Spolužáci (2006) (seriál)

Sympatické charaktery, dobře napsané dialogy, chemie mezi herci, nápady a především fungující humor - to jsou indegrience, které by měl obsahovat sitcom, který se snaží zaplnit uvolněné místo po Přátelích. Spolužáci nejsplňují ani jeden z bodů a spíše než aby diváky bavili, tak je s úspěchem iritují.

Válka rozumu a cti (2006)

Dokonalé? Ale kdepak... Jenže všechny nedostatky jsou oproti kvalitám, tak nepodstatné, že je takřka ani nepostřehnete. Ne vždy je zde úplně perfektní hudební složka, odehrává se to celé na jednom exteriéru a v několika málo interiérech, vizuální efekty nejsou z nejkvalitnějších... Ovšem režie, nápady, herci v čele s perfektním Andy Lauem, vývoj postav a hlavně a především příběh samotný vše přebíjí. Obrovská koprodukce se projevila na fascinující výpravě či kostýmech, ale nic z toho tu není jen pro okrasu. Kdo by to byl řekl, že na značně vyčpělém poli válečných výpravných historických velkofilmů je možné přijít s něčím neotřelým. Začátek je sice ještě poměrně klasický, ovšem čím dále jsme v stopáži tím více fascinuje jak se scénář zdatně vyhýbá všem žánrovým klišé a navíc zdařile i účelně odvrací děj na zcela jinou kolej, než-li byste očekávali. Perfektní záležitost a jeden z nejlepších filmů ve svém žánru v posledních letech.

Muž proti muži (2006)

Žádné vysvětlování a hned od prvních vteřin jsme uprostřed děje. Seraphim Falls sice nemají příliš šanci zaujmout scénářem, ale i tak jsou dobrým snímkem. Především díky úchvatným přírodním scenériím a ústřednímu charismatickému duu. Začátek až po chatu a konec od setkání s indiánem jsou naprosto výborné, ovšem mezitím je dobře hodina filmu, ve které se odehrává pouze variace na úvodní scénu na x způsobů. Zkrátit stopáž či obzvláštnit střed filmu nějakou zajímavou scénou a mohlo se jednat o nadprůměrnou záležitost. Takto jde o průměrné, byť nesporně zajímavé, drama, které zase až tak moc westernem není.

Pod povrchem (2000)

Solidní thiller s dobrými herci, slušnou režií, dosti nevyvedeným scénářem a přepísknutou stopáží. Průměr na jedno podívání.

Samotáři (2000)

Typ snímku, který na domácí scéně výrazně scházel. Není to sice jako celek zrovna dvakrát konzistentní, ale v jednotlivých scénách je to díky dialogům a především pak hercům nezapomenutelná podívaná. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5

Darebáčci (2000)

Darebáčci nejsou špatným snímkem. Což ovšem neznamená, že by byli filmem dobrým. Jsou prostě tak strašlivě průměrní, nevýrazní a zbyteční, že si člověk až pokládá otázku proč to vůbec Allen natočil.

Hollywood v koncích (2002)

Vynikající nápad a dobří herci. Ovšem vzhledem k průběhu je to strašlivě utahané. Semtam se objeví dobrá scéna či nápad, ale jako celek to těžce zaostává za potenciálem, který tak atraktivní námět poskytuje. Škoda...

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Důkaz, že Woody Allen stále umí zahrát, že jako scénárista pořád umí napsat skvostné dialogy a že ani jako režisér do starého železa ještě nepatří. Prokletí je proklatě vtipné, inteligentní i skvěle zahrané. Příjemné překvapení od tvůrce od něhož se to již nečekalo. Doufejme, že nejde pouze o labutí píseň.

Bokovka (2004)

Krize středního věku.... a víno. Uvolněná atmosféra.... a víno. Týden ze života dvou bývalých spolubydlících, z nichž jeden je neúspěšný spisovatel momentálně učitel angličtiny a životní ztroskotanec a druhý je špatný herec z telenovel a tupých televizních reklam..... a víno. Vynikající herci.... a víno. Naprostá pohodička uprostřed vinic.... a víno. Brilantní scénář zdánlivě o ničem a přitom o všem.... a víno. Akční finále ve stylu buddy movies? Ale kdepak - místo toho jen další nášup pohody, humoru a... a vína. Bokovka je velice, ale opravdu velice, příjemný nezávislý snímek, který ve vás jen tak neodezní. Jentak mimochodem, zmínil jsem se už, že tu jde i o vinnou révu.... a víno?