Dr. Dolittle 2 (2001)

Fórky ve filmu s roztomilejma huňáčema, huňáčkama a ještěrkama jsou sotva k pousmání, ale já mám slabost pro mluvící zvířata, tak hvězdičku přihazuju.

Machete (2010)

Než šel film do finiše, byla to jasná pětihvězdičková záležitost. Sympatickej bručoun Danny, skvělí De Niro, Fahey a Johnson, vtipu, akce a hlavně nadsázky tak akorát. Závěr byl ale moc přeplácanej a přemrštěnej, až mě to skoro naštvalo, takhle ujetý šlápnutí na plyn mi nesedlo. Přesto je to ale super odsýpající zábava.

TRON: Legacy 3D (2010)

Povedený sci-fi! Krásně udělanej "počítačovej svět" s parádní atmosférou. Pár věcí, jako že hlavní hrdina neměl sebemenší problém v jakýkoli vypjatý situaci (kór potom s adaptováním se v pro něj zcela novým virtuálním prostředí - a rovnou hrrr do boje na život a na smrt), perfektní muzika chvílema přebíjela obraz až jsem opouštěl děj a ponořoval se čistě do hudby a .... to je více méně asi všechno a vlastně mi ty "nedostatky" ani moc nevadily, takže dávám za jedna minus.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Po více dílech musím zvýšit na čtyři hvězdičky, hlavně díky vynikajícímu Vetchýmu. Ten vyčnívá nade všechny a opravdu mě dokáže snad při každý jeho scénce rozesmát. Zároveň mi přijde, že s počtem dílů stoupá i zábavnost, rozjezd byl slabší. Je jasný, že seriál není zdaleka pro všechny, ale kdo se pohyboval nebo stále pohybuje ve fotbalovým (možná i obecně sportovním) prostředí, obzvláště na takový úrovni jakou prezentuje právě tenhle seriál, si to pravděpodobně užije.

Sherlock Holmes (2009)

Po zhlédnutí traileru jsem se dlouho bál do toho jít. Režie vyfetlej Ritchie, Holmes nevypadá ani trochu jako Holmes, s někým se tam dokonce i bije v ringu a nakonec je po líbací scénce připoutanej zcela nahatej k rámu postele - že by ještě ke všemu svůdník? No Fuj. Po prvních deseti minutách ale bylo po nejistotě a já se slušně bavil. Tenhle Sherlock je jinej a chápu milovníky klasiky, že ho absolutně odsoudí. Mně ale nakonec vůbec nevadilo, jak Holmes vypadá, že je šáhlej a umí rozdat ránu, že film není "zadumanej, temnej a pomalej", jak to u Sherlocka bývá, a že je hozenej do komedie... Zábava, vynikající Downey a po prvnim zkouknutí téměř pět hvězd.

Avatar (2009)

Je možný, že až si pustím tenhle film třeba za deset let, bude pro mě jen prachobyčejně průměrnej, protože vývoj trikařiny letí pořád rychle kupředu a to co Avatar momentálně řadí mezi mý nejoblíbenější snímky je hlavně vizuální, triková stránka. Ale to bude třeba až za těch pár let. V tuhle chvíli je mi úplně u zadnice, že děj je jednoduchej a předvídatelnej, zrovna tak jako postavy v něm a já nevím co ještě všechno by se tomu dalo vytknout (a taky vytýká). Já od toho nečekal nic víc než to, čeho se mi nakonec dostalo. Nádhernou sci-fi pohádku jsem si užíval od začátku do konce a sakra hltal každej záběr.

Nechoď klepat na dveře (2005)

Sice dost jednoduchej, ale příjemnej, hezky barevnej film. Vadilo mi jen, že v některých situacích se postavy chovaly debilně. To, že hlavnímu hrdinovi jebne a rozhodne se prchnout uprostřed natáčení svýho novýho filmu napravovat průsery, který dokázal vyprodukovat během svýho nespoutanýho řádění v minulosti, by ještě šlo. To, že cestou ničí svoje kreditky a zahazuje mobily už mě trochu vytáčí a vrcholem bylo setkání s jeho synem, kterej chytne amok a začne lítat po městě jako magor, z okna svýho bytu vyhází veškerej jeho obsah včetně gauče, na kterým pak střídavě přímo na silnici vegetujou skoro všechny hlavní postavy filmu a ještě na tatínka startuje se zaťatejma pěstičkama... no úlet. Já s tím teda nemám zkušenost, ale kdybych ve dvaceti jako poloviční sirotek zjistil, že můj fotřík žije (což se mu matka vlastně snažila v minulosti říct, ale nějak jí moc neposlouchal) a vyhledal mě, choval bych se trochu jinak, aspoň teda myslím.

Twilight sága: Zatmění (2010)

I přes průser v podobě Twilight sága: Nový měsíc, kdy jsem v kině skoro usínal, jak to bylo nudný a zdlouhavý, jsem prostě musel Zatmění vidět, už jen ze zvědavosti jestli dojde ke zlepšení, ale hlavně proto, že mám upíry jednoduše v oblibě. K mírnýmu zlepšení opravdu došlo, nudnejch romantickejch scének je asi o jednu míň, jinak se ale všechno opakuje. Děj by se dal vtlačit do půlhodinový stopáže - Indián pořád blekotá, že s ním by tý nerozhodný holce bylo líp a akce je nehorázně málo. Zajímavý bylo aspoň vyprávění dvou upírů, jak k nesmrtelnosti přišli a ocenil jsem taky náznaky vtipu, zejména v Edwardovým podání. U něj mi ale vadilo, jak má ošklivý uši. Od tý doby, co jsem to zaregistroval, jsem je pořád musel študovat a rušilo mě to skoro stejně jako huhňání a vychcaně ignorantskej výraz Belly. Celkově o malinko lepší než předchozí pokračování týhle (zatim) trilogie.