• Krátkometrážní

Strážci Galaxie (2014)

Groot s hlasem Vina Diesela toho sice moc nenakecal, ale jednoznačně zastínil všechny ostatní. Takže milý Ježíšku, příští rok chci vánoční dárky objevit pod ním a ne pod nějakým obyčejným smrčkem ..

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Kdyby byly v rybníce ryby nebyla by v televizi o letošních Vánocích k vidění takhle poťouchlá pohádka o bezprizorním rybodlakovi, marnivé prostopášné královně a princezně, která posiluje, aby uzvedla svého budoucího chotě. Ale že ryby v celém království kvůli ukradenému rybímu oku nebyly, tak díky tomu vznikl tenhle ztřeštěný pohádkový svět naruby, ze kterého všem zůstává rozum stát jak mávnutím kouzelného windows proutku ..

Náhlý úder (1983)

Harry se nám na starý kolena zamiloval. Ale ani to mu naštěstí nezkřivilo mušku, díky čemuž je tu víc mrtvol než ve všech třech předchozích filmech dohromady. I scénář pozbyl změn, protože všechno nepodstatné z minulých dílů se tu vyškrtalo a na papíře zůstala jen slova BANG BANG, pomsta a zapadákov s kolotočem (víc nebylo potřeba), což mně osobně se hodně zamlouvalo, i když se to celé posunulo spíše do série Přání smrti ..

Násilník (1976)

Ani napotřetí není dobrý zahrávat si s Harrym. Tentokrát proti němu stojí slušně vyzbrojená grupa, která se neštítí vražd ani únosu starosty San Francisca, hlavně když z toho kápnou slušný prachy. Je zbytečný psát, že si vybrali špatnej film k přežití, protože Clint Eastwood v roli Callahana s nikým zásadně nevyjednává. A neobměkčí ho ani nezkušená parťačka, kterou do akce poprvé vyfasoval ..

Magnum Force (1973)

Sedmdesátý léta se v Americe nesly ve znamení svobody, takže si každej dopřává hojně sexu a drog. Stejně tak gaunerů přibylo, snad aby se Harry ani napodruhé nenudil. Jenže tentokrát mu někdo fušuje do řemesla a všechny ty šmejdy, kterejm se nechce za katr, posílá rovnou pod kytičky. Nechat vychladnout svoji čtyřiačtyřicítku, to fakt dokáže naštvat, takže je potřeba, aby tomu drsňák Callahan učinil ráznej konec. A je mu jedno, na jaký straně zákona tihle spásní andělé stojí ..

Drsný Harry (1971)

Drsnej Harry. Polda, kterej nejdřív střílí a až teprv pak se ptá. Autorita je pro něj absolutně neznámý slovo, takže je mu šum a fuk, pokud se komukoliv z nadřízenejch nelíbí jeho pistolnický umění. Ale rozhodně ho dokáže vytočit, když grázly, který se mu připletou do cesty a maj to štěstí, že neputujou rovnou na pitevnu, někdo pustí z basy na svobodu. To se v něm pak krve nedořezá a stane se z něj pověstná osina v p*deli, která už jen čeká na vhodnou chvilku vytáhnout na světlo boží svůj Magnum, aby si s ním trošku pohrál ..

Král rybář (1991)

Právě jsme se potkali, pomilovali a rozešli během třiceti sekund. Snad nejnormálnější Gilliamův film, ačkoliv v něm není nouze o blázny. A já jsem se díky němu vyspal s Robinem Williamsem. Tedy nejenom. No jo, je to venku, bublina splaskla, čehož důkaz najdete u mě v deníčku ..

Pošťák Pat (2014)

Ideální podívaná pro mrňata předškolního věku nebo seniory nad devadesát (ti jsou na tom mentalitou podobně), Je to barevné, jednoduché, jsou tam zvířátka, zpívá se tam a hlavně se to hýbe, což určitě všechny v této věkové kategorii uspokojí ..

Chraň nás od zlého (2014)

Když si pustím horor, tak většinou s cílem nadělat si do gatí. Jenže kde nic lekavého není, tam ani smrt nebere, což znamená, že se na plátně spíš jen kecá o všem ne/možném než dělá nějaké to bububu. Přitom v té všudypřítomné tmě by se krásně bálo ..

Green Lantern (2011)

Stejně je to nespravedlivý. Arabela by totiž byla lepším (a vedle všech těch škaredých mimozemšťanů určitě i nejpohlednějším) strážcem galaxie, jelikož její prsten uměl vykouzlit zajímavější kousky než ten Lanternův. Jenže se nejspíš zrovna při výběru nového majitele nabíjecí lucerničky toulala kdesi v pohádkovém království a ne u nás na Zemi, tudíž k mání zelenáčům zbyl leda Ryan Reynolds. Musím napsat bohužel, protože v komiksovém světě se pohybuje jako slon v porcelánu. Respektive kam jeho noha vstoupila, tam už superhrdinům pšenka nekvetla. Co naplat, že je na co se díky slušné CGI dívat, když akce je prabídná, herci toporní a děj k uzoufání nudný. Ještě klika, že s pokračováním se počítá až někdy kolem roku 2020, což je dost času k sepsání mnohem zajímavějšího příběhu, než byl k vidění teď ..