Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Ale jo, i takovouhle bandu vymaštěnejch řepáků je možný na vodě potkat. Nejzábavnější na celým seriálu je vlastně hledání chyb. A že jich tam je! Fakt jsem nevěřil, že to střihal Brožek a že je to točený v tomhle století.

Hellboy: Královna krve (2019)

Uff, to teda byly předstartovní obavy! A přitom naprosto zbytečný. Tenhle Hellboy je totiž jen o malinko míň vtipnější než ten del Torův, kterýho bezmezně miluju, jinak je vše (až na obsazení Milly) v naprostým pořádku.

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak, a pevně doufám, že je konečně všem Terminátorům vracejících se pořád dokola v čase se stále stejným úkolem, i všem Legiím a Skynetům konec. Pár trikovejch scének je sice vždycky super, ale štve mě, že už se tu několik let ždíme suchý triko a úplně mě vytáčí Terminátoři každým dílem vymakanější, nezničitelnější a téměř dokonalejší než bůh. To je prostě na palici sledovat, když víš, že je nemůže odrovnat pomalu ani jaderná bomba a není se před nimi kam schovat. Prostě čeho je moc, toho je příliš a koukat při tom všem ještě na čtyřicetikilovou šedesátku Sáru Connorovou, která navíc vypadá na osumdesát, jak si podává cvičený vojáky a Terminátorovi je zdatným soupeřem, to mi teda fakt poser prsa. Už to proboha nechte spát.

Ad Astra (2019)

MacGyver Pitt na výletě Sluneční soustavou kvůli záchraně lidstva. Za mě skvělý, i přes nejotravnější momenty filmu, a to asi tisíc psychologických testů, hodnocení a self-rozborů.

Machři (2010)

Adam Sandler je dobrý člověk.

Doblba! (2005)

Vachler nikdy neměl moc smysl pro humor, nežere maso, no. Ale druhá půlka dobrá.

Mládeži nepřístupno (2013)

Vzhledem k tomu, jakej je to (místy i fekální) bizár, opravdu udivuje to věhlasný obsazení. Na druhou stranu je ale fakt, že skutečný hvězdy si zahrály v těch mírnějších povídkách, který jsou zároveň i nejlepší, jako ta první s Winsletkou a tuším že druhá, s Naomi Watts.

Barbar (2009)

Brutální poetika. Refn má prostě setsakrafest vizuální vkus. A taky hudební. __ No a pokud někdo nechce na celej film koukat, tady to má v patnácti minutách v kostce, navrch s nádherným songem mojí oblíbený kapely (samozřejmě spoilery).

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Z počátku jsem byl nadšenej a tleskal nejen Maďarům, ale i sobě, jakej jsem pašák, kolik jsem toho už viděl a co všechno poznávám. Je to fajn prácička pro milovníky filmu, ale přece jen mi ta forma postupem času zevšedněla, neudržela moji pozornost a bylo po velký zábavě.

Občanský průkaz (2010)

Jsem z toho trochu smutnej, tohle snad ani nebylo točený pro radost... Jako, určitě není nic špatnýho na tom vyvolávat v dnešní mládeži odpor ke komoušskejm režimům, ale zase vocaďpocaď, takhle to tady běžně, milé děti, opravdu nevypadalo. Takže pokud se chcete zasmát u jednoduchýho povídání z oněch dob, pusťte si Pelíšky, pokud chcete trpět u silnějšího příběhu, pusťte si Pouta. Tohle byl jen mišmaš s jediným cílem - hanit a ohýbat.