• Krátkometrážní

Khid thueng withaya (2014)

Do cizích deníčků by se nahlížet nemělo, ale bylo by chybou se o slova, vepsaná do něj od krásné učitelky Ann, připravit. Na spoustě stránek popsala své pocity a nálady, které osamoceně, respektive jen se svými neposednými žáčky, prožila během roku ve škole ukotvené na moři. V tomhle místě bez signálu, daleko od civilizace, ji posléze vystřídá ňoumovitý Song, tajemný deník objeví a na romanci, kterým se běžně ve světě celuloidu vyhýbám, je zaděláno. Naštěstí lehce, úsměvně, s nádechem exotiky a hlavně tak nějak jinak, než je běžný filmový konzument zvyklý, protože asijská kinematografie dokáže vždy překvapit ..

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Chtěl bych být menší, a ještě menší, až bych byl nejmenší na celém světě. Ne, já nechci být trpaslíkem, ale aspoň na nějakou dobu jsem se stal mrňouskem. A pokud bych se s některým z nich měl ztotožnit, tak bych chtěl být asi tím berušákem, ze začátku vystrašeným ze všeho kolem, ovšem později hrdinou bez bázně a hany. Ale klidně i tím samotářským pavoučkem žijícím v tom svém psycho domečku. Výběr havěti je tu obrovský, takže proč si neužít ta dobrodružství jejich očima ..

Danny Mac Askill: The Ridge (2014)

Nádherný kolo. Já tedy raději ty od Scotta, jenže ten můj krasavec není full, tudíž na něm nemůžu dělat tak divoký kousky jako Danny na tom celopéru Santa Cruz Bronson, takže sem s ním ..

Godzilla (2014)

Nenapadlo by mě, že ta přerostlá ještěrka může být taky klaďas, ale za to může moje neznalost většiny předchozích filmů o ní. O to víc má ale nastudováno režisér Gareth Edwards, takže jako skutečný fanoušek žánru natočil přesně to, co popcornový divák neočekává a Godzillies (dle vzoru Trekkies) snad nějaké to oko přimhouří nebo se s touhle verzí rovnou ztotožní. Za sebe můžu napsat, že jsem někde mezi oběma tábory, tudíž překvapen hrou na schovávanou všech monster až do závěrečného finále, ale to je spíš plus než výtka ..

Psychopat z Green River (2008) (seriál)

Skutečný příběh o zabijákovi od Zelené řeky. Pokud byste o něm chtěli vědět víc, tak není nic jednoduššího než se mrknout ke mně do deníčku a zjistit, jakže to s ním bylo v reálu ..

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Pohádka pro chytré děti, které nemají mezery v žádném školním učivu, takže při pohledu na animovaného Einsteina s úsměvem na tváři vykoktají jeho teorii relativity a ještě přitom během padesáti sekund odehrají Chopinův Minutový valčík. No to je toho, šprťouni. Ale já vás dostanu, to si pište. Tak schválně ; ) Malý Sherman si ořezává prst ořezávátkem. Pokud jsou jeho ruce 1 metr dlouhé a rychlost zvuku procházejícího přes diamant je menší než rychlost světla, kolik ještě prstů si Sherman ořeže, než ucítí bolest? A teď se předveďte : ) .......................................................................................... (OK, tak já vám to teda prozradím, když jinak nedáte. Sherman si ořeže ještě 4,5739093 prstu. Tedy pokud ovšem nepočítáme s tím, že Sherman má prsty jen tři : ))

The Prodigy - Charly (1991) (hudební videoklip)

S touhle umňaukanou číčou se zrodil rave ..

The Prodigy - Omen (2009) (hudební videoklip)

Takovej poklidnej cajdáček na dobrou noc, jen ten xylofon dělá hroznej brajgl ..

The Prodigy: Baby's Got a Temper (2002) (hudební videoklip)

Jelikož se jedná o klip natáčený jen kousíček od mého domova, tady u nás na Kladně, a ještě k tomu se na něm podíleli moji oblíbení ping-pongáři z Traktoru, tak je to bez výhrad za pět mlékem ochucených hvězdiček ..

The Prodigy - Firestarter (1996) (hudební videoklip)

Keith Flint (i když pro mě je to díky jeho image spíš Šáša Krusty) s tou svojí ďábelskou vizáží mě baví dodnes. Díky němu se stal na nějakou dobu rebel i ze mě .. rozčepýřené vlasy v barvě zralého banánu, obličej mi zdobilo něco piercingů, na uších věčně sluchátka, takže při výpravách ven do ulic nebohé babičky raději přecházely na druhou stranu chodníku ..