej, i když po tom teda vůbec netoužím, jestli se někdy dočkáme třeba bílýho Black Panthera...

Eli (2019)

Ten kluk nebyl zrovna nejlepší volba, jinak by to bylo za čtyři.