Proroctví z temnot (2002)

Jak moc dobře to začíná, tak to průměrně pokračuje a hodně špatně končí. Promrhaný potenciál přetavený ve zcela průměrný a nezáživný snímek.

Horší už to nebude (2006)

Tvůrčí chameleón Marc Forster si opět vybral látku jakou bychom od něj nečekali - variaci na Truman Show. A tradičně natočil výtečný snímek, který jako všechny jeho předchozí, poněkud dojíždí na ne úplně košer závěr. Ovšem tentokrát tomu předchází takový gejzír originality, hravých narativních postupů, odzbrojujících nápadů a vizuálních vychytávek, že to vlastně ani nijak nevadí. Vše zde šlape jako Haroldovy hodinky - herci na výtečnou, scénář rovněžtak a když k tomu přidáte jistou a nápaditou režii, tak si prostě příběh nudného patrona Harolda Cricka nelze nezamilovat. A to i navzdory konci, který bych utnul o několik minut dříve.

Dobrodružství Brisco Countyho Jr. (1993) (seriál)

Tvůrci si byli plně vědomi hlavního kladu celého seriálu. A to nesporného charismatu Bruce Campbella, na kterém celou sérii postavili. Pak tu také byla směs technických hraček, akce, humoru, dobrodružství a atmosféry divokého západu. Ovšem bez Bruce by to byl pouze nezábavný slepenec výše zmíněného. S ním je to i po letech nezapomenutelný seriál mého mladí.

Xena (1995) (seriál)

Na rozdíl od Herkula se Xena docela dala sledovat. Bylo to sice fantasy béčko jak řemen, ale nutno uznat, že většinou docela dost zábavné a s nadhledem. Ovšem i tak je celá jedna hvězdička především za Bruce Campbella v roli Krále zlodějů.

Armáda temnot (1992)

Celovečerní upevňování kultu zvaného Bruce Campbell. Děj neexistuje, atmosféra také ne a ostatní herci nestojí ani za zmínku. Jenže je tu Bruce a ten svým charismatem všechny zápory činí malichernými. Zakončení trilogie, kde již nehraje prim Sam Raimi a jeho režie. Tady jde o Bruce, Bruce a... A zmiňoval jsem, že v tom hraje i Bruce?

Smrtelné zlo 2 (1987)

Bruce je jasně za pět, ale ten zbytek zrovna dvakrát moc nefunguje. Narozdíl od jedničky to postrádá atmosféru a oproti trojce prozměnu auru totálně ujetého kultu. Evil Dead II je vtipná záležitost a... A nic víc.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Více než-li zdařilý klon na "buddy" snímky Hilla a Spencera. Dokonce tak moc povedený, že je ve výsledku lepší mnoha filmů originálního nerozlučného fackovacího dua.

Neviditelná manželka (2002)

Tak trochu jiná melancholická duchařina se zajímavým námětem, výtečným zpracováním a naštěstí zvládnutým závěrem, který v jiné podobě mohl pohřbít všechny předchozí kvality snímku.

Malý krámek hrůz (1986)

Výtečná horrorová komedie s několika muzikálovými čísly. A právě ty jsou kamenem úrazu. Zatímco půlka z nich je bezesporu geniální, tak ta druhá je naopak neskutečně trapná. Ovšem celkově je Malý krámek hrůz skrz na skrz prolezlý originalitou a především zábavou, která veškeré zápory spolehlivě přebíjí. Jsem zvědav na původní verzi.

Krajní meze - Králové písku (1995) (epizoda)

Nejsem si moc jist zda tohle má být úvodní celovečerní film k povídkovému seriálu Krajní meze. Pokud ano, tak jde o takřka dokonalou adaptaci geniální povídky G. R. R. Martina "Písečníci". Paradoxně je to hned na úvod to nejlepší co kdy Krajní meze nabídly.